RSS čítačka

Informačný leták pre seniorov

Jakubany.sk - pred 24 min 56 s
Za účelom zabezpečenia ochrany seniorov pred podvodníkmi, ktorí sa pod rôznymi vymyslenými legendami, zámienkami alebo ľsťami snažia od seniorov vylákať ich celoživotné úspory, nevynímajúc zneužívanie vzniknutej situácie súvisiacej s ochorením COVID-19 zverejňujeme informačný materiál (leták) pre seniorov
Kategórie: Samospráva

Vývoz plastov, tetrapakov a skla v obci Jakubany

Jakubany.sk - pred 38 min 32 s
Dňa 07. 04. 2020 (t. j. utorok) sa uskutoční v našej obci zber plastov a tetrapakov a dňa 08. 04. 2020 (t.j. streda) zber skla. Upozorňujeme občanov, že zber tetrapakov (obaly z mlieka, džúsov..) vykoná súčasne so zberom plastov v žltých vreciach. Prosíme obaly prepláchnuť a postláčať. Vrecia si vyložte NA VIDITEĽNOM MIESTE pred svoje smetné nádoby alebo bránky najneskôr ráno v deň zberu, odkiaľ ich pracovníci obce pozbierajú.
Kategórie: Samospráva

5 tipov pre dokonale prestretú slávnostnú tabuľu

PRservis.sk - pred 41 min 16 s

6.4.2020 - Či už sa pri stole zíde celá rodina, alebo chcete stráviť príjemný večer s priateľmi, slávnostne prestretý stôl premení obyčajné posedenie pri stole na výnimočnú chvíľu. Inšpirujte sa nápadmi a tipmi, s ktorými dostanete nejednu pochvalu pri stole. 

Bez dekorácií sa nezaobídete

Len tie správne doplnky dokážu doladiť sviatočnú tabuľu k dokonalosti. Plameň sviečky pri jedle navodí útulnú atmosféru a váza s kvetinami zase pridá stolu na kráse. Základom je potom správne vybraný obrus. Na slávnostné udalosti sa síce tradične používa obrus biely, nebojte sa porušiť pravidlá a ozdobte stôl vzorovaným behúňom. Dôležité je ale zachovať jednoduchosť, tak ak máte pestrofarebný jedálenský servis, radšej siahnite po obruse v minimalistickom duchu.

Na dobré pitie kvalitné sklo

Chutné jedlo sa nezaobíde bez dobrého vína. Na slávnostnej tabuli by pri každom tanieri mali byť maximálne tri poháre. Najčastejšie to sú poháre na víno, vodu a prípadne likér. Umiestniť ich môžete vedľa seba alebo pokojne do tvaru trojuholníka, kreativite sa na sviatočnej tabuli medze nekladú. Zásadný je ale správny výber pohárov podľa druhu vína. Biele sa podáva v menších pohároch, ktoré udržia nižšiu teplotu, červené naopak patrí do širších čiaš, aby sa rozvinula jeho aróma. Pre šumivé vína a sekty sú potom ideálne úzke poháre s dlhým hrdlom.

Z krásnych tanierov viac chutí

Kvalitný a krásny riad je základom každej hostiny. Dobre vyzerá  tradičný porcelán aj nadčasové jedálenské servisy z keramiky. Ak chcete niečo nevšedné, stavte na atypické hranaté tvary a zaujímavé vzory. Slávnostného ducha potom dodajú stolovaniu taniere so zlatými alebo striebornými detailmi. Stolu prestretému pod holým nebom najviac pristanú jedálenské sady v rustikálnom štýle, na takej sviatočnej tabuli potom nesmie chýbať váza s bohatými lúčnymi kvetmi alebo s trendy eukalyptom. A ako taniere poskladať podľa etikety? Na stôl ako prvý patrí podkladový tanier s obrúskom, ten leží na stole po celú dobu stolovania, naň sa potom ukladajú jednotlivé chody. Pre poctivé slávnostné menu so všetkým potrebujete minimálne štyri typy tanierov: podkladový, plytký, hlboký a dezertný.

Príbory

Množstvo príborov a ich poskladanie na slávnostnú tabuľu samozrejme závisí od počtu chodov. Môže sa tak stať, že pre jedného hosťa budete musieť mať až osem druhov príborov. Aby vám z toho nešla hlava okolo, zapamätajte si jednoduché pravidlo. Príbory by mali byť vedľa seba ďaleko zhruba pol centimetra a v nadväznosti na jednotlivé chody. To znamená, že najďalej od taniera budú príbory, ktoré použijeme ako prvé. A pretože to najsladšie patrí až na koniec, príbory na dezert majú svoje špecifické miesto nad tanierom, vidlička smeruje hrotmi doprava, dezertová lyžička je položená naopak.

