RSS čítačka

Štyri jednoduché rady, ako zvládnuť nákupy a užiť si vianočnú pohodu

PRservis.sk - 15. december 2017

BRATISLAVA 15. decembra 2017 – Už začiatkom novembra sa väčšina z nás začala tešiť na Vianoce. Dni už snáď ani nemôžu byť kratšie, vonku je chladno a my utekáme do vyhriatych domovov, v ktorých si namiesto ľadovej malinovky nalejeme horúci čaj a k pohodlným nohaviciam si natiahneme teplé ponožky na spanie. Práve dlhé domáce večery sú neoddeliteľnou súčasťou vianočnej atmosféry a navodzujú v nás pocit pohodlia a spokojnosti. Avšak aj v tomto čarovnom období bojujeme s menej harmonickými prežitkami. Preľudnené nákupné centrá, prehnané množstvo blikajúcich vianočných ozdôb, starosť o stále sa zväčšujúci prievan v peňaženke. Ako sa týmto nepríjemným pocitom vyhnúť, zaobstarať ten najlepší darček pre vašich najbližších a neohroziť vianočnú pohodu? Postup je jednoduchý.

Zamyslite sa, komu svojim darčekom chcete urobiť radosť. Aká je osobnosť, čo rada robí, čo má rada, ale i napríklad to, či ju niečo trápi a v čom by ste jej mohli pomôcť.
Vyberajte namieru a trefne. Takto vybraný darček nielen poteší, ale ešte ním ukážete, že obdarovaného dobre poznáte a záleží vám na ňom.
Už nechcete darovať darčeky, ktoré skončia zabudnuté v skrini alebo zaprášené na poličke medzi ostatnými lapačmi prachu? Vyberte také, ktorými vyjadríte svoju starostlivosť a starosť o zdravie blízkych. Prečo? Zdravie je to najdôležitejšie. Takýto darček bude každý deň podporovať zdravie milovaných a pripomínať im, že na nich myslíte.
Namiesto nákupných centier kúpte darčeky na internete alebo v menších predajniach.

Nebojte sa darčekov, ktoré možno neoslnia na prvý dojem. Ich skutočnú hodnotu spoznajú vaši blízki neskôr. Rovnako tak, ako to bolo so soľou v rozprávke Soľ nad zlato. Takýmito darčekmi môžu byť aj výživové doplnky, ktoré kondíciu blízkych podporia tam, kde je to potrebné (inšpirujte sa na  www.klubzdravia.sk a v lekárňach). Darujte ich samostatne alebo skombinujte s inou drobnosťou. Nové módne okuliare môže doplniť napríklad výživový doplnok, ktorý podporí zdravie očí vašich milovaných (napr. LuteinPLUS). A keď sa vám už konečne podarí vyhnúť dlhým radom v obchodoch a zaobstarať dôležité darčeky, môžete si pokojne uvariť čaj, obliecť teplé ponožky a užiť si tú pravú vianočnú atmosféru.

PS. Mieru vašej vianočnej spokojnosti si môžete overiť aj na unikátnej karte pohody, ktorá dopĺňa vybrané výživové doplnky.

Tipy na darčeky z našich výživových doplnkov Z prírody do buniek

Koenzým Q10 sa prirodzene vyskytuje v ľudskom tele. Nachádza sa v bunkových mitochondriách, ktoré hrajú jednu z kľúčových rolí v získavaní energie z potravy. Prirodzená produkcia koenzýmu Q10 ale s vekom klesá. Darujte kvalitný Koenzým Q10 získaný prírodnou cestou spolu s kartou pohody.  Overíte si s ňou, že nie ste v strese a Vianoce sa môžu začať.

Odporúčaná cena: Koenzym Q10 FORTE 60 mg (30 + 30 tabliet): 11,99 EUR.
Výživový doplnok
Kúpite v lekárňach a na www.klubzdravia.sk

Aktívna a krásna zároveň

Darujte multifunkčnú kombináciu minerálnych látok a vitamínov D a B6. Darček, ktorý podporí pigmentáciu vlasov vďaka medi, upraví stav vlasov a nechtov vďaka zinku a posilní kosti a zuby vďaka vápniku, horčíku a vitamínu D. Vianočné balenie obsahuje aj kartu pohody. Overíte si s ňou, že nie ste v strese a Vianoce sa môžu začať.

