RSS čítačka

Oznam o vyhlásení výberového konania

Jakubany.sk - 13. máj 2021
Poskytovateľ sociálnej služby v komunitnom centre OBEC JAKUBANY, 065 12 Jakubany 555 vyhlasuje výberové konanie na: • 1 pracovné miesta odborného pracovníka - garanta KC v obci Jakubany, • 1 pracovné miesta odborného pracovníka KC v obci Jakubany • 1 pracovné miesto asistenta odborného pracovníka KC v obci Jakubany
Kategórie: Samospráva

Výzva na voľby členov rady školy pri ZŠ s MŠ Podskalka

Humenne.sk - 13. máj 2021

Voľby do rady školy je potrebné uskutočniť najneskôr do konca volebného obdobia súčasnej rady školy.

Kategórie: Samospráva

Záchytné PARKOVISKO už OSVETLENÉ

Humenne.sk - 13. máj 2021

Odstavná plocha pre motorové vozidlá na Ulici SNP (Sídlisko pod Sokolejom) je bezpečnejšia.

Kategórie: Samospráva

Záchytné PARKOVISKO už OSVETLENÉ

Humenne.sk - 13. máj 2021

Odstavná plocha pre motorové vozidlá na Ulici SNP (Sídlisko pod Sokolejom) je bezpečnejšia.

Kategórie: Samospráva

Antigénové testovanie v obci Jakubany - OZNAM

Jakubany.sk - 13. máj 2021
Z dôvodu zlepšujúcej sa protiepidemiologickej situácie v okrese Stará Ľubovňa sa antigénové testovanie v našej obci tento víkend (14. - 16. 05. 2021) NEUSKUTOČNÍ. V prílohe nájdete rozpis otvorených MOM v Starej Ľubovni, prednostne môžete využiť MOM Dapti BOX, s.r.o., Mýtna 572/4 v Starej Ľubovni (vedľa budovy hasičov), kde využijete už vygenerovaný QR kód z predchádzajúcich testovaní v našej obci, ktorý máte uložený v mobile alebo vytlačený.
Kategórie: Samospráva

Nadácia COOP Jednota rozdá obciam a mestám 156 000 eur, o víťazoch rozhodne verejnosť

PRservis.sk - 13. máj 2021

13.5.2021 - Obnovená rekreačná zóna, hmatový chodník, hasičňa, vonkajšie fitnescentrum, výsadba zelene, náučný chodník s včielkami, mini lanové ihrisko aj detské ihrisko. Do piateho ročníka programu na podporu lokálnych komunít, ktorý finančne zastrešuje Nadácia COOP Jednota, prihlásili obce, mestá a združenia atraktívne projekty. O tom, ktorý subjekt sa nakoniec bude tešiť z grantu v maximálnej hodnote 6 000 eur rozhodne samotná verejnosť. Hlasovanie v predajniach najväčšej domácej maloobchodnej siete začína 15. mája 2021 a potrvá do polovice júna.

"Naším cieľom je umožniť občanom zúčastňovať sa na rozvoji domovskej obce či mesta formou realizácie vlastných drobných projektov. Keď sme pred štyrmi rokmi spúšťali Program podpory lokálnych komunít, boli sme presvedčení, že robíme správnu vec. Časté cestovanie po Slovensku a pohľad na množstvo zrealizovaných drobných stavieb, ktoré by bez našej pomoci možno vôbec neexistovali, nás v tejto myšlienke utvrdzuje," zdôrazňuje Ján Bilinský, generálny riaditeľ COOP Jednoty Slovensko a správca Nadácie COOP Jednota.

Do aktuálneho piateho ročníka sa zapojilo takmer 800 subjektov, ktoré spolu prihlásili 1 380 projektov, čo je najviac v doterajšej histórii programu. "Nominované projekty dokazujú, že obce a mestá sa vzájomne inšpirujú, každý rok nám ale pribúdajú aj projekty, ktoré sú originálne. Tešíme sa, že záujem občanov o náš nadačný program každý rok stúpa. Aktívne pôsobenie v oblasti spoločenskej zodpovednosti považujeme za samozrejmé, obzvlášť náročné pandemické obdobie dokazuje dôležitosť pomoci," dodáva generálny riaditeľ COOP Jednoty Slovensko Ján Bilinský.

Do záverečného hlasovania vybrali regionálne COOP Jednoty 26 slovenských obcí. Za každú obec sú zvolené tri projekty, za ktoré budú môcť hlasovať zákazníci vo vybraných predajniach COOP Jednoty v termíne od 15.5.2021 do 15.6.2021. Dvadsaťšesť víťazov, ktorí si rozdelia grant vo výške 156 000 eur, bude známych v lete.