Na detailoch záleží

Vo vašom sviatočnom jedálenským servise by nemali chýbať ani servírovací pomocníci. Etažér využijete nielen na vianočné cukrovinky, ale aj podávanie dezertov alebo jednohubiek. Ďalšiou nevyhnutnosťou pre výnimočné chvíle je chladiaca nádoba na šumivé vína alebo originálne uzávery na fľaše, ktoré udržia bublinky v sekte dlhšie. Príjemné večerné posedenie s priateľmi sa nezaobíde bez dobrého vína a pohostenia k nemu. Či už pripravíte bohaté tapas, syrové jednohubky alebo tatarák, vlastnoručne pripravené občerstvenie si zaslúži štýlové servírovanie. Skvele vyzerajú trendy bridlicové podnosy aj podnosy z tropických drevín.

Informačný servis

Kategórie: Podporujeme

Gréckokatolícky farský úrad Jakubany - OZNAM

Jakubany.sk - pred 1 hod 25 min
Gréckokatolícky farský úrad týmto oznamuje občanom liturgický poriadok na týždeň od 06.04.2020 do 12.04.2020. V prílohe nájdete odkaz na link, kde môžte sv. liturgie sledovať a poriadok bohoslužieb.
Kategórie: Samospráva

Prerušujeme vydávanie Hlasu Nového Mesta, čítajte nás na internete a zostaňte s nami v kontakte

Banm.sk - pred 9 hod 43 min
Vážení Novomešťania, čitatelia Hlasu Nového Mesta. Pandémia koronavírusu a s ňou súvisiace preventívne opatrenia zasiahli, žiaľ, aj do vydávania a...
Kategórie: Samospráva

<p>Mobilné odberové miesto pre

Humenne.sk - 3. apríl 2020

Mobilné odberové miesto pre testovanie pacientov na COVID-19 začali využívať počnúc dneškom (3.4.) pred humenskou Nemocnicou A. Leňa v spolupráci so súkromnými laboratóriami Alpha medical.

Kategórie: Samospráva

Gréckokatolícky farský úrad Jakubany - OZNAM

Jakubany.sk - 3. apríl 2020
Gréckokatolícky farský úrad oznamuje občanom, že dňa 02. 04. 2020 bol spustený online prenos sv. liturgie z chrámu sv. apoštolov Petra a Pavla v našej obci. V prílohe nájdete odkaz na link, kde môžte sv. liturgiu sledovať a poriadok bohoslužieb.
Kategórie: Samospráva

<p>Keďže Peter Pipák bol zvolený za

Humenne.sk - 3. apríl 2020

Keďže Peter Pipák bol zvolený za hlavného kontrolóra mesta Humenné, vzdal sa poslaneckého mandátu a na jeho miesto nastúpil Ján Voloch.

Kategórie: Samospráva

Nestlé podporilo hrdinov v prvej línii, nezabudlo ani na seniorov

PRservis.sk - 3. apríl 2020

3.4.2020 - Kto rýchlo dáva, dvakrát dáva. Touto overenou pravdou sa riadili aj v spoločnosti Nestlé, ktorá sa rozhodla v súčasnej neľahkej situácii podporiť ľudí z prvej línie boja proti koronavírusu. Spoločnosť rozdelila po celom Slovensku tisíce kartónov a balení kávy, cereálnych tyčiniek, cukríkov, čokolád a ďalších cukroviniek, ale aj trvanlivých potravín ako sú instantné polievky či trvanlivé hotové jedlá. Medzi darmi boli aj kávovary s kávovými kapsulami pre zdravotnícky personál vybraných infektologických pracovísk, záchranárov, hasičov či policajtov. Časť pomoci, ktorej celková hodnota dosiahla výšku 55 tisíc eur, putovala aj seniorom, nezabudlo sa však ani na zvieratá z útulkov.

"Idea pomôcť bola spontánna. Myšlienka okamžite nadchla kolegov a výsledkom sú tisíce kartónov a balení potravín rôzneho druhu z nášho portfólia, ktoré sme rozviezli na rôzne pracoviská po celom Slovensku. Je to prejav našej vďaky skutočným hrdinom týchto dní, ktorým by sme aj touto cestou chceli poďakovať a trocha uľahčiť ich namáhavú prácu," hovorí Vratislav Janda, riaditeľ pre korporátne záležitosti Nestlé Česko a Slovensko.