Odporúčaná cena: Vápnik Horčík Zinok OSTEO (100 + 30 tabliet):
8,99 EUR.
Výživový doplnok
Kúpite v lekárňach a na www.klubzdravia.sk

Lecithin prémiovej kvality

Lecitín je dôležitým prirodzeným zdrojom telu vlastných látok a kyseliny linolovej, ktorá pomáha udržiavať správnu hladinu cholesterolu v krvi (pri minimálnom príjme 10 mg denne). Darujte dvojito filtrovaný lecitín vo vysokej dávke s kyselinou linolovou, nech majú vaši blízki cholesterol pod kontrolou. Súčasťou balenia je aj karta pohody. Overíte si s ňou, že nie ste v strese a Vianoce sa môžu začať.

Odporúčaná cena: Lecithin 1325 mg FORTE (100 + 50 toboliek):
11,99 EUR.
Výživový doplnok
Kúpite v lekárňach a na www.klubzdravia.sk

Zdravé srdce, mozog a zrak

Správnym darčekom môže byť výživový doplnok Omega-3 FORTE. Vysoká dávka omega-3 prémiovej kvality pre zdravé srdce, mozog a zrak.
EPA a DHA prispievajú k normálnej funkcii srdca. DHA tiež prispieva k normálnej funkcii mozgu a zraku. Priaznivý účinok sa dosiahne pri min. dávke 250 mg denne. Súčasťou balenia je i karta pohody. Overíte si s ňou, že nie ste v strese a Vianoce sa môžu začať.

Odporúčaná cena: Omega-3 rybí olej FORTE 1000 mg
(120 + 60 toboliek): 11,99 EUR.
Výživový doplnok
Kúpite v lekárňach a na www.klubzdravia.sk

Podpora pre unavené oči

Pracujú vaši blízki pri počítači a trápia ich unavené oči? Darujte im výživový doplnok Lutein Plus – vyvážené zloženie s vitamínom A a zinkom pre výživu očí. Výživový doplnok obsahuje okrem luteínu tiež ďalšie starostlivo vybrané látky – zeaxantín a vitamín E. Súčasťou balenia je i karta pohody. Overíte si s ňou, že nie ste v strese a Vianoce sa môžu začať.

Odporúčaná cena: Lutein PLUS (70 + 50 toboliek):
17,99 EUR.
Výživový doplnok
Kúpite v lekárňach a na www.klubzdravia.sk

Na podporu pamäti

Venujte kvalitný extrakt ginkgo biloba na podporu pamäti, koncentráciu a mozgovú činnosť. Je obohatený o DMAE a magnézium, ktorý  má blahodarný vplyv na nervový a svalový systém a podporuje mentálnu výkonnosť. Súčasťou balenia je i karta pohody. Overíte si s ňou, že nie ste v strese a Vianoce sa môžu začať.

Odporúčaná cena: GinkoPrim MAX (90 + 30 tabliet):
15,99 EUR.
Výživový doplnok
Kúpite v lekárňach a na www.klubzdravia.sk

The post Štyri jednoduché rady, ako zvládnuť nákupy a užiť si vianočnú pohodu appeared first on PR servis.

Kategórie: Podporujeme

Test poškodil spišské parky, hodnotenie pripomína náhodný výber čísel

PRservis.sk - 15. december 2017

RIMAVSKÁ SOBOTA 15. decembra 2017 – Analýza výsledkov sporného spotrebiteľského testu ukázala, že spišské párky Tauris mali namiesto 19-percentného hodnotenia získať aspoň 65 percent. Nevysvetlený zostáva aj nález farbiva E120.

Popredný výrobca mäsových produktov Tauris Group má vážne podozrenie, že test spišských párkov zverejnený Asociáciou spotrebiteľov v SR mohol byť zmanipulovaný alebo nepresný, čo dokazuje aj mlčanie jeho autorov, ktorí dodnes nezverejnili svoju metodiku. Spoločnosť preto trvá na verejnej výzve spotrebiteľskej asociácii: Zverejnite postupy a kompletnú dokumentáciu, alebo sa ospravedlňte.