Projekt s názvom Program podpory lokálnych komunít realizovala Nadácia COOP Jednota so svojimi partnermi prvý raz v roku 2017. Za štyri roky svojej existencie program podporil finančným grantom 103 projektov, čím na rozvoj komunít vo všetkých regiónoch Slovenska prispel celkovou sumou 601 000 eur.

Viac informácií o piatom ročníku a všetky nominované projekty nájdete na www.lokalnekomunity.sk

Informačný servis

Kategórie: Podporujeme

ŽIADOSŤ O VRÁTENIE PREPLATKU ZRPŠ – COVID 19 Copy

Dobrý deň rodičia,

výbor Rodičovské združenie pri MŠ Ševčenkova 35 sa rozhodol z dôvodu prerušenia školskej dochádzky v škoslkom roku 2019/2020 a vzniknutej pandémie COVID 19 vrátiť časť členského poplatku zo ZRPŠ vo výške 30,- Euro/dieťa. Materská škola bola uzatvorená od 10.03.2020.

Spôsob vrátenia preplatku bude nasledovný:

  1.  mladšie deti, ktoré budú pokračovať v školskej dochádzke aj ďalší školský rok 2020/2021 sa táto čiastka 30,- € automaticky prenesie a započíta do nového škoského roka.
  2. deti – PREDŠKOLÁCI – ktorí končia a budú prváčikovia. Prosím rodičov o vyplnenie a zaslanie Žiadosti, ktorú nájdete nižšie ako prílohu. Žiadosť prosím starostlivo a pravdivo vyplniť. Číslo účtu uvádzajte v IBAN formáte ( vzor IBAN: SK79 0200 0000 0053 5353 5354 ). Následne po obdržaní podpísanej žiadosti Vám peniaze uhradíme na Váš účet.

Podpísané žiadosti zašlite mailom na adresu : rz@mssevcenkova.sk do 19.06.2020.

(vytlačiť, podpísať,nascanovať alebo odfotiť a poslať ako prílohu), rodičia detí, ktoré v mesiaci jún navštevujú MŠ môžu túto žiadosť odovzdať pani učiteľke.

            Prosím rodičov, ktorý neuhradili za druhý polrok príspevok do ZRPŠ, aby doplatili sumu 20,- € v najkratšom čase na účet:  SK31 1100 0000 0026 6225 0112      do poznámky uveďte meno a triedu dieťaťa

Rodičia detí, ktorí nepošlú žiadosť o preplatok v danom termíne, ostáva automaticky v prospech detí do ďalšieho roka v škôlke.

 

                                                                      Ing. Miroslav Buday – predseda výboru

                                                    výbor Rodičovské združenie pri MŠ Ševčenkova 35

 

Kategórie: Partneri

ZAVOLAŤ ASISTENTOVI MUSÍTE VY – zatiaľ 246 osôb

Humenne.sk - 13. máj 2021

V rámci dosčítavania funguje 5 stacionárnych a 22 mobilných asistentov.

Kategórie: Samospráva

ZAVOLAŤ ASISTENTOVI MUSÍTE VY – zatiaľ 246 osôb

Humenne.sk - 13. máj 2021

V rámci dosčítavania funguje 5 stacionárnych a 22 mobilných asistentov.

Kategórie: Samospráva

Zborník Komplexnosť tvorivosti k životnému jubileu Márie Bátorovej

SAV.sk - 13. máj 2021
Autentické presahy z osobnej sféry do nadosobného celospoločenského diania v tvorivej práci prof. PhDr. Márie Bátorovej, DrSc., sa stali inšpiráciou pre vznik zborníka príspevkov k  životnému jubileu s názvom Komplexnosť tvorivosti. Editorským kľúčom doc. Renáty Bojničanovej, PhD., a Mgr. Tamary Šimončíkovej Heribanovej, PhD., k uchopeniu rôznorodosti, ktorá sa skrýva za vedeckou aj umeleckou činnosťou jubilantky, bolo rešpektovanie hodnoty slobody prejavujúcej sa v tvorivom procese. Výsledkom je neobyčajná publikácia ...
Kategórie: Podporujeme

Opatrenia proti Covidu: Pre naše školy a škôlky sme zabezpečili 58 žiaričov na dezinfekciu vzduchu

Banm.sk - 13. máj 2021
Deti sa po vynútenej prestávke konečne opäť vrátili do škôl. O to dôležitejšie bolo zabezpečiť školské priestory tak, aby vyučovanie prebiehalo v b...
Kategórie: Samospráva

Stránky