RSS čítačka

IBM urobila významný krok v oblasti umelej inteligencie

PRservis.sk - 21. september 2018

BRATISLAVA 21. septembra 2018 – Spoločnosť IBM (NYSE: IBM) predstavila technológiu, ktorá podnikom prináša novú transparentnosť v oblasti umelej inteligencie, čo im umožní naplno využiť jej silu.

Softvérová služba, ktorá automaticky detekuje zaujatosť a vysvetľuje, ako sa umelá inteligencia rozhoduje – ako prebieha dané rozhodnutie – je uložená v IBM Cloude a pomáha organizáciám spravovať systémy umelej inteligencie od širokej škály priemyselných hráčov. Pracovníci IBM budú tiež spolupracovať s podnikmi a pomôžu im túto novú softvérovú službu využiť.

Navyše divízia IBM Research uvoľní do komunity open source nástroj pre detekciu a zmiernenie predsudkov umelej inteligencie, ktorý prináša ďalšie nástroje, ktoré povzbudia globálnu spoluprácu pri riešení predpojatosti v prostredí umelej inteligencie.

„IBM viedla odvetvie pri vytváraní zásad dôvery a transparentnosti pre vývoj nových technológií umelej inteligencie,“ uviedla Beth Smith, generálna riaditeľka divízie Watson AI v spoločnosti IBM. „Je čas previesť tieto zásady do praxe. Poskytujeme nové nástroje transparentnosti a kontroly umelej inteligencie podnikom, ktoré ju používajú a čelia najviac potenciálnemu riziku z akéhokoľvek chybného rozhodovania.“

Tento vývoj prichádza na pozadí nového výskumu IBM Institute for Business Value, ktorý odhaľuje, že zatiaľ čo 82% podnikov zvažuje nasadenie umelej inteligencie, 60% sa obáva zodpovednosti a 63% nemá dostatok vlastných schopností na to, aby vierohodne riadili túto technológiu.

Nové funkcie IBM Trust a Transparency v IBM Cloude pracujú s modelmi postavenými na základe širokej škály strojových učebných rámcov a AI-build prostredí ako sú Watson, Tensorflow, SparkML, AWS SageMaker a AzureML. To znamená, že organizácie môžu využívať tieto nové ovládacie prvky pre väčšinu populárnych rámcov umelej inteligencie používaných firmami.

Softvérová služba môže byť tiež naprogramovaná tak, aby monitorovala jedinečné rozhodovacie faktory každého podnikového pracovného postupu, čo umožňuje prispôsobenie konkrétnemu organizačnému využitiu.

Plne automatizovaná softvérová služba vysvetľuje rozhodovania a zisťuje predpojatosť v modeloch umelej inteligencie za behu – ako sa prijímajú rozhodnutia – a zachytáva potenciálne nespravodlivé výsledky, keď sa vyskytnú. Dôležité je tiež, že automaticky odporučí dáta, ktoré sa do modelu pridávajú, aby pomohla zmierniť prípadné skreslenie, ktoré zistila.

Vysvetlenia sú uvedené v jednoducho zrozumiteľných termínoch, ktoré ukazujú, ktoré faktory boli brané do úvahy pri rozhodnutiach. Takisto záznamy o presnosti, výkonnosti a spravodlivosti modelov umelej inteligencie možno ľahko sledovať a korigovať z dôvodov zákazníckych služieb, z regulačných dôvodov alebo z dôvodov plnenia požiadaviek – ako je napr. zhoda s GDPR.

Viac informácií nájdete: Tu.

The post IBM urobila významný krok v oblasti umelej inteligencie appeared first on PR servis.

