RSS čítačka

Guru psychoterapie v SAV

SAV.sk - pred 28 min 7 s
Ľudský hnev, terapia odpustenia, emócie šťastia. Ich prežívanie v kontexte ľudského konania sa skloňovalo pri prijatí profesora Roberta Enrighta z USA predsedom SAV profesorom Pavlom Šajgalíkom v stredu 16. januára na pôde SAV v Bratislave. Stretnutie sa uskutočnilo v rámci sympózia Integratívna onkológia, ktoré zorganizovala Nadácia Výskum rakoviny spolu s partnermi, vrátane SAV, pri príležitosti Svetového dňa boja proti rakovine. Robert Enright je profesorom edukačnej psychológie na Wisconsin-Madison University. Bol nominantom na Templetonovu ...
Kategórie: Podporujeme

V pohorí Tribeč miznú ľudia – do kín mieri mysteriózna filmová Trhlina

PRservis.sk - pred 1 hod 52 min

BRATISLAVA 16. januára 2019 - Možno je to len legenda, možno zámerná mystifikácia a možno desivá pravda. Ale priveľa z tohto príbehu sa naozaj stalo… 24. januára príde do slovenských kín mysteriózny thriller Trhlina, ktorý podľa rovnomennej knižnej predlohy Jozefa Kariku nakrútil režisér Peter Bebjak.

Nezamestnaný absolvent vysokej školy Igor objaví záznamy výpovedí psychiatrického pacienta, ktorý pred sedemdesiatimi rokmi záhadne zmizol v pohorí Tribeč. Keď sa po čase rovnako záhadne objavil, mal na tele čudné popáleniny a zranenia. Bol dezorientovaný, nedokázal vysvetliť, čo sa mu stalo, už nikdy sa nespamätal. Igor pátra ďalej a s údivom zisťuje, že tento prípad nie je ojedinelý – zmienky o tajomnom miznutí ľudí v tomto pohorí siahajú hlboko do histórie. Hrôzostrašných prípadov pribúda.

Igor s priateľkou Miou, konšpirátorom Andrejom a tvrdým skeptikom Dávidom prenikajú čoraz hlbšie a odhaľujú skutočnosti, ktoré sú oveľa desivejšie než akákoľvek fantázia. Vyberú sa na výpravu priamo do tribečských lesov, kde zažijú čosi, čo sa vymyká ich chápaniu. Pátranie, ktoré na začiatku pôsobí ako nevinná zábava nesúrodej skupinky, však končí tragicky...

Vo filme režiséra Petra Bebjaka (film Čiara, seriály Za sklom či Mesto tieňov) sa stretnú zvučné herecké mená. Spolu s  Matejom Marušinom, Dávidom Hartlom či Máriou Bartalos sa diváci a diváčky môžu tešiť na Tomáša Maštalíra či Juraja Loja. Mysteriózny thriller Thrlina prináša do slovenských kín distribučná spoločnosť Continental film.

Zdroj: Webnoviny.sk - V pohorí Tribeč miznú ľudia – do kín mieri mysteriózna filmová Trhlina © SITA Všetky práva vyhradené.

Kategórie: Podporujeme

Tesco je finalistom ankety Office roka 2018

PRservis.sk - pred 3 hod 52 min

BRATISLAVA 16. januára 2019 - Zmodernizované kancelárie spoločnosti Tesco na Zlatých pieskoch v Bratislave sa dostali medzi finalistov prestížnej súťaže CBRE Office roka. Súťaž má za cieľ ukázať a vyhodnotiť najinšpiratívnejšie pracovné prostredie firiem na Slovensku, predstaviť filozofiu, hodnoty a nové trendy v spoločnostiach, ktoré sa snažia o vytváranie inšpiratívneho, kreatívneho a zdravého pracovného prostredia.

"Zlepšenia priniesli našim kancelárskym tímom novú kultúru a moderné kancelárske prostredie, ktoré podporuje flexibilné spôsoby spolupráce v tíme," hovorí o modernizácii kancelárií obchodného reťazca Lucia Poláčeková, PR manažérka pre Tesco na Slovensku.

V Bratislave pracuje na ploche viac ako 2 300 štvorcových metrov 250 ľudí. Modernizácia premenila kancelárie na úplne otvorené tzv. open space priestory, zamestnanci nepracujú v samostatných kanceláriách  a nemajú fixný pracovný stôl. Nové usporiadanie podporuje flexibilitu práce, komunikáciu a spoluprácu a obmedzuje hierarchiu. Pôvodné priestory sa minulý rok premenili na estetický a farebne zladený neformálny priestor s miestami na stretnutia bez nutnosti vopred si ich rezervovať. Rovnako pribudli aj miestnosti vybavené technológiou na telekonferencie a konferenčné hovory s novým systémom rezervácie.

Do plánovania zmien sa mohli zapojiť aj zamestnanci prostredníctvom Office šampióna vybraného spomedzi nich. Jeho úlohou bolo spolu s kolegami napríklad vyberať kancelársky nábytok, usporiadanie a vybavenie miestností. Spolu s architektmi a projektantmi sa tiež podieľali na záverečných úpravách dizajnu kancelárie.

"Zlepšovanie kancelárií znamená viac ako len zmenu nášho fyzického prostredia. Dúfame tiež, že bude napomáhať našej kultúre otvorenosti," dodáva L. Poláčeková. Okrem zmeny dizajnu prinieslo nové pracovné prostredie aj ekologickejšiu prevádzku. Spotrebu energie šetrí LED osvetlenie, zamestnanci separujú odpad, ktorého objem znižujú napríklad aj tým, že nepoužívajú papierové utierky.

Výsledky tretieho ročníka súťaže Office roka budú vyhlásené 21. februára 2019 v troch kategóriách – Kancelária ako DNA firmy, Zdravá kancelária, Smart kancelária.

Hlasovanie prebieha tu: https://www.officeroka.sk/sk/finalisti-finalisti-2018/

Kategórie: Podporujeme

Agent Gabriel Allon v novom trileri

PRservis.sk - pred 3 hod 52 min

BRATISLAVA 16. januára 2019 - Majster špionážneho žánru Daniel Silva nestráca dych. Prichádza s ďalším, už 18.pokračovaním jeho fantastickej série. Fanúšikovia legendárneho Gabriela Allona sa môžu aj tentoraz tešiť na fascinujúci príbeh plný nečakaných zvratov, konšpirácií, lásky a zrady.
Je tu nový triler Druhá žena.