Medzi darovanými produktami boli výrobky známych značiek ako Nespresso, Nescafé, Nescafé Dolce Gusto, Orion, JOJO, Kit Kat, CINI-MINIS, či produkty radu MAGGI vyrábané v závode Carpathia v Prievidzi. Do zvieracích útulkov bolo distribuované krmivo značky PURINA.

Nestlé bola jednou z prvých spoločností v Čechách a na Slovensku, ktorá zaviedla prísne preventívne opatrenia proti šíreniu koronavírusu, s cieľom ochrániť zdravie svojich zamestnancov a zaistiť bezpečnú prevádzku svojich závodov. "Ako najväčší svetový výrobca potravín sme si vedomý svojej zodpovednosti pri zabezpečovaní plynulých dodávok potravín a nápojov aj na Slovensku. Vďaka nasadeniu a obetavej práci našich zamestnancov, vďaka ich disciplíne pri aplikácii preventívnych opatrení už v čase, keď to nebola povinnosť, mohla naša spoločnosť vyrábať bez prerušenia. Pokračujeme preto v plnej prevádzke a naďalej vyrábame potraviny pre slovenské domácnosti aj v našom závode v Prievidzi," dodáva V. Janda.

Informačný servis

Kategórie: Podporujeme

Oficiálna facebook stránka obce Jakubany

Jakubany.sk - 3. apríl 2020
Obec Jakubany dáva do pozornosti oficiálnu facebook-ovú stránku obce, ktorá bola zriadená za účelom informovať občanov aj prostredníctvom sociálnej siete o aktualitách a dianí v našej obci.
Kategórie: Samospráva

Postoje voči očkovaniu sa po „koronakríze“ môžu zmeniť

SAV.sk - 3. apríl 2020
Vedecká gramotnosť nie je dôležitá len pre tých, ktorí sa chcú venovať vede. Udalosti posledných mesiacov a týždňov ukazujú, aké dôležité je rozumieť výsledkom vedeckého bádania, aby sme mohli robiť zodpovedné rozhodnutia, ktoré sa nás bytostne dotýkajú. Vedci z Centra spoločenských a psychologických vied SAV urobili medzi Slovákmi prieskum, ako sme na tom s vedeckým myslením a či nám vedecké myslenie v čase korony vie pomôcť. „O nízkej ...
Kategórie: Podporujeme

Chirana T. Injecta: Prístup Štátnych hmotných rezerv sa od konca marca zásadne zlepšil

PRservis.sk - 3. apríl 2020

3.4.2020 - Slovensko musí mať dostatok ihiel a striekačiek, pretože očakávaná vakcína na COVID 19 prinesie najmasívnejšie očkovanie v dejinách.

Štátne hmotné rezervy aj štát ako taký sa od utorka 31.marca 2020 začal naozaj zaujímať o možnosti a kapacity firmy Chirana T.Injecta zo Starej Turej. Najväčší slovenský výrobca zdravotníckych ihiel a striekačiek to uvádza vo svojej tlačovej správe. Firma, ktorú vlastní investičná skupina Wood&Co podniká aj v Číne, má tam k dispozícii vlastný sklad a vie Slovensku efektívne pomáhať v dovoze prakticky akéhokoľvek zdravotníckeho materiálu. Má napríklad kapacity dovážať milión certifikovaných rúšok (0,50 centa za kus) týždenne a na dlhodobej a pravidelnej báze. Firma disponuje desaťročnými záznamami o kvalite jednotlivých čínskych dodávateľov.

"Máme v Číne dlhoročných a overených partnerov a naša firma je tu desaťročia ako špička európskej kvality. Všetko čo máme, vieme a môžeme, ponúkame štátu, pretože boj s COVID 19 bude dlhý, ťažký a tvrdý", povedal generálny riaditeľ Chirana T.Injecta Teodor Lysák a dodal, že nedávna návšteva ministra hospodárstva Richarda Sulíka v Chirana T.Injecta aj vo firme Chirana Medical (výrobca pľúcnych ventilátorov)  bola vôbec prvá svojho druhu za celú novodobú históriu firmy. "Prišiel, videl a presvedčil sa, že v Chirane T.Injecta má štát naozaj seriózneho partnera", povedal Lysák s tým, že Chirana T.Injecta teraz už len čaká na termíny a plánované objemy. Podľa jeho slov je nutné začať okamžite plánovať a nakupovať, pretože neskôr to už môže byť zásadný problém.

Chirana T.Injecta si podľa jeho slov nenárokuje právo vyhrávať všetky súťaže a dodávať všetko. Teodor Lysák považuje za dôležitejšie, aby akýkoľvek partner, ktorého si Slovensko vyberie bol seriózny, overený a profesionálny.

