Jakubany.sk

Subscribe to kanál správ Jakubany.sk
Aktualizácie: pred 1 min 23 s

PD NL - Oznam o vykonaní postreku

pred 2 hod 41 min
Poľnohospodárske družstvo v Novej Ľubovni oznamuje vykonanie chemického postreku.
Kategórie: Samospráva

Pozvánka na futbalový zápas

pred 2 hod 52 min
Telovýchovná jednota Sokol Jakubany pozýva všetkých športových priaznivcov na odvetný zápas 1. kola Pohára predsedu Okresného futbalového zväzu v Starej Ľubovni proti mužstvu MFK Stará Ľubovňa "B". Po víťazstve v prvom zápase na ihrisku súpera bude chcieť naše "A" mužstvo vyhrať aj v odvete a vybojovať si postup do semifinále. Zápas sa uskutoční dňa 20. 06. 2021 (t.j. nedeľa) o 16:30 hod. na futbalovom ihrisku v Jakubanoch.
Kategórie: Samospráva

Sčítanie obyvateľov 2021 - ukončené dňa 13.06.2021

15. jún 2021
V obci Jakubany sa počas sčítania celkovo sčítalo 97,89 % obyvateľov. Všetkým, ktorí ste sa sčítali sami alebo pomohli so sčítaním svojim blízkym srdečne ďakujeme.
Kategórie: Samospráva

PD NL - Oznam o vykonaní postreku

9. jún 2021
Poľnohospodárske družstvo v Novej Ľubovni oznamuje vykonanie chemického postreku.
Kategórie: Samospráva

Návrh VZN č. 5/2021

8. jún 2021
Kategórie: Samospráva

Deň narcisov - jubilejný 25. ročník

8. jún 2021
Aj rok 2021 žiaľ pokračuje v znamení koronavírusu, svet sa však nezastavil a pozornosť je nutné venovať i ostatným oblastiam zdravotníctva. Onkologické ochorenie je jedným z tých, ktoré je v spoločnosti dlhodobo, intenzívne a nevyberá si prestávku. Preto Liga proti rakovine, ktorá pôsobí na Slovensku vyše 30 rokov, upriamuje pozornosť na fakt, že verejno – prospešná zbierka Deň narcisov nemôže mať pauzu. Napriek mnohým uvoľneniam opatrení proti šíreniu covidu sa 25. ročník musí zaobísť bez tradičných dobrovoľníkov v uliciach.
Kategórie: Samospráva

IDS Východ - doprava bez hraníc

8. jún 2021
Spoločnosť IDS Východ, ktorú založil Košický a Prešovský samosprávny kraj, pracuje na budovaní integrovaného dopravného systému na území východného Slovenska. V súčasnosti pripravuje spolu so samosprávnymi krajmi a ich zmluvnými dopravcami zavedenie zónovej tarify v prímestskej autobusovej doprave, čo prinesie zmeny v spôsobe nákupu cestovného, nové druhy cestovných lístkov, zmeny v systéme zliav či platbu virtuálnou dopravnou kartou.
Kategórie: Samospráva

Oznam o vyhlásení výberového konania

7. jún 2021
Poskytovateľ sociálnej služby v komunitnom centre OBEC JAKUBANY, 065 12 Jakubany 555 vyhlasuje výberové konanie na: • 1 pracovné miesta odborného pracovníka - garanta KC v obci Jakubany, • 1 pracovné miesta odborného pracovníka KC v obci Jakubany • 1 pracovné miesto asistenta odborného pracovníka KC v obci Jakubany
Kategórie: Samospráva

COVID automat - prehľad situácie v okresoch SR od 07. júna

3. jún 2021
Situácia ohľadne ochorenia COVID-19 na Slovensku sa naďalej zlepšuje. Od 7. júna budú dva okresy už v zelenej farbe (stupeň monitoring), 39 okresov bude žltých (I. stupeň ostražitosti) a 29 okresov bude v oranžovej farbe (II. stupeň ostražitosti). V ružovej fáze (I. stupeň varovania) bude 6 okresov, tri okresy budú červené (II. stupeň varovania) a žiadny okres naďalej nie je bordový.
Kategórie: Samospráva

ZACHRÁŇ PAMIATKU - hlasuj za barokovú kazateľnicu

2. jún 2021
Farnosť Stará Ľubovňa bola vybratá do projektu - hlasovacej súťaže Nadácie VÚB Poklady Slovenska. Z 329 návrhov/prihlášok sa do finále dostalo 9, medzi nimi aj Stará Ľubovňa s projektom reštaurovania barokovej kazateľnice z Farského kostola. Hlasovanie o to, kto získa grant vo výške 30 000 € na reštaurovanie prebieha od 1. do 15. júna 2021 na www.nadaciavub.sk/poklady. Viac informácií nájdete aj v priložených letákoch.
Kategórie: Samospráva

1. Jún - Medzinárodný deň detí

1. jún 2021
Čo deťom k štastiu treba... Čo všetko deťom k šťastiu treba? Slnko a modrý kúsok neba. Piesok a v izbe s hračkami, dva veľké bozky od mamy. Čo všetko deťom k šťastiu stačí? Hrozienka sladké na koláči. Každý deň jedna hodinka, v náručí svojho ocinka. Čo sa dnes najviac deťom ráta? Mať otca ako kamaráta, maminu dlaň a popri tom, mať vždycky lásky plný dom.
Kategórie: Samospráva

Úhrada poplatkov a daní z nehnuteľností za rok 2021

31. máj 2021
Obecný úrad vyzýva občanov, ktorí ešte nemajú uhradené poplatky a daň z nehnuteľností za rok 2021, nech si ich bezodkladne prídu uhradiť v hotovosti na Obecný úrad počas stránkových dní alebo bezhotovostne (e-mailom si vyžiadajte Rozhodnutie o vyrubení dane a následne daň uhradíte bankovým prevodom).
Kategórie: Samospráva

Zber plastov, tetrapakov a skla v obci Jakubany

28. máj 2021
Dňa 02. 06. 2021 (t. j. streda) sa v našej obci uskutoční zber plastov a tetrapakov a dňa 03. 06. 2021 (t.j. štvrtok) zber skla. Upozorňujeme, že zber tetrapakov (obaly z mlieka, džúsov..) vykoná súčasne so zberom plastov v žltých vreciach. Prosíme obaly prepláchnuť a postláčať. Vrecia si vyložte NA VIDITEĽNOM MIESTE pred svoje smetné nádoby alebo bránky najneskôr ráno v deň zberu, odkiaľ ich pracovníci obce pozbierajú
Kategórie: Samospráva

Odstraňovanie vrakov átu

26. máj 2021
V spolupráci s pracovníčkami TSP, TP a pracovníkmi MOPS boli v rómskej komunite odstránené vraky nepojazdných áut v dňoch 25. a 26. 05. 2021
Kategórie: Samospráva

Slovenská pošta - OZNAM

26. máj 2021
Slovenská pošta oznamuje občanom, že prevádzka pošty v Jakubanoch bude z prevádzkových dôvodov dňa 27.05.2021 (t.j. štvrtok) celý deň zatvorená a dňa 28. 05. 2021 (t.j. piatok) otvorená len od 07:30 - 11:00 hod.
Kategórie: Samospráva

Stránky