Niektoré tajomstvá sú príliš nebezpečné, aby uzreli svetlo sveta.
Bola jeho najprísnejšie stráženým tajomstvom…

Záhadná Francúzka v odľahlom mestečku v andalúzskych vrchoch začína písať nebezpečné pamäti – príbeh muža, ktorého kedysi milovala v Bejrúte, a dieťaťa. Táto žena pozná najväčšie tajomstvo Kremľa. Pred mnohými rokmi sa KGB podarilo prepašovať na Západ svojho človeka a ten teraz stojí na prahu absolútnej moci.

Veľké sprisahanie môže odhaliť iba jeden muž: Gabriel Allon, špičkový agent a reštaurátor, súčasný šéf izraelskej spravodajskej služby. Gabriel už predtým bojoval s temnými silami nového Ruska a zaplatil za to privysokú cenu. Teraz sa s Rusmi stretáva znova a v hre nie je nič menšie ako osud povojnového svetového poriadku…

Druhá žena je opäť špičkový špionážny triler, ktorý má slúžiť hlavne na pobavenie, no niekedy až zarážajú informácie a predpovede Daniela Silvu vyrážajú dych. Nebojí sa poukazovať na neprávosti a svinstvá, ktoré sa dejú na svetovej politickej scéne.

"Medzi minulosťou a prítomnosťou existujú nápadné paralely. Rusko pod vedením Vladimira Putina je revanšistické aj paranoické, čo je nebezpečná kombinácia. Hospodársky a demograficky slabý Putin využíva svoje mocné tajné služby a kyberbojovníkov na znásobenie sily. Keď Putin rozsieva politický chaos v západnej Európe a usiluje sa narušiť a zdiskreditovať americké voľby, koná podľa starých pravidiel KGB. Prijíma "mimoriadne opatrenia"," popisuje Daniel Silva a dodáva, že Vladimir Putin bez problémov používa vraždu ako nástroj štátnej moci.

Začítajte sa do novinky Druhá žena:

PROLÓG MOSKVA 1974

Dlhá čierna limuzína Zil s plisovanými záclonkami na zadných oknách uháňala z Letiska Šeremetievo do centra Moskvy v pruhu vyhradenom pre členov politbyra a ústredného výboru. Kým prišla do cieľa, na námestie pomenované po ruskom spisovateľovi pri Patriarchových rybníkoch, mesto sa ponorilo do tmy. Kráčali po úzkych neosvetlených uliciach — dieťa a dvaja muži v sivých oblekoch — až ku kaplnke medzi platanmi. Bytový dom stál na druhej strane uličky. Vošli do drevených dverí, natlačili sa do výťahu a vyviezli hore. V tmavej chodbe čakali ešte jedny schody. Dieťa ich zo zvyku zrátalo. Bolo ich pätnásť. A nad nimi ďalšie dvere, čalúnené kožou. Stál v nich elegantne oblečený muž s pohárom v ruke. Čosi v jeho spustošenej tvári bolo dieťaťu povedomé. S úsmevom povedal po rusky jedno slovo. Prešlo veľa rokov, kým dieťa pochopilo, čo to slovo znamenalo.

