RSS čítačka

MPRV: Ministerka Gabriela Matečná dostala francúzske štátne vyznamenanie

PRservis.sk - 26. február 2017

BRATISLAVA 26. februára -

Ministerku Gabrielu Matečnú ocenili francúzskym štátnym vyznamenaním za zásluhy v poľnohospodárstve

·         Významné ocenenie svetového formátu

·         Po prvýkrát v histórii bol vyznamenaný občan Slovenska

Francúzsky minister poľnohospodárstva, agropotravinárstva a lesníctva Stéphane Le Foll udelil ministerke pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriele Matečnej Rad za zásluhy v poľnohospodárstve najvyššej triedy.

“Toto vyznamenanie je ocenením toho ako pani ministerka počas predsedníctva Slovenska v Rade Európskej únie bojovala za farmárov a poľnohospodárstvo. Obrovský ťah na bránu počas jej vedenia rady ministrov poľnohospodárstva za práva farmárov a v boji proti nekalým obchodným praktikám boli skutočne jedinečné,“ povedal pri odovzdávaní francúzsky minister Le Foll.

“Je to pre mňa obrovská pocta. Zároveň to však považujem za záväzok voči farmárom, ale i spotrebiteľom v boji za ich práva a férové trhové podmienky, v ktorom budem aj naďalej pokračovať,“ uviedla Gabriela Matečná.

Francúzske štátne vyznamenanie za zásluhy v poľnohospodárstve od roku 1881 udeľuje minister rezortu osobnostiam, ktoré sa zaslúžili o významný prínos pre oblasť poľnohospodárstva. Ide o jedno z najvýznamnejších francúzskych štátnych vyznamenaní, ktoré v minulosti získali osobnosti ako Louis Pasteur, dánsky princ Henrik, Jacques Chirac, či Catherine Denevue. Aktuálne je na svete približne 400 žijúcich ľudí, ktorí sú držiteľmi Radu najvyššieho stupňa.

Michal Feik

Štátny radca |Odbor komunikácie a marketingu |Kancelária ministra

Kategórie: Podporujeme

Tip: SPÁLŇA - 222.00

Zlacnene.sk - 26. február 2017
Kategórie: Podporujeme

<p>Terézia Vansová bola slovenská

Humenne.sk - 24. február 2017

Terézia Vansová bola slovenská spisovateľka, predstaviteľka prvej generácie realizmu na Slovensku, zakladateľka ženského časopisu Dennica, funkcionárka Živeny, podporovateľka ochotníckeho divadla a etnografka. Na jej počesť sa každoročne konajú po celom Slovensku recitačné súťaže. Jedna z nich sa uskutočnila posledný februárový piatok v zasadačkách Mestského úradu v Humennom.

Kategórie: Samospráva

Ktoré recepty vyhľadávajú Slováci najčastejšie?

PRservis.sk - 24. február 2017

BRATISLAVA 24. februára 2017 - Čo budeme dnes variť? Večná otázka, na ktorú často hľadáme odpoveď, keď sme už vyčerpali tradične sa opakujúci domáci repertoár. Ak hľadáte inšpiráciu, máme pre vás skvelý tip – kliknite na https://kuchynalidla.sk/. Nájdete tam mnoho chutných receptov od známych šéfkuchárov, ktoré pripravíte rýchlo a jednoducho. Týchto päť receptov vyhľadávali návštevníci stránky v roku 2016 najčastejšie. Vyskúšajte ich!

Pre mnohých z nás je neodmysliteľne prvým chodom jedálneho lístka chutná polievka. Krémová tekvicová polievka je skvelá v tom, že príjemne zahreje najmä v chladnejších dňoch a naopak v teplejších zasa osvieži a zasýti, keď ju servírujeme len jemne zohriatu. Najchutnejšia je z tekvice hokkaido a jej prípravu zvládne aj začiatočník. Celý postup aj s potrebnými surovinami nájdete TU. 

Klasickú Cesnakovú polievku jednoducho milujeme. Preto nesmie chýbať ani medzi piatimi top receptami na kuchynalidla.sk. V rôznych regiónoch Slovenska ju pripravujú podľa tradičných receptov starých materí. Varia ju s chlebom, zemiakmi, krémovú, ale aj číru. My vám ponúkame jednoduchý, veľmi chutný recept, hotový doslova za pár minút. Všetko, čo k nemu budete potrebovať, nájdete TU. 

Pizza v sa v slovenských kuchyniach tak udomácnila, že pomaly ju prestaneme považovať za taliansku špecialitu. Ochutnali ste už pizzu s bryndzou, oštiepkom alebo so smotanou a kôprom? Ktovie, čo by na takéto kulinárske experimenty povedali Taliani… Radšej ich nebudeme pokúšať a ponúkneme vám recept, ktorého základom je tenučké chrumkavé cesto. Pizzu so šunkou a salámou ocení každý a postup s ingredienciami na jej prípravu nájdete TU. 

