Blogy

Tentoraz hlasujem za... zriadenie európskej armády

Hlasujem za zavedenie Európskej armády, foto: pixabay.com, WikiImages Prv než som uvažoval, za čo by som hlasoval, sa mi v hlave vynorila jedna fundamentálna otázka: „Je Európska únia prospešná pre Slovensko, a teda aj pre mňa?“ Z rôznych argumentov, zdrojov, informácií na internete a rozhovorov som dospel k záveru, že áno je. Preto prvou a zásadnou prioritou je, aby Európska únia pokračovala ďalej, bola jednotná, čo je teraz ohrozené.

Je tajomstvom šťastia nezištná pomoc iným?

zdroj: pixabay.comTajomstvo šťastia nie je niečo tajomné, ale je to kľúč k šťastiu. Podľa mňa človek, ktorý chce žiť šťastný život, by mal nezištne pomáhať druhým a nečakať odmenu. Viem to aj z vlastnej skúsenosti. Keď niekomu pomôžem, potom mám z toho dobrý pocit. A naopak, keď spravím niečo zlé mám z toho výčitky svedomia.

Môj vzťah k Slovensku je väčší než k Európe

Brno – Bánovce nad Bebravou – Bratislava, zdroj obrázka: Miloslav OfúkanýKto vlastne som? Európan, Slovák alebo oboje? Sú to otázky, ktoré podľa mňa môžu súvisieť so sťahovaním ľudí do zahraničia, či už za prácou alebo láskou. Aké to je pre ľudí, ktorí sa narodili niekde a teraz žijú inde? Ako sa domáci pozerajú na prisťahovalcov? Presťahovanie za láskou sa stalo v mojej rodine. Ako to berie moja mamina? Ako to cítim ja?