PRVÁ ČASŤ NOČNÝ VLAK DO VIEDNE
1] B U D A P E Š Ť , M A Ď A R S K O

Nič z toho by sa nestalo — zúfalé pátranie po zradcovi, napäté vzťahy ani zbytočné úmrtia — keby nebolo nešťastného Heathcliffa. Bol ich tragickou postavou, ich nesplneným sľubom. No nakoniec sa stal ďalším úspechom na Gabrielovom konte. Napriek tomu si Gabriel želal, aby Heathcliff stál na jeho strane. Agenti ako Heathcliff neprichádzajú každý deň, len raz, nanajvýš dvakrát počas kariéry.
Taká je špionáž, hovoril si Gabriel. A taký je život.
Heathcliff nebolo jeho pravé meno, vybral ho náhodne počítač, aspoň to tvrdili jeho riadiaci dôstojníci. Program zámerne zvolil krycie meno, čo ničím nepripomínalo jeho skutočné meno, národnosť ani zamestnanie. To sa aj podarilo.
Muž, ktorému pridelili meno Heathcliff, nebol najdúch ani beznádejný romantik. Nebol zatrpknutý, pomstychtivý ani násilnícky. Popravde, s románovým hrdinom Heathcliffom ho spájala iba tmavá pleť, lebo jeho matka pochádzala z bývalej Gruzínskej sovietskej socialistickej republiky. Z tej istej republiky, zdôrazňovala hrdo, ako súdruh Stalin, ktorého portrét ešte vždy visel v obývačke jej moskovského bytu.
Heathcliff plynulo hovoril a čítal po anglicky a mal rád viktoriánske romány. V skutočnosti koketoval s myšlienkou, že pôjde študovať anglickú literatúru, no potom zvíťazil rozum a prihlásil sa na Moskovský inštitút cudzích jazykov, považovaný za druhú najprestížnejšiu univerzitu v Sovietskom zväze. Jeho ročníkový vedúci vyhľadával talenty pre Službu vonkajšej rozviedky a po skončení štúdia Heathcliffa pozvali do akadémie SVR. Jeho matka, opitá šťastím, položila pod obraz súdruha Stalina čerstvé kvety a ovocie. "Sleduje ťa," povedala. "Jedného dňa z teba bude dôležitý človek. Muž, ktorého sa budú všetci báť."
V matkiných očiach ho nemohol postihnúť lepší osud. Väčšina kadetov túžila slúžiť v zahraničnej rezidentúre SVR, verbovať nepriateľských špiónov a riadiť ich. Takú prácu však mohol vykonávať len určitý typ dôstojníka. Musel byť bezočivý, sebaistý, zhovorčivý, pohotový a prirodzený zvodca. Heathcliff, bohužiaľ, nebol obdarený ani jednou z týchto vlastností. Nemal ani fyzické predpoklady, potrebné na plnenie drsnejších úloh. Zato mal talent na jazyky — plynulo hovoril po nemecky, po holandsky aj po anglicky — a výnimočnú pamäť. Dostal na výber, čo sa v hierarchizovanom svete SVR nestávalo často. Buď pracovať v Moskovskej centrále ako tlmočník, alebo v teréne ako kuriér. Zvolil si druhú možnosť, čím spečatil svoj osud.
Nešlo o atraktívnu prácu, ale bola dôležitá. V službe vlasti sa túlal po svete vyzbrojený štyrmi jazykmi a aktovkou plnou falošných pasov ako nenápadný poslíček, tajný poštár. Vyberal mŕtve schránky, ukladal peniaze do trezorov a príležitostne sa dokonca stretol s plateným agentom Moskovskej centrály. Keďže ročne trávil mimo Ruska aj tristo nocí, manželstvo ani vážna známosť neprichádzali do úvahy. V Moskve mu SVR dožičila ženskú spoločnosť — krásne dievčatá, ktoré by si ho za normálnych okolností ani nevšimli —, ale na cestách často podliehal pocitu osamelosti.
Práve počas takej epizódy stretol v bare hamburského hotela svoju Katarínu. Sedela pri stole v kúte a popíjala biele víno, príťažlivá tridsiatnička, svetlohnedé vlasy, opálené ruky aj nohy. Heathcliff mal príkaz vyhýbať sa takým ženám, keď cestoval. Vždy išlo o agentky alebo prostitútky v službách nepriateľa. Lenže Katarína bola na prvý pohľad iná. Keď naňho pozrela ponad mobil a usmiala sa, Heathcliff pocítil elektrický výboj, ktorý mu vystrelil zo srdca rovno do slabín.
"Neprisadnete si?" spýtala sa. "Nerada pijem sama:"
Nevolala sa Katarína, ale Astrid. Pošepla to Heathcliffovi do ucha a dlhým nechtom mu prešla po vnútornej strane stehna. Bola Holanďanka, čo znamenalo, že ju Heathcliff, vydávajúci sa za ruského biznismena, mohol osloviť v jej materinskom jazyku. Po niekoľkých drinkoch ho pozvala do svojej izby, kde sa cítil bezpečne. Na druhý deň ráno sa zobudil s ťažkou opicou, čo bolo uňho dosť nezvyčajné, a nič si nepamätal.
Astrid už bola osprchovaná, zakrútená do kúpacieho plášťa. Za bieleho dňa ešte väčšmi vynikla jej krása.
"Máš večer čas?" spýtala sa.
"Nemal by som."
"Prečo?"
Neodpovedal.
"Tentoraz to bude skutočné rande. Vezmeš ma na dobrú večeru a možno aj na diskotéku."
"A potom?"
Roztvorila plášť a odhalila dokonale tvarované prsia. Čo ako sa snažil, nespomínal si, či ich niekedy pohladkal.
Vymenili si telefónne čísla — aj to bolo prísne zakázané — a rozlúčili sa. Heathcliff mal v Hamburgu vybaviť dve záležitosti, ktoré si vyžiadali niekoľko hodín "čistenia", aby mal istotu, že ho nikto nesleduje. Práve plnil druhú úlohu — vyberal mŕtvu schránku —, keď dostal esemesku s názvom vychytenej reštaurácie neďaleko prístavu. Prišiel načas a našiel Astrid pri stole s otvorenou fľašou nehorázne drahého Montrachetu. Heathcliff sa zamračil, víno musel zaplatiť z vlastného vrecka. Moskovská centrála pozorne sledovala jeho výdavky, a keď prekročil limit, nezaobišlo sa to bez nepríjemností.
Astrid zjavne vycítila jeho rozpaky. "Netráp sa, pozývam ťa."
"Myslel som, že ťa mám zobrať na skutočné rande."
"To som povedala?"

Milan Buno, literárny publicista

Kategórie: Podporujeme

Historická romanca Horúce objatie

PRservis.sk - pred 4 hod 25 min

BRATISLAVA 16. januára 2019 - Horúce objatie vás zavedie do 18.storočia, do rodiny Westcottovcov. Ak máte rady historické romance, tento očarujúci príbeh vás nadchne.

Westcott, gróf Riverdale, zanechal po sebe veľký majetok a jedno škandalózne tajomstvo, ktoré navždy zmenilo život jeho rodiny – vrátane dcéry, ktorá sa rozhodne začať odznova.

Keďže manželstvo jej rodičov vyhlásili za neplatné, z Camille Westcottovej je zrazu nemanželská dcéra bez titulu. V snahe uniknúť svojej minulosti odíde z Londýna do Bathu a zamestná sa ako učiteľka v sirotinci, kde vyrastala jej nevlastná sestra Anna. Len čo si Camille zvykne na novom mieste, s nevôľou zistí, že stará matka objednala jej portrét u maliara, ktorého nemôže vystáť.

Ani učiteľ výtvarnej výchovy Joel Cunningham nie je nadšený, že dostal za úlohu namaľovať portrét povýšeneckej novej učiteľky. Ale zatiaľ čo mu Camille sedí ako model, ich vzájomná antipatia sa mení na túžbu a túžba na horúcu vášeň. A len vďaka tomuto silnému putu, čo sa medzi nimi vytvorilo, budú schopní čeliť búrke, ku ktorej sa neodvratne schyľuje…

Mary Baloghová je mimoriadne obľúbená autorka historických romancí aj na Slovensku. Jej knihy u nás vychádzajú už dlhé roky, spomeňme Zázračná láska, Žiť pre lásku, Zvrhlá láska, Vášeň ako liek, Sobáš z rozumu, Škandály lásky, Prísľub lásky, ale tiež Pavučina vášne, či Nezabudnuteľné leto.
V sérii o Westcottovcoch vyšla zatiaľ kniha Krásna dedička a teraz Horúce objatie.

Mary Baloghová rada čítala odmalička a vždy chcela písať vlastné príbehy. Dostala sa k tomu však až v období, keď mala jej najmladšia dcéra šesť rokov. Vždy rada čítala Gerogette Heyerovú a jej knihy ju očarili natoľko, že sama začala s písaním. Tým správnym obdobím, kedy sa mali jej príbehy odohrávať, bolo regentské Anglicko...a tak sa do toho pustila.