Po zverejnení výsledkov testov spišských párkov, ktoré navodili dojem ich nekvality spoločnosť zostavila expertný tím, ktorý párky nielen znovu testoval, ale analyzoval aj spôsob vyhodnocovania kvality. Podľa jeho zistení okrem ďalších nejasností test zlyhal najmä v celkovom hodnotení párkov. Spišské párky Tauris podľa zverejnených kritérií testu nemali dostať 19-percentné hodnotenie, ale najmenej 65 percent.

Test spišských párok Tauris – výsledky vs. realita

Testované parametre
Zverejnený výsledok testu
Možný zisk
Zverejnený zisk
Zaslúžený zisk

Obsah čistej svalovej bielkoviny 10%
splnené
30%
nezverejnené
30%

Baranie črevo
splnené
5%
nezverejnené
5%

Obsah tuku 24% /odchýlka 4%/
splnené
10%
nezverejnené
10%

Neprítomnosť sóje
splnené
10%
nezverejnené
10%

Farbivá
nesplnené
15%
nezverejnené
0%

Obsah soli
splnené
5%
nezverejnené
5%

Senzorika
nezverejnené
5%
nezverejnené
5%

Deklarácia na obale
nesplnené
20%
nezverejnené
0%

SPOLU
100%
19%
65%

“Znižovanie hodnotenia pri kritériách, ktoré naše párky splnili je pre nás nepochopiteľným konaním pripomínajúcim učiteľku matematiky, ktorá za správne vypočítané príklady nepopulárnemu žiakovi znižuje známku. Čo nás však trápi viac, tento nedôveryhodný test znevažuje prácu ľudí v mäsopriemysle a tiež prináša nezanedbateľné ekonomické škody,” hovorí generálny riaditeľ Tauris Group Richard Duda.

Ako dodáva, pokiaľ Asociácia spotrebiteľov v SR bude pokračovať v zahmlievaní a nezverejní okrem výsledkov aj metodiku svojho testu, nie je vylúčené, že spoločnosť podnikne právne kroky na ochranu dobrého mena svojej značky i obľúbených spišských párkov. “Bez kompletnej dokumentácie je pre nás test v tejto podobe len nástrojom na zneistenie zákazníkov počas vrcholiacej vianočnej dopytovej sezóny,” uzatvára R. Duda.

Popri skutočnosti, že spišské párky Tauris splnili 7 z 8 kritérií testu, no napriek tomu boli Asociáciou označené za “nekvalitné,” Tauris Group poukazuje na nejasnosti okolo posledného, údajne nesplneného kritéria, nálezu farbiva E120, ktoré v receptúre spišských párkov podľa príslušnej európskej normy byť nemá. Toto farbivo totiž pri ich výrobe Tauris Group nepoužíva vôbec a jeho prítomnosť vylúčili aj dva nezávislé testy, ktoré spoločnosť zadala externému laboratóriu bezprostredne po zverejnených obvineniach. Tauris Group sa tiež ohradzuje voči výsledku za deklaráciu na obale: Percentuálne označenie obsahu mäsa na obale je totiž v plnom súlade s nariadeniami Rady EÚ.

Príliš veľa otáznikov: Pri hodnotení senzorických vlastnosí párkov bolo v relácií, kde bol zverejnený spotrebiteľský test vidno zábery párkov varených vo vriacej vode. To však nie je správny spôsob ich prípravy. Párky by sa do bodu varu dostať nemali a málokto vie, že najlepší spôsob ich prípravy je ohrev parou. Privádzala Asociácia spotrebiteľov párky do varu a hodnotila ich vlastnosti nesprávnym spôsobom?

The post Test poškodil spišské parky, hodnotenie pripomína náhodný výber čísel appeared first on PR servis.