Kategórie: Podporujeme

Novodobé otrokárstvo, sloboda médií, feminizmus aj vojnové konflikty budú rezonovať vo filmoch Jedného sveta

PRservis.sk - 21. september 2018

BRATISLAVA 21. septembra 2018 – Portréty obyčajných ľudí, ktorí svojou odvahou dokázali zvrátiť chod dejín, postaviť sa ISIS či nadnárodným koncernom, príbehy o novodobom otrokárstve, zneužívaní osobných údajov, hoaxoch, informačnej ale aj skutočnej vojne na frontoch či snímky, ktoré majú detských divákov „očkovať“ empatiou a viesť k tolerancii. Aj také ponúkne blížiaci sa Medzinárodný festival dokumentárnych filmov Jeden svet. V Bratislave sa uskutoční od 11. do 16. októbrav Košiciach od 15. do 18. októbra 2018, následne poputuje do vyše dvadsiatky slovenských miest.

Tematicky festival, tak ako každý rok, reaguje na aktuálne dianie a nová provokatívna téma SHUT UP! má upozorňovať na hlas tých, ktorých chcú „mocní“ umlčať a vyzývať, aby sme neostali ticho. Jeden svet tento rok venujeme spomienke na zavraždeného novinára Jána Kuciaka a archeologičku Martinu Kušnírovú.

„Vzdelávať aj scitlivovať ľudí na dianie okolo nás, no súčasne i v nás samých. Dávať verejnosti i jednotlivcom podnety, čo môžu spraviť – každý sám za seba, aby sme si vytvorili a udržali spoločnosť, ktorá si ctí rovnoprávnosť, toleranciu a slobodu,“ tak opisuje ciele Jedného sveta, ktorý už 19 rokov otvára témy slobody, demokracie a ľudských práv, jeho nová riaditeľka, režisérka a aktivistka Diana Fabiánová.

Program ponúkne divákom 67 zahraničných a domácich filmov z prestížnych festivalov, z ktorých väčšina bude na Slovensku uvedená po prvýkrát. Festivalovú kolekciu spája chuť po pravdivých informáciách, chuť podieľať sa na spoluvytváraní spoločnosti, ktorá je uvedomelá a empatická a chuť pochopiť celistvý obraz, ktorý tvorí našu dennú realitu. Nádielku filmov doplní vyše 20 sprievodných podujatí, medzi nimi diskusie s tvorcami a odborníkmi, workshopy, masterclassy, ale aj stand-up vystúpenie či čítačky kníh.

Program je rozdelený do 6 festivalových sekcií. Hlavná sekcia súťažných filmov Slovensko a Česko za ľudské práva ponúkne kolekciu 15 nových slovenských a českých dokumentárnych filmov uplynulého roka, ktoré sa na plátne zaoberajú závažnými aktuálnymi spoločenskými témami. Tri z nich – Švédi z osady režisérky Kataríny Farkašovej, Smutné jazyky Anny Gruskovej a Cirkus Rwanda Michala Vargu – budú mať na Jednom svete slovenskú premiéru. O víťazovi rozhodne trojčlenná medzinárodná porota v zložení: slovenská režisérka a producentka Iveta Grófová, britský režisér a producent Mike Chamberlain, ktorý tvorí pre medzinárodné stanice ako BBC, Arte či HBO, a český režisér a pedagóg Václav Kadrnka.

Sekcia Hrdinovia a hrdinky má za cieľ ukázať silu angažovaného jednotlivca. Patria sem portréty obyčajných ľudí, ktorým sa svojou odvahou, vytrvalosťou, originalitou a konaním podarilo dokonca zvrátiť chod dejín, poraziť nadnárodného gigantu, bojovať proti ISIS alebo kultúrnym stereotypom. „Sú to silné inšpiratívne príbehy, poukazujúce na to, čo dokáže sila ľudskej vôle a vytrvalého nasadenia,“ vysvetľuje Diana Fabiánová.

Jedným z takých príbehov je bezpochýb snímka Bojovníčka s nenávisťou, ktorá zobrazuje 70-ročnú Berlínčanku ako už 30 rokov každý deň neúnavne vyráža do boja s antisemitskými plagátmi či hákovými krížami v podchodoch, vyzbrojená sprejom, škrabkou a čistiacimi prostriedkami. Žiadne nenávistné symboly pred ňou nie sú v bezpečí.