Začítajte sa do romance Horúce objatie:

Po niekoľkých mesiacoch skrývania, trápenia a odmietania, hnevu a hanby a všetkých ostatných citov a pocitov, aké len jestvovali, Camille Westcottová sa v jedno slnečné, vetristé júlové ráno rozhodla vziať život do svojich rúk, a to v pokročilom veku dvadsaťdva rokov. Pred veľkou katastrofou, ktorá sa udiala pred pár mesiacmi, sa nemusela starať o svoj život, lebo bola dáma — lady Camille Westcottová, najstaršie dieťa grófa a grófky Riverdalovcov — a dámy sa nemusia starať, ako budú žiť. To musia robiť iní — rodičia, slúžky, opatrovateľky, guvernantky, gardedámy, manželia, všeobecne spoločnosť s množstvom pravidiel a očakávaní, z ktorých väčšina je nepísaná, ale napriek tomu reálna.
Ale teraz sa potrebovala uplatniť. Už nebola lady. Stala sa z nej jednoducho slečna Westcottová a nebola si istá ani tým menom. Má nemanželská dcéra právo používať otcovo meno? Život zíval pred ňou ako desivé neznámo. Netušila, čo môže očakávať. Nijaké pravidlá, nijaké méty.
Nijaká spoločnosť, nikam nepatrila. Ak nevezme život do svojich rúk a niečo neurobí, kto to urobí za ňu? Samozrejme, to bola rečnícka otázka. Nevyslovila ju nahlas, nikto ju nepočul, ale aj keby ju bola vyslovila nahlas, nikto by jej nedal uspokojujúcu odpoveď. A tak sa rozhodla, že to vyrieši sama. Buď niečo urobí, alebo sa do konca života bude ukrývať v tmavom kúte. Už nebola lady, ale bola živá, dýchajúca bytosť. Je niekto.
Camille a Abigail, jej mladšia sestra, bývali u svojej starej matky v impozantnom dome na prestížnej adrese Royal Crescent v Bathe. Dom stál na kopci nad mestom, viditeľný aj zďaleka, na tej ulici stál rad veľkolepých georgiánskych domov, pred ktorými sa rozprestieral park.

Ale výhľad bol na obe strany. Z okien na prednej strane mali obyvatelia Crescentu výhľad na mesto a na budovy za riekou, za nimi sa v diaľke rozkladal vidiek a vlnili sa kopce. Bol to jeden z najkrajších výhľadov v celom Anglicku a Camille sa z neho tešila, keď bola malá a mama vzala ju a jej súrodencov na dlhšiu návštevu k starým rodičom.

Ale teraz sa jej to už nezdalo také lákavé, keď tu bola nútená žiť v exile a nemilosti, hoci ona ani Abigail neurobili nič, aby si vyslúžili takýto osud. V to slnečné ráno počkala, kým jej stará matka a sestra odišli z domu, čo robievali často, do kúpeľnej dvorany blízko Bathského opátstva, kde sa prechádzali s vyššou spoločnosťou. Hoci tá spoločnosť už nepôsobila tak čarovne ako kedysi. Obyvatelia zostarli a viedli pokojný, usporiadaný život v honosnom prostredí. Aj návštevníci bývali zväčša starší ľudia, chodili sem piť minerálnu vodu a mysleli si, či už oprávnene alebo mylne, že hneď budú zdravší, keď sa napijú tej nechutnej vody. Niektorí sa v nej dokonca kúpali ponorení až po krk, hoci to sa teraz považovalo za staromódne.
Abigail rada chodila do kúpeľnej dvorany, lebo ako osemnásťročná sa rada prechádzala v spoločnosti a očividne tam obdivovali jej mladistvú krásu, hoci ju nepozývali na súkromné večierky ani na verejné zábavy.
Koniec koncov nebola úctyhodná mladá dáma, aj keď ich stará mama patrila k smotánke. Camille tvrdošijne odmietala sprevádzať ich niekam, kde mohli stretnúť iných ľudí. Keď sa výnimočne rozhodla vyjsť von, zväčša s Abby, zastrela si tvár závojom, lebo sa bála, že ju spoznajú.
Ale dnes nie. A zariekla sa, že už nikdy viac. Skoncuje so svojím starým životom, a ak ju niekto spozná a zaútočí na ňu, ona mu to vráti. Najvyšší čas začať nový život a nájsť si nové známosti! A ak pri prechode z jedného sveta do druhého utŕži nejaké rany, vyrovná sa s nimi.
Keď stará mama a Abby odišli, obliekla si slušivé vychádzkové šaty a na hlavu si založila čepiec, ktorý s nimi ladil. Obula si pohodlné topánky, lebo črievice, aké nosila, keď sa všade vozila kočom, boli teraz nepoužiteľné, mohla ich nosiť akurát tak po dome. Napokon si vzala kabelku a rukavičky a vyšla na dláždenú ulicu, nečakala, kým jej sluha otvorí a podrží dvere a spýtavo na ňu pozrie, prečo ide sama, možno sa ju aj pokúsi zastaviť alebo za ňou poslať lokaja, aby ju sledoval. Chvíľu postála vonku, zmocnila sa jej hrôza, ba až panika a premýšľala, či sa nemá vrátiť a skryť sa niekde v tmavom kúte. Za celý život málokedy vyšla z domu alebo parku bez sprievodu člena rodiny alebo sluhu, často oboch. Ale tie dni sa skončili, hoci stará mama by bezpochyby namietala. Camille vystrela plecia, zdvihla bradu a vykročila dolu kopcom smerom k opátstvu.

Milan Buno, literárny publicista

Kategórie: Podporujeme

COOP Jednota obhájila titul, superznačkou sa stala už šiesty raz!

PRservis.sk - pred 4 hod 52 min

BRATISLAVA 16. januára 2019 - V nezávislom hodnotení značiek si COOP Jednota už šiestykrát odnáša významné ocenenie Superbrands. Titul udeľuje odborná porota značke, ktorá odzrkadľuje silu brandu, schopnosť plniť svoje sľuby, inovovať a neustále napredovať.

"Je pre nás nesmiernou cťou, že sa už po šiesty raz môžeme pochváliť týmto prestížnym ocenením. Vnímame ho ako pozitívnu spätnú väzbu na silu a hodnotu našej značky. Sme radi, že našim zákazníkom ponúkame najväčší podiel slovenských potravín spomedzi obchodných reťazcov a neustále zvyšujeme kvalitu výrobkov a služieb. Ďakujeme za prejavenú dôveru, " uviedol Ján Bilinský, generálny riaditeľ COOP Jednoty Slovensko.

Na toto ocenenie môžu byť nominované iba značky, ktoré prešli prísnym výberom. Komisiu tvoria poprední a uznávaní marketingoví a komunikační experti, ktorí sledujú dva ciele: prezentovať príklady hodné nasledovania pre všetkých, ktorí sa chcú rozvíjať a nechať sa inšpirovať tými najlepšími, a zároveň uvádzať do pozornosti mimoriadne silné značky.