Kategórie: Podporujeme

Beta verzia Podunajského kompasu

SAV.sk - 15. december 2017
...
Kategórie: Podporujeme

Unikátne nabíjacie stanice v SAV

SAV.sk - 15. december 2017
Nielen užitočné, ale najmä zmysluplné a veľmi perspektívne môže byť partnerstvo Slovenskej akadémie vied s automobilkou Nissan a spoločnosťou Zeroemission najmä v kontexte rozvoja elektromobility na Slovensku. V areáli SAV na Dúbravskej ceste v Bratislave sa v piatok 15. decembra uskutočnilo slávnostné odprezentovanie nabíjacích staníc Vehicle to Grid a Tritium a ich odovzdanie do užívania SAV. Ide o napĺňanie memoranda o porozumení medzi partnermi, podpísaného 8. Septembra v Bratislave.  Ako pri tejto príležitosti zdôraznil predseda SAV prof. ...
Kategórie: Podporujeme

Webhosting syphon.sk odkúpil službu weblife.sk

PRservis.sk - 15. december 2017

BRATISLAVA, NITRA 15. decembra 2017 – Poskytovateľ webhostingových služieb Syphon.sk, odkúpil od spoločnosti Weblife portfólio zákazníkov a služby prevádzkované pod značkou Weblife.sk.

S radosťou oznamujeme, že k 8.decembru 2017 sa webhosting Weblife.sk začleňuje do portfólia webhostingového operátora Syphon.sk. Súčasnou ambíciou Syphon.sk je nielen zachovať obchodné podmienky a pritom výrazne zlepšiť kvalitu zákazníckych služieb, a zároveň zákazníkom ponúknuť nové a moderné riešenia prevádzky web stránok a e-mailových služieb.

Týmto krokom Syphon.sk rozširuje svoje portfólio o približne 990 zákazníkov služby Weblife.sk.

V súčasnosti je Syphon.sk inovátorom v oblasti manažovaného webhostingu s unikátnym prístupom k manažmentu zákazníckych web aplikácii.

http://www.syphon.sk

http://www.weblife.sk

Tomáš Dobrotka
konateľ SYPHON s.r.o., Technický garant projektu

The post Webhosting syphon.sk odkúpil službu weblife.sk appeared first on PR servis.

Kategórie: Podporujeme

Vyšetrenia zdravotného stavu ponúkajú už aj laboratóriá

PRservis.sk - 15. december 2017

BRATISLAVA 15. decembra 2017 – Laboratóriá MEDIREX GROUP ponúkajú novú možnosť využitia služieb laboratórnej diagnostiky. Ide o rýchlo dostupné vyšetrenia, ktoré poskytujú na vlastnú žiadosť pacienta, bez potreby predchádzajúcej návštevy všeobecného lekára.

Laboratóriá MEDIREX GROUP ponúkajú možnosť vybrať si laboratórne vyšetrenie a absolvovať ho priamo v laboratóriu bez toho, aby oň musel žiadať všeobecný lekár. Na vyšetrenia sa stačí objednať v laboratóriách Medirex. Vyšetrenia na vlastnú žiadosť pacienta nie sú hradené z verejného zdravotného poistenia. Cenu hradí v plnej výške pacient sám. Na výber majú záujemcovia širokú paletu vyšetrení vo všetkých odboroch laboratórnej medicíny, ktoré im pomôžu zorientovať sa v ich v zdravotnom stave.

,,Ľudia tým, že sú veľmi senzitívni na svoje zdravie, majú obrovské zdroje informácií, či už prostredníctvom internetu alebo prostredníctvom konzultácií, snažia sa čoraz viac skúmať svoj zdravotný stav. V našich laboratóriách umožňujeme, aby pacienti mohli podstúpiť odber krvi či iného biologického materiálu priamo u nás. Prednedávnom sme preto rozbehli tzv. konzultačnú ambulanciu, v ktorej sa môžu pacienti veľmi jednoducho objednať na rôzne vyšetrenia. Na výber je široké portfólio, v rámci ktorého dokážeme vyšetriť viaceré parametre,“ povedal Ing. Jozef Gavlas, MSc., riaditeľ laboratórnej divízie spoločnosti MEDIREX.

Lekári – špecialisti z odborov laboratórnej medicíny, ako sú klinická imunológia a alergológia, klinická biochémia, klinická hematológia a mikrobiológia, majú svoje ambulancie priamo v centrálnych laboratóriách v Bratislave a v Košiciach. Na vyšetrenie sa pacient môže objednať jednoducho, v pohodlí svojho domova prostredníctvom online objednávkového formulára. Ten je dostupný na webovej stránke www.laboratornadiagnostika.sk v sekcii „Pre pacientov“. Stačí, ak si v rezervačnom systéme vyberie konkrétny typ vyšetrenia a zarezervuje si presný termín.