TRAILER FILMU BOJOVNÍČKA S NENÁVISŤOU

Z druhého konca sveta zamieri na Jeden svet dokument Mama plukovníčka o hlave rodiny so siedmimi deťmi a odhodlanej policajtke, ktorá v meste na východe Konga vedie jednotku, zameranú na ochranu práv znásilnených žien a týraných detí. Dokument ponúka autentický pohľad do spoločnosti poznamenanou občianskou vojnou, ktorá však dokáže vyprodukovať i pravých hrdinov svojej doby.

TRAILER FILMU MAMA PLUKOVNÍČKA

Kultové snímky, ktoré riešia dejinné okamihy, prinesie na festivalové plátno sekcia Máte právo vedieť.  Čo sa stalo s Gréckom? pýta sa na začiatku svojho filmu Ženy zlatého úsvitu nórsky režisér Håvard Bustnes. Aby lepšie pochopil, prečo v kolíske európskej demokracie získalo hnutie vyhlasujúce rasovú nadradenosť, násilie a nenávisť takú popularitu, rozhodol sa nakrútiť dokument o ženách v jeho pozadí.

TRAILER FILMU ŽENY ZLATÉHO ÚSVITU

Ako sa na druhej strane planéty päť matiek, dcér, manželiek rôznych generácii a spoločenských vrstiev snaží vyrovnať s chaosom v jednej z najhorších kríz, v akej sa ich krajina ocitla, ukazuje dokument Ženy venezuelského chaosu. V obchodoch dochádza jedlo, v nemocniciach chýbajú lieky, politickí väzni sú za mrežami a systém ešte viac prerastá korupciou a nespravodlivosťou.

TRAILER FILMU ŽENY VENEZUELSKÉHO CHAOSU

Slepá škvrna zas odhalí fenomény, ktoré sú okolo nás, napriek tomu ich nevidíme, alebo nechceme vidieť. Patrí sem napríklad novodobé otrokárstvo, pedofília, sexuálne násilie ako aj zneužívanie osobných údajov.

Oceňovaný dokument V zajatí prinesie na plátno šokujúci príbeh päťdesiatničky Mariš, ktorá žije u svojej „majiteľky“ už  celé desaťročie. Vykonáva pre ňu všetky domáce práce 12 hodín denne a nesmie bez jej dovolenia opustiť dom. Odhaduje sa, že v modernom otroctve žije celosvetovo okolo 45 miliónov osôb a len v susednom Maďarsku je ich okolo 22-tisíc.

TRAILER FILMU V ZAJATÍ

Hráč s deťmi zas rozpráva o veľkom prípade sexuálneho zneužívania maloletých v Španielsku. Obsahuje aj unikátne svedectvo Beniteza, pedofila, ktorý za 30 rokov zneužil viac ako 20 detí. Po prvý raz sa pedofil v dokumentárnom filme priznáva k sexuálnym útokom a v psychologicky a emocionálne silnom rozhovore sa pokúša vysvetliť svoje dôvody.

TRAILER FILMU HRÁČ S DEŤMI

Nová sekcia Uhoľ pohľadu zaostrí na aktuálne fenomény slobody médií.

Zineb El Rhazoui sa netají kritickým názorom na islam a náboženstvo. Za slobodou prejavu odišla z Maroka do Francúzska, kde sa stala novinárkou v satirickom časopise Charlie Hebdo. Film Nič sa neodpúšťa sleduje aj moment, keď musí prekonať šok z teroristického útoku na jej redakcie, v ktorom zahynuli aj jej kolegovia.

TRAILER FILMU NIČ SA NEODPÚŠŤA

Majú skúsenosti s detskou pornografiou i so záznamami islamistického vraždenia. Kto sú, kde sú ukrytí a ako pracujú ľudia zodpovední za to, čo sa dnes dostane a nedostane na internet, rozpovie unikátna snímka Čističi.