Na Slovensku sa ocenenie Slovak Superbrands udeľuje už sedem rokov. Odbornej i širšej verejnosti sprostredkúva históriu úspechu najpopulárnejších značiek na Slovensku. Medzinárodný program Superbrands Awards vznikol v roku 1995 vo Veľkej Británii. Dnes sa toto rešpektované ocenenie udeľuje už v takmer stovke krajín.

COOP Jednota je najväčšou maloobchodnou sieťou na Slovensku. V roku 2019 oslavuje 150 rokov od založenia prvého spotrebného družstva na Slovensku a 20 rokov od založenia vlastnej značky. Každý výrobok s logom COOP Jednota prechádza pravidelnou kontrolou v akreditovaných laboratóriách s dôrazom na garanciu kvality. Skupina COOP Jednota patrí k významným zamestnávateľom Slovenska. Poskytuje prácu viac než 14 tisícom zamestnancov v 10 logistických centrách a 30 regionálnych spotrebných družstvách. Z nich 26 vykonáva maloobchodnú činnosť prostredníctvom takmer 2 200 predajných miest na celom území Slovenska. COOP Jednota  presadzuje environmentálnu politiku a v zmysle princípov spoločenskej zodpovednosti podporuje najmä zdravotníctvo a lokálne komunity prostredníctvom Nadácie COOP Jednota.

Kategórie: Podporujeme

Oznam o vývoze snehu

StaraLubovna.sk - pred 5 hod 26 min
Kategórie: Samospráva

Tip: ROHOVÁ KUCHYŇA - 1399.00

Zlacnene.sk - pred 5 hod 38 min
Kategórie: Podporujeme

Ten správny čas na model ŠKODA RAPID

PRservis.sk - pred 5 hod 52 min

BRATISLAVA 16. januára 2019 - Značka ŠKODA sa pomaly lúči so svojim modelom RAPID a rozlúčku nachystala naozaj viac než zaujímavú.  Výhodný model RAPID TEAM totiž ponúka množstvo komfortnej výbavy a cenovú výhodu až 1 900 eur. Akcia je obmedzená počtom skladových kusov. Pokiaľ máte chuť si vyskladať svoj RAPID, aby bol "šitý na mieru práve vám", môžete tak urobiť už len približne mesiac.

ŠKODA totiž ukončuje výrobu oboch karosárskych verzií tohto populárneho modelu. Kratší, resp. kompaktnejší Spaceback si môžete objednať ešte ako skladové vozidlo, zatiaľ čo rozmernejšieho súrodenca v prevedení liftback si môžete konfigurovať ešte v priebehu februára. Máte tak poslednú šancu na to, aby ste získali obľúbený RAPID za zvýhodnenú cenu a to až 1 900 eur.

Akčný model RAPID TEAM ponúka oproti bežnej výbave množstvo užitočných a komfortných prvkov, ktoré spríjemnia každú jazdu. Tie ponúkajú napríklad špeciálny interiér, 16-palcové disky ALORE, automatickú klimatizáciu so senzorom vlhkosti, elektrické ovládanie okien vpredu a vzadu, bi-xenónové svetlomety s LED denným svietením, navigačný systém AMUNDSEN s 6,5-palcovým dotykovým displejom, zadné parkovacie senzory, tempomat, vyhrievanie predných sedadiel či svetelný a dažďový senzor. Skrátka všetko, čo budete potrebovať pri svojich cestách doma na Slovensku či kamkoľvek do zahraničia. Táto skvelá výbava je dostupná už od 13 290 eur.

Vďaka ponúkanému balíku výbavy a cenovému zvýhodneniu až 1 900 eur sa tak RAPID stáva ešte atraktívnejšou voľbou pre všetkých tých, ktorí hľadajú spoľahlivý automobil s ideálnym pomerom ceny, výkonu a komfortu. Potrebujete ešte nejaká inšpiráciu? Veríme, že nie. Mali by ste totiž konať rýchlo, táto možnosť je limitovaná tou najvzácnejšou komoditou. Časom.

Viac sa o akčnom modely RAPID Team dozviete na https://webapps.skoda-auto.sk/akcne-modely/rapid-team/.

Kategórie: Podporujeme

Stanovisko SAV k stavu transformácie organizácií SAV

SAV.sk - pred 7 hod 40 min
Vzhľadom na mnohé otázky z vnútorného prostredia SAV aj z verejnosti, Predsedníctvo SAV na svojom zasadaní dňa 10. januára 2019 prijalo nasledovné stanovisko: Schválením novely zákona o SAV 11. septembra 2018 sa všetky organizácie SAV vrátili do formy rozpočtových alebo príspevkových organizácií v termíne 26. septembra 2018. Následne SAV podnikla príslušné kroky zamerané na možnosť transformácie vedeckých organizácií podľa predmetnej novely do konca roka 2018. Na základe stanovísk príslušných ...
Kategórie: Podporujeme

Union poisťovňa výrazne posilnila v minulom roku svoje postavenie na trhu neživotného poistenia

PRservis.sk - pred 7 hod 51 min

BRATISLAVA 16. januára 2019 - Okrem toho, že Union poisťovňa patrí k priekopníkom a expertom na kvalitné cestovné poistenie, v minulom roku významne rástla aj vo všetkých ostatných segmentoch neživotného poistenia. Výsledky za rok 2018 to jednoznačne potvrdzujú. V roku 2018 Union poisťovňa zaznamenala nárast v poistení majetku, v poistení zodpovednosti za škodu, v cestovnom poistení a aj v poistení motorových vozidiel. K výraznému nárastu tak prakticky došlo v celom portfóliu neživotného poistenia, ktoré narástlo o 11% oproti roku 2017.

Úspešne sa darilo poisteniu majetku, kde predpis poistného vzrástol o 15%. Pritom poistný trh v tomto segmente vzrástol za prvé tri štvrťroky 2018 len o necelé 2%. "Ľudia svoje majetkové poistné zmluvy nemenia často, zvyknú byť v tomto segmente lojálnejší k poisťovni, a preto 7-násobný rast oproti trhu je mimoriadny úspech", uviedol Tomáš Kalivoda, riaditeľ komerčného poistenia a člen predstavenstva Union poisťovne. Ako ďalej dodal, v segmente poistenia zodpovednosti za škodu sa Union poisťovni podarilo narásť až o 9%, kým trh narástol len o necelých 5%. Toto poistenie je predovšetkým určené podnikateľom a aj táto skupina zákazníkov považuje Union za stále dôveryhodnejšieho partnera v oblasti poistenia.