Vyšetrenie prebieha jednoducho. Pacient absolvuje zvyčajne dve návštevy v laboratóriu. Na prvej mu špecialisti z odborov laboratórnej medicíny v rámci konzultácie odporučia vhodné vyšetrenia, následne zdravotný personál odoberie krv, vzorku moču, prípadne iný biologický materiál nevyhnutný na laboratórne vyšetrenie. Počas druhej návštevy lekár pacientovi interpretuje výsledky vyšetrenia. Pretože ide o vyšetrenia na vlastnú žiadosť pacienta, laboratórne služby si hradí v plnej výške sám. Vyšetrenie možno  uhradiť už počas online registrácie alebo priamo v laboratóriu.

Podrobná ponuka vyšetrení s presným opisom a cenníkom je dostupná na webovej stránke www.laboratornadiagnostika.sk.

Laboratóriá MEDIREX GROUP (Medirex, Medicyt) sú najväčším poskytovateľom laboratórnej diagnostiky na Slovensku. Technologicky najmodernejšie laboratóriá v našej krajine patria k špičke laboratórií v strednej a východnej Európe. Zabezpečujú komplexnú laboratórnu diagnostiku v odboroch klinická biochémia, hematológia, imunológia, lekárska genetika, cytológia, biopsia, bakteriológia, mykológia, parazitológia, virológia, sérológia, molekulárna biológia a mikrobiológia životného prostredia.

MEDIREX GROUP neustále zavádza do praxe najmodernejšie vyšetrenia na svete a v súčasnosti spolupracuje  v oblasti laboratórnej diagnostiky aj s viacerými zahraničnými laboratóriami (v Nemecku, Česku, Maďarsku, Rusku, Chorvátsku, Slovinsku, Indii a pod.), pre ktoré zabezpečuje špeciálnu diagnostiku najmä v odbore lekárska genetika.

Viac informácií nájdete aj na https://www.laboratornadiagnostika.sk/aktuality/961/mate-pochybnosti-o-svojom-zdravotnom-stave-medirex-spustil-novu-sluzbu-verejnosti.

The post Vyšetrenia zdravotného stavu ponúkajú už aj laboratóriá appeared first on PR servis.

Kategórie: Podporujeme

Vianoce na úver sa nemusia vyplatiť

PRservis.sk - 15. december 2017

BRATISLAVA 15. decembra 2017 – Pred Vianocami ľudia rozmýšľajú, ako obdarovať blízkych. Nie všetci však na darčeky, ktoré by chceli kúpiť, majú dostatok vlastných zdrojov. Obchodníci vám radi predajú tovar napríklad na splátky, či vybavia úver. Ten však treba po sviatkoch splácať. Banky.sk sa pozreli na to, kde a za koľko sa dá požičať si na darčeky a aké nástrahy vás číhajú. 

Požičať na darčeky si dnes človek môže doslova kdekoľvek. Na webe, u nebankoviek, v bankách, z komunitných portálov, ale aj priamo v obchode u predajcu.

Odborníci na financie odporúčajú nakupovať darčeky s predstihom dvoch až troch týždňov, lebo tak môžete ušetriť a vyhnúť sa emocionálnemu nákupu a tlaku „výhodných akcií“ v obchodoch tesne pred Vianocami. „Nakupujte už so zoznamom konkrétnych darčekov, ale aj s predstavou, koľko môžete zaplatiť,“ radí Ivana Miklešová, odborníčka na osobné financie z Partners Group SK. Navyše platí, že pri nákupoch priebežne počas roka sa dá ušetriť aj 70 percent z ceny darčeka.

Rýchle peniaze

Najrýchlejšie si viete na darčeky požičať cez povolené prečerpanie na vlastnom účteBanka vám vlastne povolí ísť na vašom bežnom účte do mínusu. Táto lákavá ponuka má však svoje nástrahy v podobe vysokého úroku. Banky si na tomto úvere účtujú úroky aj do 20% ročne. Vy síce platíte úrok len za dni, počas ktorých máte v mesiaci účet prečerpaný, ale keď ste v mínuse príliš dlho, môže vás to na úrokoch stáť desiatky až stovky eur ročne – podľa výšky prečerpanej sumy. Odborníci preto radia využívať povolené prečerpanie len na preklenutie krátkodobého výpadku finančných prostriedkov v rámci jedného či dvoch mesiacov.