TRAILER FILMU ČISTIČI

Festival neopomína ani mladých divákov, Jeden svet deťom ponúkne populárno-vzdelávacie filmy pre školákov spojené s diskusiami. „Snažíme sa v detských divákoch prebúdzať záujem o okolité dianie, očkovať ich empatiou, viesť k tolerancii a pochopeniu iných kultúr, vierovyznaní, rás. Upozorňovať na úskalia internetu i ich ochrany v reálnom ne-virtuálnom svete. Taktiež venujeme dostatok priestoru ochrane životného prostredia a návodom na šetrnú spotrebu prírodných zdrojov,“ vysvetlila Diana Fabiánová.

Mladí diváci si tak budú môcť pozrieť napríklad český príbeh Rozárka a kuchárky bez domova o 11-ročnom dievčati, ktorá už niekoľko rokov neje mäso, pretože sa jej nepáčia životné podmienky zvierat vo veľkochovoch. Jedného dňa sa stretne s kuchárkami z vegánskej reštaurácie, ktoré v minulosti prišli o domov a okrem súcitu so zvieratami sa jej otvoria aj ďalšie dôležité témy v živote.

TRAILER FILMU ROZÁRKA A KUCHÁRKY BEZ DOMOVA

Lenno a jeho rybka je zas o 10-ročnom chlapcovi, ktorý si priniesol domov novú akváriovú rybku – skalára. Majú toho dosť spoločného: Lenno dlhodobo rieši svoje sklony k násilnému správaniu a skalár je zase známy svojou agresivitou, s ktorou v akváriu útočí na ostatné rybky. Dokážu si Lenno a jeho rybka nájsť miesto medzi ostatnými?

TRAILER FILMU LENNO A JEHO RYBKA

Jeden svet sa so svojimi premietaniami bude v Bratislave konať v Kine Lumière, Kine Mladosť, Kine KLAP na VŠMU, na Filozofickej fakulta FIF UK, v KC Dunaj, Café Berlinka, školské premietania sa uskutočnia v Open Gallery a Univerzitnej knižnici, diskusie a ďalšie sprievodné podujatia aj v Artforume, v Goetheho inštitúte, Novej Cvernovke a v Klube pod lampou. Košický Jeden svet bude hostiť Tabačka Kulturfabrik a Kino Úsmev.

Hlavným organizátorom festivalu Jeden svet je organizácia Človek v ohrození.

Aktuálne info:
www.jedensvet.sk
facebook.com/FestivalJedenSvet/
instagram.com/jeden_svet/

Zobraziť fotogalériu k článku:
Novodobé otrokárstvo, sloboda médií, feminizmus aj vojnové konflikty budú rezonovať vo filmoch Jedného sveta

The post Novodobé otrokárstvo, sloboda médií, feminizmus aj vojnové konflikty budú rezonovať vo filmoch Jedného sveta appeared first on PR servis.

Kategórie: Podporujeme

Po letnej pauze pokračujú vedecké kaviarne i brlohy

SAV.sk - 21. september 2018
Kúzelná fyzika, spektrometer Tatra v CERN-e i spoznávanie sveta robotom Cingom – to sú hlavné témy troch podujatí,  ktorými v réžii SAV pokračujú cykly na popularizáciu vedy. Po letnej pauze opäť budú vedecká kaviareň v Košiciach i vedecké brlohy pre deti v Piešťanoch a v Košiciach. Poprázdninový „odpal“ má ako prvý v novom školskom roku vedecký brloh v Piešťanoch. Už v sobotu 22. septembra o 9:00 hodine v nádherne zrekonštruovanej pamiatke – v Elektrárni. ...
Kategórie: Podporujeme

Tip: Remoska R22GRAND - 99.99

Zlacnene.sk - 21. september 2018
Kategórie: Podporujeme

BILLA otvorila svoju 150. predajňu na Slovensku

PRservis.sk - 21. september 2018

ŽELIEZOVCE 21. septembra 2018 – Spoločnosť BILLA otvorila vo štvrtok 20. septembra novú predajňu v Obchodnom centre v Želiezovciach na Mierovej ulici. „Táto predajňa je výnimočná tým, že ide v poradí už o 150. predajňu, ktorú na Slovensku otvárame. Pri tomto čísle však neostaneme. Billa patrí v súčasnosti medzi najrýchlejšie rastúcu spoločnosť medzi obchodnými reťazcami z hľadiska expanzie na Slovensku. V priebehu nasledujúcich pár rokov by sme chceli mať na Slovensku 200 predajní,“ povedal pri príležitosti slávnostného otvorenia BILLA predajne generálny riaditeľ Dariusz Bator.