Veľmi dobré výsledky za rok 2018 sa tiež dosiahli v poistení motorových vozidiel. V segmente PZP dosiahla Union poisťovňa nárast 10% a v havarijnom poistení bol zaznamenaný nárast až o 16%. Oba segmenty v rámci trhu narástli iba o 9% za prvé tri štvrťroky 2018 oproti rovnakému obdobiu predchádzajúceho kalendárneho roka. V poistení motorových vozidiel sa v roku 2018 podarilo výrazne znížiť škodovosť, čo bolo jedným z hlavných cieľov Unionu za uplynulý rok.

Vlajková loď neživotného poistenia Unionu, cestovné poistenie, narástlo v roku 2018 o 8% a to predovšetkým vďaka úspešnému priamemu predaju cez internet. Union poisťovňa sa tak každým dňom stáva silnejším hráčom vo všetkých segmentoch na trhu neživotného poistenia.

Kategórie: Podporujeme

Program Slovenskej národnej galérie Bratislava – Február 2019

PRservis.sk - pred 10 hod 47 min

BRATISLAVA 16. januára 2019

Esterházyho palác | Námestie Ľ. Štúra 4, Bratislava
Otvorené denne okrem pondelka od 10.00 do 18.00, štvrtok od 12.00 do 20.00

Výstavy budú v dňoch 18. februára – 6. marca 2019 zatvorené.

Kníhkupectvo Ex Libris v SNG | Esterházyho palác | Námestie Ľ. Štúra 4, Bratislava
Otvorené denne okrem pondelka od 10.00 do 18.00, štvrtok od 12.00 do 20.00

Kaviareň Berlinka v SNG | Esterházyho palác | Námestie Ľ. Štúra 4, Bratislava
Otvorené denne od 10.00 do 22.00

SNG, Hurbanove kasárne – administratíva
Kollárovo námestie 10, 811 07 Bratislava | ( +421 2 20 47 61 11
info@sng.sk
www.sng.sk

Zmena programu vyhradená.

Aktuálne výstavy Užitočná fotografia
Fotografia v súčasnom slovenskom umení

11. 2018 – 17. 2. 2019

Esterházyho palác – 2. a 3. poschodie, Bratislava
Kurátori: Aurel Hrabušický, Filip Vančo

Výstava približuje fotografiu nie ako užitočné, rýchle záznamové médium, "dokument doby", ani ako prostriedok digitálnej manipulácie, ale ako nástroj vhodný na široké využitie v súčasnom umení. V reakcii na éru digitálnych technológií umelci dnes využívajú fotomédium oveľa slobodnejšie, a pritom viac sofistifikovane. Privlastnená, zdokumentovaná realita je nanovo konštruovaná, usporiadaná, inscenovaná, avšak pri využití čisto fotografických postupov, klasických možností média.

Výstavný súbor sa sústreďuje na dianie v posledných 10 – 15 rokoch, na príklady autorských postupov, stratégií v širokom spektre možností tohto média. Zohľadňuje aj relatívne nový jav – dosah zahraničného školenia alebo dlhodobých pobytov na tvorbu slovenských autorov.

Hlavným cieľom tejto výstavy je priviesť divákov k tomu, aby nevnímali iba bezprostrednú užitočnosť, širokú použiteľnosť aj zneužiteľnosť fotografie, ale zamerali sa – akoby v spomalenom čase – na nuansy v čítaní tohto média a detailne sa oboznámili s možnosťami umeleckej výpovede jeho prostredníctvom.

Sprievodné programy Sunday, February 3 | 4.00 p.m.
Sunday Rest: Useful Photography. Photography in Contemporary Slovak Art

Photography is frequently used as an instrument for a wide spectrum of contemporary art utterances. This lecture will present selected artists working with photography and a wide range of artistic strategies in contemporary Slovak art in the past 10 – 15 years. It will also touch on the impact of internships and stays abroad on the work of Slovak artists.

Esterházy Palace, 3rd floor
Free admission

Streda 6. 2. | 10.15 – 11.00 | Rodina
Malé divy: Na dosah!

Každý z nás po niečom túži a snaží sa to dosiahnuť. Pre nás menších je to niekedy veľmi ťažké. Načiahnime sa za vytúženými cieľmi! Príďte s nami preskúmať, ako za svojimi cieľmi idú umelci.

Program je určený rodinám s deťmi od 1 do 4 rokov.

Esterházyho palác, 3. poschodie
Vstup: 5 € / rodina
R: barbora.tribulova@sng.sk

Štvrtok 7. 2. | 18.00
Umelci naživo: Papčová & Poliačiková & Vongrej

Autorský večer s Luciou Papčovou, Katarínou Poliačikovou a Martinom Vongrejom – vystavujúci autori predstavia svoju tvorbu v prítomnosti kurátorov výstavy Užitočná fotografia. Fotografia v súčasnom slovenskom umení.

Esterházyho palác, 2. a 3. poschodie
Vstupné: 2 € / 1 €

Nedeľa 10. 2. | 15.00
Siesta v galérii: Užitočná fotografia. Fotografia v súčasnom slovenskom umení

Nedeľný výklad na oboch poschodiach výstavy uvedie do súvislostí stratégie umelcov využívajúcich pri svojej tvorbe fotografické médium.

Esterházyho palác, 3. poschodie
Vstup voľný

Utorok 12. 2. | 18.00
Prednáška Pavla Vančáta: Mutujúca nefotografia

Teoretik fotografie Pavel Vančát sa kurátorsky podpísal pod výstavy fotografie?? (Galerie Klatovy/Klenová, 2004) a Mutující médium. Fotografie v českém umění 1990 – 2010 (Galerie Rudolfinum, 2011), ktoré sa pokúšali korigovať definíciu súčasnej českej fotografie s ohľadom na spôsob použitia termínu "nefotografia". V rámci výstavy Užitočná fotografia sa pokúsi ohliadnuť za premenami terminológie a taktiež za samotnou nemožnosťou binárnych definícií vo fluidnom prostredí umeleckej a mediálnej praxe. Pomocou ilustratívnych príkladov z českej i zo svetovej fotografie sa vynasnaží objasniť parazitný či pomocný termín "nefotografia" vo vzťahu k všeobecnému kánonu modernej fotografie.

Prednáška bude pokračovať diskusiou s Aurelom Hrabušickým a Filipom Vančom, kurátormi výstavy Užitočná fotografia. Fotografia v súčasnom slovenskom umení.