Špagety s omáčkou Bolognese tiež patria k našim obľúbeným jedlám. Sú ľahké, chutné, môžeme si ich dopriať na obed i večeru. Skrátka, špagety “môžeme”. A máme pre vás recept aj na pravú domácu taliansku omáčku Bolognese s čerstvými paradajkami a mletým mäsom. Jej príprava síce trvá trošku dlhšie, ale určite stojí zato a ocenia ju všetci, ktorým tradičnú taliansku pochúťku ponúknete. Celý postup a suroviny nájdete TU. 
Ak hľadáte recept na trošku slávnostnejšie menu – vyskúšajte Bravčovú panenku v lístkovom ceste. Možno to na prvý pohľad vyzerá trošku náročne, ale nie je to tak. Túto výnimočnú pochúťku, ktorá pôsobí aj na tanieri mimoriadne slávnostne, pripravíte celkom jednoducho. Postup a suroviny na jej prípravu nájdete TU.

Kategórie: Podporujeme

Princíp jedenkrát a dosť by mal platiť v celej Európe

PRservis.sk - 24. február 2017

TALLINE 24. februára 2017 – Štát by si opakovane nemal pýtať údaje, ktoré mu už raz občania alebo firmy dali. Toto pravidlo, takzvaný “princíp jedenkrát a dosť”, by malo platiť vo všetkých krajinách EÚ. 

Koncom januára sa v estónskom hlavnom meste Talline konalo úvodné stretnutie zástupcov konzorcia z 21 európskych krajín k projektu TOOP (The Once Only Principle). Tento projekt v rámci programu Horizont 2020 spustila Európska komisia 1. januára 2017 s cieľom zabezpečiť implementáciu princípu “jedenkrát a dosť”.

Projekt TOOP je súčasťou akčného plánu Európskej únie v oblasti eGovernmentu na obdobie 2016-2020, ktorý má prispieť k zvýšeniu efektívnosti jednotného digitálneho trhu. Cieľom projektu TOOP je umožniť cezhraničnú spoluprácu medzi úradmi štátnej správy a uľahčiť cezhraničné obchodné aktivity firiem. Eliminujú sa tiež zbytočné bariéry pre európske spoločnosti, ktoré musia opakovane predkladať rovnaké údaje a dokumenty.

Zástupcom Slovenka v konzorciu je spoločnosť PosAm. Jej experti sa podieľali aj na plánovaní a príprave projektu. “Pri práci na projekte TOOP využijeme naše skúsenosti a znalosti pri zavádzaní princípu jedenkrát a dosť zo Slovenska. Len nedávno sme oslávili tretie výročie zavedenia systému Register účtovných závierok, ktorého autorom je PosAm. Jeho cieľom bolo práve zavedenie tohto princípu pri komunikácii účtovných jednotiek s verejnou správou,” hovorí Peter Kolesár, Riaditeľ pre verejnú správu PosAm.

PosAm je tiež koordinátorom pre slovenské verejné inštitúcie, ktoré sa zapoja do pilotného projektu. V súčasnosti na ňom participujú Ministerstvo financií SR a Štatistický úrad SR. Pre maximalizáciu efektu princípu “jedenkrát a dosť” budú k účasti postupne prizvané aj ďalšie inštitúcie.

Tri pilotné projekty
Zavádzanie princípu “jedenkrát a dosť” naprieč krajinami sa otestuje najprv v troch pilotných projektoch. Ide o cezhraničné elektronické služby pre mobilitu podnikania, aktualizáciu dát o podnikateľských subjektoch a online sprístupnenie dokumentácie a certifikátov pre lodnú prepravu. V rámci týchto pilotov môže byť prepojených až šesťdesiat informačných systémov z dvadsaťjeden krajín. Úlohou pilotných projektov je nielen otestovať navrhovanú architektúru a technológie, ale taktiež urýchliť úradom a firmám poskytovanie služieb a zjednodušiť podnikanie v rámci jednotného digitálneho trhu EÚ. 

Prepojenie na existujúce programy a iniciatívy
Hlavnou úlohou projektu TOOP je vypracovanie návrhu inovatívnej federatívnej architektúry, umožňujúcej prepojenie a spoluprácu jednotlivých národných registrov a systémov v celoeurópskom meradle. Táto architektúra podporí cezhraničnú spoluprácu verejnoprávnych inštitúcií jednotlivých európskych krajín a medzinárodné aktivity podnikateľských subjektov. TOOP za týmto účelom zváži možnosti existujúcich EU programov (EIRA, EIF) a využitie už existujúcich IT komponentov (tzv. stavebných prvkov) vyvinutých v rámci projektu e-SENS a prevádzkovaných v rámci infraštruktúry digitálnych služieb nástroja CEF (Connecting Europe Facility).