BILLA otvorením tejto predajne rozšírila svoje pôsobenie aj na južnom Slovensku a zaslúžila sa o vytvorenie 25 pracovných miest. „Nová predajňa spoločnosti BILLA v Želiezovciach je umiestnená v novopostavenom objekte, ktorý zmysluplne vypĺňa priestor v centre mesta, ktorý už tri dekády zíval prázdnotou. Verím, že rovnako zmysluplne doplní chýbajúci sortiment výrobkov a uspokojí dopyt svojich zákazníkov – obyvateľov mesta Želiezovce a okolitých obcí,“ uviedol vo svojom príhovore primátor Želiezoviec Ondrej Juhász.

Čerstvé ovocie, zelenina, pečivo a mäso – to sú hlavné atribúty, o ktoré sa zákazníci posledné roky zaujímajú. Spoločnosť BILLA im prikladá vyšší význam, preto každé dve hodiny kontroluje čerstvosť ovocia a zeleniny, ktorá privíta zákazníkov hneď na vstupe do predajne. Zamestnanci zároveň každých 30 minút pripravujú pre svojich zákazníkov chrumkavý chlieb a pečivo. Široký výber sortimentu je dennodennou samozrejmosťou, na pultoch zákazníci nájdu viac ako šesťtisíc položiek.

V novej predajni BILLA má svoje miesto aj obľúbený obslužný pult mäsa s ponukou bravčového, hydinového, hovädzieho mäsa, ale aj rôznych druhov sezónnych špecialít a mäsových výrobkov. Mäso do obslužného pultu je zavážané slovenskými i zahraničnými dodávateľmi päťkrát do týždňa, čím BILLA zabezpečuje svojim zákazníkom maximálnu čerstvosť, kvalitu a servis. Okrem zvýhodnených cien mäsa a hydiny v letákových a mimoletákových akciách si v obslužnom pulte budú môcť zákazníci zakúpiť aj tovar v ponuke týždňa. V jeho blízkosti bude umiestnený aj pult s teplým jedlom, ktorého ponuka sa bude obmieňať.

Zákazníci si nebudú musieť vážiť ovocie a zeleninu sami, ale im ju odvážia pokladníci Billy priamo na pokladni. K dispozícii budú mať štyri pokladne. Samozrejmosťou pri každej predajni Billa sú parkovacie miesta, pre komfortný nákup.

Zobraziť fotogalériu k článku:
BILLA otvára svoju 150 predajňu na Slovensku

The post BILLA otvorila svoju 150. predajňu na Slovensku appeared first on PR servis.

Kategórie: Podporujeme

J&T REAL ESTATE sprístupnila širokej verejnosti 3D model budúcej dopravnej infraštruktúry Bratislavy

PRservis.sk - 21. september 2018

BRATISLAVA 21. septembra 2018 – Spoločnosť J&T REAL ESTATE (JTRE) sprístupnila pre širokú verejnosť 3D model dopravnej infraštruktúry Bratislavy, ktorý prezentuje existujúcu sieť električkovej, železničnej a cestnej infraštruktúry v mestských častiach Staré Mesto, Ružinov, Nové Mesto, Petržalka, Vrakuňa a Podunajské Biskupice, so zameraním na koľajovú dopravu. Model, ktorý bude umiestnený až do konca septembra vo foyeri Primaciálneho paláca, predstavuje riešenie, ako by mohla vyzerať sieť nosného dopravného systému Bratislavy – električky – už v rokoch 2022 až 2025. Tento krok nadväzuje na nedávnu prezentáciu zámeru JTRE vybudovať novú električkovú trať po trase Šafárikovo námestie cez Eurovea City, Dulovo námestie až po Trhovisko Miletičova. JTRE zároveň predložila Magistrátu hl. mesta Bratislavy podrobné závery porovnávacej štúdie alternatívnych električkových trás spracované na základe odporúčania odborných útvarov mesta..