Esterházyho palác, 3. poschodie
Vstupné: 2 € / 1 €

Streda 13. 2.| 10.15 – 11.00 | Rodina
Malé divy: Na dosah!

Každý z nás po niečom túži a snaží sa to dosiahnuť. Pre nás menších je to niekedy veľmi ťažké. Načiahnime sa za vytúženými cieľmi! Príďte s nami preskúmať, ako za svojimi cieľmi idú umelci.

Program je určený rodinám s deťmi od 1 do 4 rokov.

Esterházyho palác, 3. poschodie
Vstup: 5 € / rodina
R: barbora.tribulova@sng.sk

Štvrtok 14. 2. | 18.00                            
Workshop pre dospelých: Parazit Valentín

Ak si fotografia privlastňuje skutočnosť, potom sa špeciálny workshop pre dospelých priživí na udalosti, akou je Valentín. V prípade prihlásenej dvojice je polovičná zľava na vstupnom, ale ani jednotlivci neprídu skrátka. Parazitovať budeme na výstave, fotografii aj skutočnosti. Veď privlastňovanie k tomuto sviatku akosi patrí.

Esterházyho palác, 3. poschodie
Vstupné: 4 €
R: barbora.tribulova@sng.sk

Piatok 15. 2. | 16.30 – 18.00 | Rodina
BookObrazy: Helge Torvundová: Vivaldi

Tyra je dievča, ktoré sa v škole nemá veľmi dobre. Prestala rozprávať, ale ostatní hovoria o nej. Vtedy sa Tyra stáva úplne maličkou. Ale doma sa má Tyra dobre a jedného dňa dostane mačiatko. Niečo sa zmení, už to viac nie je len Tyra, už je to Tyra a mačka.

Program je určený rodinám s deťmi od 4 rokov. Účastníci si knihu môžu zakúpiť v kníhkupectve Ex Libris so zľavou 10 %.

Esterházyho palác –Berlinka
Vstupné: 3 € / rodina
R: miroslava.misova@sng.sk

Nedeľa 17. 2. | 15.00 – 17.00 | Rodina
Nedeľa v detaile: Zo sveta do galérie

Denne nám prejde cez ruky množstvo obyčajných vecí, ktorým nevenujeme pozornosť. Naopak, do galérie chodíme za vecami, ktoré sú niečím výnimočné. Čo sa ale stane, ak sa obyčajné veci dostanú do galérie? Zmenia sa nejako, alebo sa skôr zmení náš pohľad na ne? A môže k tejto zmene stačiť len malý detail?

Esterházyho palác, 2. poschodie
Vstupné: 5 € / rodina
R: miroslava.misova@sng.sk

Nedeľa 17. 2. | 17.00
Finisáž výstavy Užitočná fotografia

Ukončenie výstavy Užitočná fotografia. Fotografia v súčasnom slovenskom umení so záverečným slovom kurátorov Aurela Hrabušického a Filipa Vanča. Návštevníci budú mať poslednú príležitosť dozvedieť sa od kurátorov o súčasnej fotografii všetko, na čo sa doteraz nestihli opýtať.

Výstava bude v deň finisáže otvorená v predĺžených otváracích hodinách do 20.00.

Esterházyho palác, 3. poschodie, Námestie Ľ. Štúra 4, Bratislava
Vstup voľný

Pondelok 18. 2. | 19.00
Fotopondelok

Februárový Fotopondelok bude v rámci projektu DOKUMENT #0 – slovenská dokumentárna fotografia po roku 2000 v súvislostiach – venovaný nultým rokom. Okrem prezentácie projektov hostí sa budeme venovať aj širšiemu kontextu občianskeho združenia Slovenská dokumentárna fotografia, ktorý predstaví jeden z jeho zakladateľov, fotograf Jozef Ondzík. Autorom projektu, ktorého prvá časť – výtvarný dokument – bola na Fotopondelku predstavená v októbri 2018, je Ján Viazanička.

Fotopondelkové stretnutia fotografov a priaznivcov fotografie sú živé tematicky zamerané vstupy, počas ktorých fotografi rôznych žánrov a zamerania diskusnou formou predstavia svoju aktuálnu tvorbu. Moderujú: Veronika Markovičová, Peter Marek (Fotoprojekt, o. z.)

Esterházyho palác – Berlinka
Vstup voľný

Utorok 26. 2. | 17.00
Čaj o piatej v SNG: Hudobný večer

Podujatie Čaj o piatej pre aktívnych seniorov, ktoré pravidelne organizuje STÁLE DOBRÍ, n. o., v spolupráci so SNG, nadviaže na cyklus besied o histórii hudby v Bratislave. Zuzana Godárová porozpráva zaujímavosti o Hummelovi a Schmidtovi. Dobový obraz doplní Bergère Duo hrou na flautu a hoboj.

Esterházyho palác – Berlinka
Vstup voľný

Pravidelné programy Výtvarka

od 4. 2. 2019 každý pondelok v čase 15.00 – 16.45 (11 – 13 rokov) a 17.00 – 18.30 (8 – 10 rokov)
cena: 85 € / polrok (18 stretnutí)
rezervácia: patucova@sng.sk
prihlasovanie možné do naplnenia kapacity

V druhom polroku pokračujeme s Výtvarkou pre deti vo veku 8 – 10 rokov (1. tím) a 10 – 13 rokov (2. tím). Kurz prepája ateliérovú tvorbu so spoznávaním umeleckých diel. Prostredníctvom nich sa s mladšími účastníkmi zoznamujeme so základnými výtvarnými pojmami. S druhým tímom rozširujeme upevňovanie poznatkov, ktoré overíme v praxi.

Kurz pre dospelých: Rovina pohľadu

každá druhá streda (26. 2., 14. 3., 27. 3, 10. 4., 24. 4. a 15. 5. 2019) v čase 17.30 – 20.00
cena: 40 € / 6 stretnutí
rezervácia: siposova@sng.sk
prihlasovanie možné do naplnenia kapacity

Otvárame nový cyklus Rovina pohľadu, počas ktorého sa na pravidelných stretnutiach každú druhú stredu v mesiaci zameriame na výtvarné témy, techniky, presahy z pohľadu súčasných výtvarných postupov. Druhý polrok cyklu bude tematicky zameraný na krajinu ako priestor nekonečných výtvarných možností. Tento cyklus sa bude niesť v nálade maliarskych, sochárskych a experimentálnych techník.