"Z Číny vieme za slušné ceny doviesť akýkoľvek overený medicínsky materiál. Za prvý kvartál sme doviezli 33 kontajnerov. Máme kvalitárov, ktorí poznajú čínsky trh. Všetko čo nakúpime má a musí mať najvyššie certifikáty a navyše vieme akýkoľvek materiál v Číne aj uskladniť a pripraviť na expedíciu - či už letecky, železničnou, alebo lodnou dopravou", povedal Teodor Lysák podľa ktorého je dlhodobé a efektívne plánovanie najlepšou zárukou dobrej ceny a kvality.
Za najdôležitejšie z pohľadu budúcnosti a kapacít firmy považuje Lysák čo najrýchlejšie rozhodnutie vlády a Štátnych hmotných rezerv ohľadne zásob ihiel a striekačiek, ktoré budú nevyhnutné pre očakávané masové očkovanie vakcínou proti COVID 19.

"Boli sme šokovaní pôvodnou požiadavkou Štátnych hmotných rezerv na desiatky tisíc striekačiek a ihiel. My vieme, že ich budeme potrebovať milióny a už máme indikácie obrovských objednávok zo zahraničia. Svet sa pripravuje na najmasovejšie očkovanie v dejinách ľudstva a naše kapacity sú pripravené pre túto krajinu. Ale štát musí povedať - chcem toľko a toľko a dovtedy a dovtedy. My nikdy nebudeme preferovať v tejto situácii zahraničie pred našou krajinou, ale musíme plánovať a byť seriózny partner aj voči našim dlhoročným zákazníkom najmä v Európe", vyhlásil Teodor Lysák s tým, že obrovské potreby ihiel a striekačiek treba predvídať nielen kvôli COVID 19, ale aj s očakávaním, že ľudia sa budú chcieť masívne očkovať aj proti bežnej chrípke. "Skrátka - rok 2020, respektíve rok 2021 budú s veľkou pravdepodobnosťou rokmi, kedy zažijeme naozaj masové očkovanie populácie v celej Európe", uzavrel Teodor Lysák.

Informačný servis

Kategórie: Podporujeme

Kaufland a Lidl venujú Slovenskému Červenému krížu spoločne 60 000 eur

PRservis.sk - 3. apríl 2020

3.4.2020 - Obchodné reťazce spojili svoje sily a Slovenskému Červenému krížu venovali štedrú finančnú pomoc.

Spoločnosti Kaufland a Lidl dlhodobo spolupracujú so Slovenským Červeným krížom (SČK) na jednorazových i dlhoročných projektoch zameraných na pomoc ľuďom v núdzi, na výchovu detí či na podporu pravidelného darcovstva krvi. Ako zodpovední a úprimní partneri sa rozhodli podporiť prácu SČK aj v týchto dňoch.

"Aktuálna situácia sa výrazne dotýka nás všetkých. Nesmierne si vážime a obdivujeme neúnavnú prácu zamestnancov a dobrovoľníkov Slovenského Červeného kríža. Ako dlhoročný partner pri nich stojíme aj teraz, keď na zabezpečovanie pomoci iným nevyhnutne potrebujú pomoc práve oni. Sme veľmi radi, že sme sa na myšlienke pomoci so spoločnosťou Lidl zhodli a že ich spoločne dokážeme podporiť v tejto neľahkej situácii,” vyjadrila sa Lucia Langová, hovorkyňa spoločnosti Kaufland.

Za spoločnosť Lidl sa vyjadril Tomáš Bezák, vedúci úseku komunikácie  "V týchto neľahkých časoch si musíme pomáhať navzájom a byť tu pre našich blízkych. Nie každý však má možnosť spoľahnúť sa na rodinu, susedov či známych, a aj pre týchto ľudí tu je Slovenský Červený kríž. Sme presvedčení, že poskytnuté prostriedky pomôžu mnohým ľuďom, ktorí by inak zostali odkázaní sami na seba.”

Dohromady poputuje Slovenskému Červenému krížu 60 000 eur. Darované prostriedky SČK použije na zabezpečenie poskytovania pomoci seniorom, osamelým, chorým cez svojich dobrovoľníkov a zamestnancov, na vybavenie dobrovoľníkov ochrannými prostriedkami či zakúpenie dezinfekčných prostriedkov. "Zažívame silný nápor, asi ako všetci v týchto dňoch. Túto podporu si naozaj nesmierne vážime. V mene svojich kolegov a v mene všetkých, ktorým pomáhame, za ňu Kauflandu a Lidlu ďakujeme,” vyjadrila sa Zuzana Rosiarová Kesegová, generálna sekretárka Slovenského Červeného kríža.