Animovaný 3D model zobrazuje približne 60 kilometrov štvorcových mesta Bratislava v mierke 1:6 000. Rozmer modelu je 1,3m x 2,1m a na detailnej animácií zobrazuje informácie o plánovanej električkovej trati v rozlíšení 4K, doplnené o priestorový hologram budov a topografie mesta.

Električka ako nosný systém bratislavskej verejnej dopravy je vedená v radiálach, z ktorých každá vychádza z centra mesta k jeho okrajom. Aby bol tento systém plnohodnotný, je potrebné jednotlivé radiály prepojiť. Nová električková trať, ktorú JTRE navrhuje viesť trasou zo Šafárikovho námestia cez Eurovea City, Dulovo námestie až po Trhovisko Miletičova, prepojí najkratšou trasou dve najväčšie mestské časti – Petržalku a Ružinov. Zároveň, v súčinnosti s už existujúcimi traťami, vznikne centrálny električkový okruh, ktorý Bratislave doteraz chýbal. Okruh vytvorí aj ideálne podmienky pre vznik novej vrakunsko-biskupickej radiály, ktorá zabezpečí obsluhu záchytných parkovísk (P+R) pod Prístavným mostom a celého územia až po terminál integrovanej osobnej prepravy (TIOP) vo Vrakuni.

JTRE vyjadrila svoj verejný záväzok významne prispieť k zlepšeniu dopravnej obslužnosti novovznikajúceho moderného centra Bratislavy vybudovaním centrálneho električkového okruhu po trase Šafárikovo námestie – Pribinova – Košická s napojením na ružinovskú radiálu a Trnavské mýto v marci 2017. Od toho času bol projekt prezentovaný aj primátorovi a hlavnej architektke hl. mesta Bratislava, na oddelení dopravného inžinierstva a sekcii územného plánovania na Magistráte hl. mesta, v Dopravnom podniku mesta Bratislavy, OZ Lepšia doprava a prešiel aj verejným prerokovaním v MČ Ružinov. Verejnosti bol predstavený na tlačovej konferencii v septembri 2017. V uplynulých mesiacoch JTRE na základe požiadavky vedenia mesta nechala spracovať nezávislú štúdiu zameranú na porovnanie prínosov a možných negatív navrhovanej trasy v porovnaní s alternatívnymi po Landererovej a Mlynských nivách. Aj po tomto porovnaní sa navrhovaná trasa javí ako najvýhodnejšia nielen z pohľadu  technických podmienok jej realizovateľnosti, ale aj z hľadiska segregovaného vedenia a prevádzkových nákladov.

Animácia: 

Všetky informácie o novom okruhu na: www.novaelektricka.sk

Prezentačné video: 

The post J&T REAL ESTATE sprístupnila širokej verejnosti 3D model budúcej dopravnej infraštruktúry Bratislavy appeared first on PR servis.

Kategórie: Podporujeme

„Až 90% úspechu pochádza z dobrého nastavenia v hlave,“ myslí si kapitán Habšuda

PRservis.sk - 21. september 2018

BRATISLAVA 21. septembra 2018 – Už o týždeň odštartuje 6. ročník Európskej univerzitnej hokejovej ligy (EUHL), keď sa v otváracom zápase postavia proti sebe študenti z Brna a Trenčína.