Hľadanie strateného času

Všetko sa dá, keď sa chce. O tom nás presviedča aj umenie, ktoré často nachádza nové riešenia toho, ako sa na problém pozerať. Na kurze sa ponoríme hlbšie do tajov umeleckého sveta, preskúmame ho zo všetkých strán, precvičíme svoju tvorivosť a vyskúšame neočakávané postupy. Program je určený pre mladých ľudí od 13 do 17 rokov.

každá druhá streda 16.00 – 17.30 / od 9. 1. do 12. 6. 2019
cena: 30 € / 11 stretnutí
rezervácia: pivoda@sng.sk

Generálny partner SNG: Tatra banka

Kategórie: Podporujeme

Superškola v Petržalke o periodickej tabuľke inak

SAV.sk - 15. január 2019
Po Miroslavovi Bočovi v decembrovej prednáške v rámci projektu Petržalská superškola sa o periodickej tabuľke prvkov – tentokrát z fyzikálneho hľadiska – rozhovoril Dr. Martin Venhart z Fyzikálneho ústavu SAV. Pokračuje totiž UNESCO medzinárodný rok tejto „tabuľky tabuliek“. Podobne ako M. Boča aj M. Venhart začal otázkou, koho absolútne nebaví fyzika. Tým si hneď aj žiakov získal, pretože im prezradil, že v tom veku by určite zdvihol ruku aj on. No nestalo sa tak a Martin Venhart je dnes úspešný svetový fyzik, ktorý pôsobil aj v CERN-e. V ...
Kategórie: Podporujeme

Divadelná Nitra hľadá aktívnych divákov, ktorých zapojí do výberu programu

PRservis.sk - 15. január 2019

NITRA 15. januára 2019 - Chcete sa podieľať na príprave programu najväčšieho medzinárodného divadelného festivalu na Slovensku? Chcete sa vyjadriť k tomu, aké inscenácie sa predvedú stovkám divákov v  programe Divadelnej Nitry? Radi by ste nazreli do "zákulisia" festivalového kurátorstva? A záleží Vám na tom, čo sa deje v meste, v ktorom žijete?

Asociácia Divadelná Nitra, hlavný organizátor Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra, vydáva výzvu na zapojenie sa do Diváckej programovej rady.

Skupina 12 – 20 Nitrianok a Nitranov dostane príležitosť podieľať sa na výbere festivalového programu. V priebehu mesiacov február až jún 2019 absolvuje sedem stretnutí a viaceré diskusie s divadelnými odborníkmi a festivalovými tvorcami. Členovia novozaloženej Diváckej programovej rady budú sledovať nielen videozáznamy divadelných inscenácií, ale i živé predstavenia.

V závere pod vedením koordinátora odporučia štyri diela na zaradenie do programu Divadelnej Nitry 2019.  Na dramaturgickom výbere sa budú podieľať spolu s Radou kurátorov, teda profesionálmi zodpovedajúcimi za program festivalu. Spolu s nimi odkryjú zákulisie festivalovej dramaturgie a oboznámia sa s aktuálnou zahraničnou i slovenskou divadelnou scénou. V septembri 2019 sa táto skupina aktívnych Nitrianok a Nitranov zúčastní festivalu, na ktorom budú mať príležitosť konfrontovať svoje pozorovania v debatách nielen so slovenskými, ale i zahraničnými hosťami.

Výzva je otvorená pre všetkých občanov mesta Nitra, ale aj pre osoby so vzťahom k mestu, teda aj pre pracujúcich alebo študujúcich v Nitre.

"Členovia rady nemusia byť špeciálne divadelne vedomostne vybavení. Skôr by sme radi oslovili a zapojili ľudí, ktorí hľadajú niečo viac ako pohodlné sledovanie predstavení z hľadiska," vysvetľuje manažérka projektu Be SpectACTive! Anna Šimončičová.

Asociácia Divadelná Nitra má ambíciu zriadením Diváckej programovej rady reflektovať potreby a názory nitrianskych divákov, prispieť k aktivite a kultúrnej zodpovednosti občanov a dať im príležitosť pre  rozvoj, vyjadrenie názorov a aktívne trávenie voľného času v komunite.

"Týmto projektom nadväzujeme na doterajšie vzdelávacie aktivity Asociácie Divadelná Nitra. Pozornosť teraz obraciame na najnovší trend v práci s publikom v podobe tzv. participatívnej dramaturgie.  Tým posúvame doterajší pohľad z tvorby "pre" diváka k tvorbe "spolu s" divákom. Nasledujeme tak príklad mnohých svetových kultúrnych metropol, ktoré sa rozhodli pracovať s miestnymi komunitami," vysvetľuje Anna Šimončičová s tým, že snahou je etablovať Nitru v sieti moderných európskych kreatívnych miest.

"Divácka programová rada je aj pre nás, festivalových tvorcov, sľubným nástrojom a súčasne zrkadlom, ktoré nám umožní konfrontovať naše umelecké priority a názory s potrebami tých najdôležitejších – divákov. Veríme, že je to dobrý spôsob, ako sa dozvieme viac o tých, pre ktorých festival tvoríme, a najmä, že spoločne s nitrianskymi divákmi objavíme nové možnosti, ako neustále vystupovať z komfortnej festivalovej zóny, " dodáva Anna Šimončičová.

Výzvu a praktické informácie k nej nájdete na http://www.nitrafest.sk/images/files/Vzva_Be_SpectACTive.pdf

Divácka programová rada je jedným z hlavných výstupov, ktorý prinesie štvorročný projekt BeSpectACTive!, ktorého súčasťou je aj Asociácia Divadelná Nitra. Medzinárodne uznávaný projekt vytváraný v sieti 19 európskych partnerov získal už po druhý raz podporu Európskej únie v programe Kreatívna Európa. Komunitne orientovaný projekt sprostredkuje v nasledujúcich štyroch rokoch rozsiahle aktivity, ktoré prispejú k účasti občanov na kultúrnom dianí v meste, ich aktivizácii, rozvoju publika i umeleckej tvorby a výmene kontaktov so zahraničím a výskumu v danej oblasti.

Výzva je sprístupnená od 15. 1. 2019 do 15. 2. 2019.

Viac projekte:

http://www.bespectactive.eu/

http://www.nitrafest.sk/domov/ProjektyAsocicie/be-spectactive/o-projekte/

Pre ďalšie informácie kontaktujte manažérku projektu

Mgr. Anna Šimončičová, PhD., 0944 263 793, anna@nitrafest.sk

Kategórie: Podporujeme

Stránky