Spotrebný úver

Darčeky na Vianoce si môžete kúpiť aj cez bezúčelovú spotrebnú pôžičku v banke. Úroky sú pri nej nižšie ako na povolenom prečerpaní či kreditke. Bežné úroky na spotrebných úveroch v bankách sa pohybujú od 3,7 do 18%. Ich prehľad nájdete tu. Výhodou spotrebného úveru je, že si tak môžete požičať vyššiu sumu – aj niekoľko tisíc eur – a splácať po malých čiastkach dlhšie obdobie. Odborníci preto radia, brať si spotrebný úver na drahšie veci a nie na práčku či televízor. Nevýhodou je, že jeho vybavenie môže trvať dlhšie, aj niekoľko dní.

Kreditka len na krátky čas

Požičať si na darčeky môžete aj cez kreditnú kartu. Jej výhodou je, že peniaze máte k dipozícii rýchlo a bez úroku v rámci bezúročného obdobia (od 40 do 55 dní podľa banky). Ak ste disciplinovaní a po Vianociach úver splatíte, nič navyše nezaplatíte. Ak sa vám dlh splatiť nepodarí, mali by ste vedieť, že na kreditkách sú úroky tiež vysoké – siahajú až po 20% a navyše vám naúčtujú tiež poplatok 5% za omeškanú platbu.

Nákup na splátky

Napokon na darčeky si môžete požičať od splátkových firiem či nebankoviek. Tieto firmy sľubujú rýchle vybavenie úveru priamo v predajni, nízke splátky a dokonca dopravu tovaru zadarmo. Nebankovky sa špecializujú najmä na nízke úvery v niekoľko stovkách eur – napríklad za práčku či televízor. Tieto úvery však tiež nie sú lacné.
Úroky sa pohybujú od 10 do 20% ročne a niekedy aj viac. Navyše by ste si mali dávať pozor na sankčné úroky z omeškania, ktoré sú vysoké a tiež na rôzne poplatky za spracovanie úveru. Ročná percentuálna miera nákladov (RPMN), teda to čo skutočne za úver zaplatíte aj s poplatkami, tak môže byť vyššia ako 20%.
I keď niektoré nebankovky ponúkajú aj splátky bez navýšenia či za nulové úroky, treba byť opatrný. Zvyčajne majú podmienku, že tovar musíte splatiť do niekoľkých mesiacov. Ak sa vám to nepodarí, zaplatíte bežné úroky, ktoré sa šplhajú až nad 20%.
„Určite si neberte úver kvôli maličkostiam alebo na nákup potravín. Platí totiž, že čím nižšia je pôžička, tým vyšší úrok zaplatíte,“ odporúča Miklešová. Podľa odborníkov pri rýchlych pôžičkách a nákupe na splátky hrozia dve hlavné riziká – predraženie peňazí a problém splácať po skončení sviatkov.

Povianočný pôst

Ak po vianočných sviatkoch zistíte, že ste minuli viac, ako ste chceli, a nebudete schopný dlhy splácať, máte viacero možností ako situácii riešiť. Môžete začať šetriť – napríklad na jedle či iných, menej nevyhnutých výdavkoch. Možno budete nútení škrtnúť napríklad zimnú dovolenku. Aby ste sa vyhli sankčným poplatkom za omeškanie, môžete banku požiadať o odklad splátok či predlženie splatnosti úveru. To vám síce zníži mesačné splátky, ale úver na konci preplatíte. Napokon môžete nevýhodnú pôžičku v nebankovke refinancovať v banke. Dostanete síce nižší úrok, ale jeden dlh nahradíte iným. A ten opäť budete musieť splácať.
Portál BANKY.sk denne prináša aktuálne správy z bankového diania doma i v zahraničí. Okrem správ uľahčuje čitateľom orientáciu v bankových produktoch a pomáha im pri správnom výbere. Súčasťou portálu je aj odborné poradenstvo na aktuálne témy, kde sa čitatelia môžu dozvedieť viac o riešení svojich praktických otázok z oblasti bankových služieb. Okrem iného tam nájdete aj aktuálne kurzové lístky a finančné kalkulačky.