O spoločnosti
PosAm pôsobí na slovenskom trhu od roku 1990. Z niekoľkých nadšencov výpočtovej techniky sa spoločnosť rozvinula do firemnej štruktúry s viac ako 250 zamestnancami. V roku 2010 sa PosAm stal súčasťou skupiny Slovak Telekom, čím potvrdil a posilnil pozíciu vedúcej IT spoločnosti na Slovensku. Hlavným cieľom spoločnosti je prinášať partnerom a zákazníkom úžitok prostredníctvom unikátnych riešení s využitím potenciálu širokej škály informačných technológií. PosAm sústreďuje svoje úsilie na poskytovanie služieb a riešení pre korporátnych zákazníkov. V rámci svojho portfólia PosAm ponúka individuálny softvérový vývoj, vlastné aplikačné riešenia, systémovú integráciu, konzultačné služby, outsourcing a infraštruktúrne riešenia. Partnerské vzťahy so svetovými technologickými lídrami, inovačný potenciál manažmentu a silný lokálny tím, podporený investíciami do vzdelávania zamestnancov sú zárukou neustáleho napredovania a špičkových výkonov.

Viac informácií o spoločnosti nájdete aj na:

www.posam.sk 

budgetspecialists.eu

Ďalšie informácie vám rád poskytne:

Miroslav Kvasnička 
Miroslav.Kvasnicka@posam.sk 
Tel: +421 2 49239 433 

Kategórie: Podporujeme

RTVS: Hostia a témy relácií Sobotné dialógy a O 5 minút 12

PRservis.sk - 24. február 2017

BRATISLAVA 24. februára - 

Sobotné dialógy (sobota 25. 2. o 12:10 v Rádiu Slovensko)

Hosťom diskusnej relácie Sobotné dialógy bude predseda vlády SR Robert Fico (Smer-SD).

Okruhy diskusie:
-          ceny energií, riešenie situácie v ÚRSO, plány koalície v oblasti energetiky;
-          zahraničnopolitická situácia (nový americký prezident, rokovanie ministrov NATO za účasti nového ministra obrany USA, odkazy z mníchovskej bezpečnostnej konferencie);
-          riešenie extrémizmu, nová legislatíva;
-          aktuálne otázky domácej politiky.

Relácia bola prednahrávaná v piatok, moderuje Branislav Dobšinský.

O 5 minút 12 (nedeľa 26. 2. o 11:55 na Jednotke)

Hostia: 
Ábel Ravasz (Most-Híd), splnomocnenec vlády SR pre rómske komunity, podpredseda strany
Anton Marcinčin, splnomocnenec vlády SR pre podporu najmenej rozvinutých okresov
Richard Sulík (SaS), poslanec Európskeho parlamentu, predseda strany
Milan Krajniak (Sme rodina – Boris Kollár), poslanec NR SR, podpredseda hnutia
 

Témy:
-          Priority v problematike integrácie Rómov a akčné plány podpory;
-          Projekty na pomoc marginalizovaným rómskym komunitám;
-          Znovuzavedenie občianskych hliadok v rómskych komunitách.

Moderuje Martin Strižinec.

Táto informácia je komerčným oznámením a je odvysielaná v znení dodanom klientom bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA za jej obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá.
www.prservis.sk; email: prservis@sita.sk

Kategórie: Podporujeme

TA3: Hostia a téma relácie V politike

PRservis.sk - 24. február 2017

BRATISLAVA 24. februára -

Témy: Dlh VŠZP a jeho riešenie, systémové zmeny v zdravotníctve, zmeny v LSPP a v ambulantnej starostlivosti; Forma politiky koalície a opozície, vzájomné vzťahy, odchody časti poslancov z klubov SAS a OĽANO-NOVA; Rétorika politikov, bulvarizácia politiky, stav ľudských práv vo svete a informačný pretlak.

Hostia: Tomáš Drucker (nom. Smeru-SD), minister zdravotníctva
             Rudolf Zajac, bývalý minister zdravotníctva
             Jozef Mihál (nezávislý), poslanec NR SR
             Oto Žarnay (nezávislý), poslanec NR SR
             Silvia Porubänová, sociologička
             Ján Baránek, politický analytik, Polis Slovakia
             Václav Hřích, výkonný riaditeľ AKO

Reláciu V politike vysiela TA3 v nedeľu 26.2. od 11:00. Moderuje Norbert Dolinský.

Kategórie: Podporujeme

Vo svetovej banke je už takmer 800 druhov rastlín zo Slovenska

SAV.sk - 24. február 2017
Od roku 2006 nazbierali slovenskí botanici semená zo 777 druhov rastlín do svetovej banky. Odvtedy totiž spolupracuje Centrum biológie rastlín a biodioverzity SAV (predtým Botanický ústav SAV) na svetovom projekte MilleniumSeed Bank Kew – medzinárodnej banky semien. Ide o najväčší svetový projekt ex situ záchrany rastlín, t. j. záchrany mimo ich biotopu. SAV je jedinou slovenskou inštitúciou, ktorá sa na projekte záchrany rastlín podieľa. Na prvej tohtoročnej vedeckej kaviarni SAVinci 22. februára v Malom kongresovom centre vydavateľstva Veda v Bratislave o projekte ...
Kategórie: Podporujeme

Stránky

Facebook Comments Box