Univerzitné hokejové mužstvo Gladiators Trenčín prešlo pred nadchádzajúcou sezónou viacerými zmenami; okrem takmer kompletnej obmeny kádra vymenilo po piatich rokoch i trénera, ktorým sa stal Branislav Jánoš. „Keď som ho spoznal, bol to môj prvý rok v A-tíme Dukly Trenčín. Bol vtedy zápas na počesť Pavla Demitru; ja som hral za „vojakov“ a on za výber Slovenska. V tom čase sa pohyboval okolo Dukly Trenčín a vďaka tomu sme sa spoznali. Je to super chlap a verím, že tak skvelo ako mu to išlo na ľade, tak mu to pôjde i na trénerskom poste. Minulý rok ma ako asistent trénera Romana Stantiena trénoval v Dubnici, teraz už bude hlavným koučom. Rozhodne to je i pre neho nová výzva, ale má skúsenosti na to, aby to zvládol,“ rozhovoril sa na úvod Miroslav Habšuda, ktorý sa stal novým kapitánom trenčianskych Gladiátorov. 26-ročný obranca obliekal naposledy dres už spomínanej Dubnice nad Váhom, predtým zbieral skúsenosti v najvyššej slovenskej súťaži – vo Zvolene a v Dukle Trenčín. „Pravdepodobne mám spomedzi všetkých hráčov odohratých najviac zápasov v extralige či prvej lige, a teda mal by som mať i najviac skúseností. Preto verím, že budem vedieť najmä novým, mladým hráčom pomôcť i v kabíne, keď budú napríklad v strese. Psychická podpora je v športe veľmi dôležitá,“ priznal Habšuda, „každý vie korčuľovať a hrať hokej, ale treba si to vedieť upratať v hlave. Môj názor je, že 85 až 90% úspechu pochádza z dobrého nastavenia hráčov v hlave. Treba si veriť. Na druhej strane pozícia kapitána rozhodne i mne prinesie niečo nové a to najmä skúsenosti, ktoré mi pomôžu v osobnom raste,“ pokračoval.

Práve EUHL ako taká ponúka priestor pre rast všetkým hráčom – študentom. Prepojenie štúdia s hokejom sa predovšetkým v zámorí poníma ako obrovská výsada. „Pre študentov je to skvelá možnosť pokračovať v hokeji. Ja osobne si myslím, že je to lepšie než keby odišli hrať do nejakej nižšej súťaže a školu by dali úplne bokom. Potom sa často stáva, že hráč má 25 rokov a zrazu zistí, že nemá nič – ani školu, ani poriadny tím a teda prácu, príjem. Zostane na Úrade práce a nevie, čo ďalej so životom,“ zamyslel sa nový trenčiansky kapitán. Hráči dokonca podľa jeho slov nepodlezú v rámci úrovne zápasov ani akúsi pomyselnú latku: „Keď som pred 4 rokmi po prvý raz zaregistroval EUHL, úrovňou mi pripomínala našu prvú ligu. Teraz po tých rokoch, čo som videl zápasy a tiež čo som i počul od mnohých hráčov, tak išla kvalita ešte vyššie. Očakávam teda, že to bude zhruba tak ako u mňa minulý rok – keď som bol v prvej lige a hrali sme proti tým lepším tímom.“ Pred Gladiátorov je ale postavená veľká výzva – keďže mužstvo prešlo takmer kompletnou obmenou, hráči pravdepodobne nebudú zohratí na takej úrovni ako tímy, kde tak radikálne zmeny nenastali. „Je pravda, že ešte nie sme veľmi zohratí a každý prišiel odinakadiaľ – niekto z Dubnice, z Púchova, z junioriek. Dôležité ale je, že máme šikovného trénera, ktorý keď nastaví systém a keď každý bude vedieť čo má robiť, rozhodne to bude fungovať. Je to záležitosť však množstva tréningov a najmä zápasov. Aj preto najmä do úvodných stretnutí budeme vstupovať s pokorou a učiť sa vyslovene na vlastných chybách,“ vyslovil na záver Habšuda.

The post „Až 90% úspechu pochádza z dobrého nastavenia v hlave,“ myslí si kapitán Habšuda appeared first on PR servis.