The post Vianoce na úver sa nemusia vyplatiť appeared first on PR servis.

Kategórie: Podporujeme

BSK: Posledná jazda Malokarpatským expresom

PRservis.sk - 15. december 2017

BRATISLAVA 15. decembra 2017 – Prvá sezóna zážitkového autobusu „Malokarpatský expres“, ktorý začal premávať 15. septembra 2017 z Bratislavy do turistického regiónu Malých Karpát, sa blíži ku koncu. Poslednýkrát v tomto roku vyrazí do vinárskych miest Sv. Jura, Pezinka a Modry, hradu Červený Kameň a zámku v Budmericiach, horského relaxačného centra na Zochovej chate s pump-trackovou dráhou, ako aj bašty husaciny Slovenského Grobu tento víkend 15. až 17. decembra 2017.

Autobus, ktorý návštevníkom a obyvateľom Bratislavy prináša praktické prepojenie najatraktívnejších miest rozmanitého malokarpatského regiónu, ponúkne na záver sezóny  v dňoch 15. až 17. decembra 2017 návštevu Vianočných trhov v Pezinku na Radničnom námestí. Okrem tradičného predaja vianočného tovaru a vianočných dobrôt, charitatívneho bazáru, tvorivých dielní a vianočného orloja si mesto Pezinok pripravilo aj kultúrny program:

15. decembra 2017:
16.15 dychovú hudbu Grinavanka
18.15 dychovú hudba Šenkvičanka
16. decembra 2017:
„Folkovanie“ (folk, urban-folk, blues, folk-rock)
10.00 Prešporok a o 13.30 Červený bicykel, oba z Bratislavy
16.00 Dora z Nitry
17. decembra 2017:
14.30 je pripravený program „Z muzikálu do muzikálu“ a o 16.00 tanečná akadémia Sunny Dance „Vianočná motanica“

Celodenné cestovné je na tento záverečný víkend vo výške 2,50 eur a jednorazový cestovný lístok z ktorejkoľvek zastávky Malokarpatského expresu do Pezinka, resp. z Pezinka stojí 0,50 eur. Cieľom prvej sezóny „Malokarpatského expresu“ 2017 bola podpora návštevnosti Malokarpatského regiónu. Ten má najvyšší potenciál pritiahnuť zahraničných turistov, či už z Rakúska, Maďarska, Českej republiky, ale i Poľska.

Bratislavský samosprávny kraj pripravuje prevádzku Malokarpatského expresu aj v roku 2018. Ide predovšetkým o využitie letnej turistickej sezóny, a to i prepojením s letnou turistickou prepravou osvedčeného dopravcu Slovak Lines do Parndorfu a k Neziderskému jazeru, s prípojmi z a do Viedne. Do sezóny budú samozrejme zahrnuté významné regionálne podujatia, akými sú jednotlivé vinobrania a otvorené pivnice na Malokarpatskej vínnej ceste.

 

The post BSK: Posledná jazda Malokarpatským expresom appeared first on PR servis.

Kategórie: Podporujeme

Ako to naozaj je so superpočítačom Aurel?

SAV.sk - 15. december 2017
Na portáli sme.sk vyšiel 14.12.2018 článok o superpočítači Aurel, ku ktorému sa Výpočtové stredisko SAV (dúfajme nedopatrením) nemalo možnosť vyjadriť. K istej korekcii so strany sme.sk síce v priebehu dňa prišlo, ale kým sa tak stalo, mohol sa vo veľkej časti čitateľov zafixovať pocit, že Aurel bol vypnutý a ide len o mrhanie peňazí daňových poplatníkov. V tomto texte chceme preto reagovať na mnohé nepravdivé a zavádzajúce tvrdenia, ktoré sú uvedené hlavne v prvej verzii článku a ktoré v snahe naháňať čítanosť len utvrdzujú verejnosť ...
Kategórie: Podporujeme

Škôlkari vyhrali 1300 €

StaraLubovna.sk - 15. december 2017
Kategórie: Samospráva

Stránky

Facebook Comments Box