Informačný servis

Kategórie: Podporujeme

Koronavírus: AAA AUTO predáva aj bez pobočiek, autá vozia zákazníkom domov

PRservis.sk - 3. apríl 2020

3.4.2020 - Autocentrum dnes, ako jediné, rozbieha aj mobilný výkup vozidiel.

Za dva týždne, odkedy sa z nariadenia štátu nesmú predávať v prevádzkach autobazárov ojazdené vozidlá, sa sieti AAA AUTO podarilo značne posilniť online predaj. V rámci neho  kúpené autá doručujú zákazníkom zdarma až domov. Vzhľadom k tomu, že pri súčasnom tempe sa čoskoro zásoby najpredávanejších automobilov začnú rýchlo znižovať, najväčší tuzemský predajca začal ako prvý na trhu aj s výkupom áut, ktorý môže fungovať tiež bez otvorených pobočiek.

"Vozidlá predávame bez marže, vo veľa prípadoch sme išli dole s cenou, dokonca ešte pod nákupnú cenu automobilov. Hodnota vozidla je už dnes niekde úplne inde, ako keď sme ich nakupovali. Pre zákazníkov, ktorí boli rozhodnutí si zaobstarať automobil, ale aj pre tých, ktorí o tom ešte len uvažujú, to je príležitosť, ako na kúpe vozidla ušetriť pravdepodobne najviac v histórii," uviedla Karolína Topolová, generálna riaditeľka a predsedníčka predstavenstva AURES Holdings, prevádzkovateľa medzinárodnej siete AAA AUTO.

AAA AUTO sa po vládou nariadenom uzatvorení pobočiek sústredilo hlavne na predaj vozidiel prostredníctvom  webu a call centra. Ľudia si môžu automobily, o ktoré majú záujem, vybrať na internetovej stránke aaaauto.sk a online si ich zarezervovať. Na call centre sa na zelenej linke 0800 100 100 následne dohodnú na mieste a čase odovzdania auta doma alebo tam, kde im to najviac vyhovuje. Vydezinfikovaný automobil na miesto pristaví predajca vybavený ochrannými pomôckami. Na  mieste je taktiež možné uzavrieť na nákup vozidla na splátky úver, poskytovaný renomovanými partnermi.

Podľa Karolíny Topolovej záujem zákazníkov o nákup ojazdených vozidiel v dobe pandémie koronavírusu neklesol tak nízko, ako by sa dalo očakávať. "Veľa ľudí plánuje nákup automobilu až po zime, koronavírus prišiel presne v strede najsilnejšej sezóny. Ľudia vedia, že individuálne cestovanie vlastným autom namiesto verejnej dopravy je v dobe rôznych epidémií jedným z najúčinnejších opatrení, ktoré pomáhajú sa nákaze vyhnúť," dodala Karolína Topolová.

Vďaka pokračujúcemu predaju cez online AAA AUTO od dnešného dňa znovu, ako prvý a zatiaľ jediný obchodník s ojazdenými autami, rozbieha výkup áut, ktorý zastavilo okamžite po uzatvorení predajní pred dvoma týždňami. "Mnoho ľudí sa dostáva alebo čoskoro dostane do zložitých situácií, kedy im chýba alebo bude chýbať hotovosť. Predaj vozidiel je v súčasnej dobe jednou z ciest, ako získať financie, ktoré chýbajú v rodinnom rozpočte. Výkup robíme mimo pobočky, prostredníctvom mobilných výkupcov. Podobne, ako pri online predaji, prebieha komunikácia cez naše call centrum. Pred dom zákazníka následne dorazí výkupca vybavený ochrannými prostriedkami. Celá administratíva prebehne bez nutnosti návštevy pobočky," vysvetlila Karolína Topolová.

"Veľa zákazníkov nás tiež oslovuje so záujmom výmeny svojho staršieho vozidla za novšie, pretože chcú využiť enormný pokles cien ponúkaných áut. Momentálne sa nemôžu kupovať ojazdené automobily z dovozu, pretože s nimi nie je možné prekračovať hranice a zahraniční predajcovia sú taktiež v karanténe," dodala. "Samozrejme je nutné počítať s tým, že z dôvodu poklesu predajných cien ojazdených automobilov na celom trhu, sa tento pokles aktuálne premieta aj do cien na výkupe. Autá už proste nemajú rovnakú hodnotu, ako pred vypuknutím pandémie," zdôraznila Karolína Topolová.

Informačný servis

Kategórie: Podporujeme

Stránky