Kategórie: Podporujeme

Záhrada pod Starým zámkom v Banskej Štiavnici víta návštevníkov novým altánkom

PRservis.sk - 21. september 2018

BANSKÁ BYSTRICA/BANSKÁ ŠTIAVNICA 21. septembra 2018 – Týždeň dobrovoľníctva dosiahol v Banskej Štiavnici skvelé výsledky. Vďaka programu Kelt pomáha prírode, dobrovoľníkom z Nadácie Ekopolis, Združeniu turizmu Banská Štiavnica a miestnej komunite sa podarilo postaviť nový altánok a zveľadiť záhradu pod vyhľadávaným Starým zámkom. Domáci obyvatelia, ako aj návštevníci mesta tak získali príjemné miesto na opekanie, či pikniky.

Pivná značka Kelt prostredníctvom projektu Kelt pomáha prírode podporuje už druhý rok v poradí komunity ľudí, ktoré radi trávia čas v prírode a pri stretnutiach s priateľmi, a zároveň organizujú aktivity na vyčistenie a skrášlenie ohnísk. Tento rok Kelt podporil úpravu banskoštiavnickej Záhrady pod Starým zámkom. „Pivo Kelt sa vždy spájalo so šikovnými a zručnými chlapmi. Sme veľmi radi, že aj v Banskej Štiavnici sa zišla široká komunita a aj vďaka našej podpore mohla svojimi silami pripraviť pre domácich, ale aj návštevníkov takýto krásny priestor,“ povedala Andrea Malovcová, brand manažérka značky Kelt.

 

Po letných prípravných prácach a stavbe oporného múru sa dobrovoľníci pustili na začiatku septembra aj do výstavby samotného altánku. Počas Týždňa dobrovoľníctva sa do prác zapojilo v Záhrade pod Starým zámkom 30 dobrovoľníkov z Nadácie Ekopolis, Združenia turizmu Banská Štiavnica, ale i miestnej komunity. Dobrovoľníci pomáhali pri ukončení výstavby altánku, úprave priestoru na opekanie, či zveľaďovaní okolia prostredníctvom zberu odpadu, stavby chodníkov a brúsenia lavičiek. Vynovený priestor si môžu návštevníci prvýkrát vychutnať na slávnostnom otvorení počas Festivalu Amplión, ktorý sa uskutoční v dňoch 28. až 30. septembra.

Cieľom projektu bolo zveľadiť záhradu tak, aby na  jeseň mohla vítať domácich, ako aj návštevníkovaokončievaní nového priestoru na piknikovanie a stretnutia.toré trávia , ktorí Banskú Štiavnicu navštevujú kvôli turistike či oddychu. Spoločne s dobrovoľníkmi sa nám podarilo vytvoriť priestor na kvalitné trávenie času s priateľmi pri stretnutiach v prírode,“ hovorí Martin Macharík, predseda Združenia turizmu v Banskej Štiavnici.

Databázu verejne dostupných ohnísk a piknikových miest, ktorú pre všetkých milovníkov prírody pripravila pivná značka Kelt, nájdete na stránke  www.ohniska.sk.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Záhrada pod Starým zámkom v Banskej Štiavnici víta návštevníkov novým altánkom

The post Záhrada pod Starým zámkom v Banskej Štiavnici víta návštevníkov novým altánkom appeared first on PR servis.

Kategórie: Podporujeme

Open Access trendy

SAV.sk - 21. september 2018
Výnimočná osobnosť a aktuálna lákavá téma – to sú hlavné ťaháky pozvánky na seminár Open Access trendy, ktorý sa koná v Aule SAV v areáli SAV na Patrónke v piatok 21. septembra 2018 od 9:30 hod.. Hlavným hosťom je prezident Directory of Open Access Journals Lars Bjørnshauge, ktorý prijal pozvanie  na návštevu Bratislavy a vystúpi na seminári. Organizuje ho Matematický ústav SAV v spolupráci s CVTI SR a Ústrednou knižnicou SAV. Problematika verejného prístupu k vedeckým poznatkom je mimoriadne dôležitá ...
Kategórie: Podporujeme

Po roku investícií príde rok exportu

Ministerstvo financií SR - 21. september 2018

Výkon slovenskej ekonomiky dosiahne v tomto roku 4,1 %.

Kategórie: Štátna správa

Stránky