RSS čítačka

Akčná cena: Laser - 1199.00

Zlacnene.sk - pred 36 min 57 s
Kategórie: Podporujeme

BILLA si vyhrnie rukávy pre krajšie mesto

PRservis.sk - pred 1 hod 49 min

Bratislava 22. mája 2017 – Občianske združenie BILLA ľuďom sa tohto roku po prvý krát spolu so zamestnancami BILLA Slovensko pridajú k iniciatíve nadácie Pontis, verejnoprospešnému projektu Naše Mesto.

Zamestnanci najúspešnejšieho hráča v segmente supermarketov na Slovensku budú skrášľovať bratislavskú mestskú časť Ružinov v rámci dobrovoľníckej akcie Dnes mám rande s Naším Mestom, ktorá prebehne 9. júna.

Teambuilding s poslaním

BILLA opakovane a dlhodobo potvrdzuje svoju pozíciu spoločnosti angažujúcej sa vo sfére korporátno-spoločenskej zodpovednosti. Tentoraz sa ako partner pridá k projektu s jedenásťročnou tradíciou a s krédom „stavať na nohy naše mestá“ prostredníctvom pomocných prác rôzneho druhu, vybraných vždy s dôrazom na požiadavky konkrétnej lokality. Naše Mesto je najväčším firemným dobrovoľníckym podujatím na Slovensku a jeho cieľom je obohatiť utužovanie pracovných kolektívov o komunitný rozmer.

„Naše Mesto vnímame ako skvelú príležitosť stretnúť sa mimo pracoviska, v neformálnom prostredí a družnej atmosfére, a spojiť sily v mene dobrej veci. To, že akcia prebehne v bezprostrednej blízkosti jednej z našich predajní, je len vítanou výhodou,“ uviedla Denisa Pernicová, podpredsedníčka občianskeho združenia BILLA ľuďom. „Dlhodobo sa usilujeme profilovať ako firma, ktorá má na zreteli zveľaďovanie prostredia a podáva pomocnú ruku tam, kde je to potrebné. Berieme preto ako prirodzené, že pri prezentovaní takéhoto príkladu pre našich zákazníkov začneme od seba.“

Účastníci dobrovoľníckeho podujatia si v deň akcie vyhrnú rukávy bez ohľadu na to, či ide o manažéra, predavačku alebo skladníka, a v mene Billy natrú novým náterom 400 metrov dlhý zanedbaný plot v areáli Športového gymnázia v Ružinove. „Neustále modernizujeme naše predajne, aby sa v nich zákazníci cítili príjemne a s podobným zámerom pristupujeme aj k partnerstvu na projekte Naše Mesto. Záleží nám na tom, aby sme sa v našom meste cítili príjemne. Keď vidíme príležitosť, ako k tomu prispieť, bola by škoda ju nevyužiť,“ dodala Pernicová.

O BILLA Slovensko, súčasti REWE International AG:

REWE International AG je lídrom na rakúskom trhu v oblasti predaja potravinového a drogistického tovaru a jedným z najväčších zamestnávateľov v Rakúsku. V roku 2013 dosiahla firma doma a v zahraničí so spolu cca. 78.000 zamestnancami a cca. 3.700 predajňami obrat vo výške 13,21 miliárd EUR. REWE International AG je súčasťou nemeckej skupiny REWE Group, ktorá patrí k najvýznamnejším európskym maloobchodným skupinám a predajcom rodinných dovoleniek. REWE Group je aktívna v 13 európskych krajinách a v roku 2013 dosiahla obrat 50,6 miliárd EUR. REWE International AG, so sídlom v rakúskom Wiener Neudorfe, prevádzkuje značky BILLA, Merkúr, PENNY, BIPA, ADEG, ako aj viacero vlastných produktových značiek. S firmami ITS BILLA Reisen, JAHN REISEN, MERKUR Ihr Urlaub a Penny PACK‘N’GO operuje aj na trhu rodinných dovoleniek. V segmente supermarketov má predajne v siedmych krajinách strednej a východnej Európy – v Bulharsku, Chorvátsku, Rumunsku, Rusku, na Slovensku, Českej republike a na Ukrajine.

BILLA Slovensko pôsobí ako súčasť REWE International AG od roku 1993. Je lídrom v segmente supermarketov na Slovensku. V súčasnosti ich prevádzkuje 132 a zamestnáva takmer 4 000 pracovníkov. V supermarketoch priemernej rozlohy 900 m? BILLA ponúka široký sortiment značiek, vrátane vlastných aj diskontných. Dominantnými medzi vlastnými značkami sú organické produkty Naše bio, domáca Slovenská farma a cenovo výhodný Clever. Rovnako dôležitý je v ponuke podiel čerstvých produktov v oblasti lahôdok, pečiva, ovocia, zeleniny a mliečnych výrobkov.

Kategórie: Podporujeme

Limitovaná edícia Zlatý Bažant Tmavé Nealko už v predaji

PRservis.sk - pred 1 hod 51 min

Bratislava, 22. máj 2017 – Pri príležitosti osláv 50. výročia hurbanovskej sladovne predstavuje Zlatý Bažant ďalšiu novinku v limitovanej edícií – Zlatý Bažant Tmavé Nealko. Tento tmavý nealkoholický sladový špeciál v sebe spája štvoricu jačmenných sladov, ktorej výsledkom sú kávové a čokoládové tóny a hustá krémová pena. Tmavé nealkoholické pivo plnej chuti z Hurbanova ulahodí aj tým najväčším pivným nadšencom, ktorí radi objavujú svet pivných chutí, hľadajú netradičné nealkoholické osvieženie, alebo si práve nemôžu vychutnať alkoholické pivo. K milovníkom piva sa čoraz častejšie radia aj ženy, ktoré oceňujú plnšie a sladšie pivá, medzi ktoré môžeme zaradiť aj Zlatý Bažant Tmavé Nealko.

Rok 2017 sa nesie v znamení osláv polstoročia hurbanovskej sladovne, ktorá svojou ročnou výrobnou kapacitou 111.000 ton predstavuje lídra nie len na Slovensku, ale aj v celej strednej Európe. Zlatý Bažant je jednotkou v rámci kategórie nízkoalkoholických a nealkoholických produktov, a v súvislosti s významným výročím svojej sladovne na trh uvádza ďalšiu z noviniek. „Tentokrát je to výnimočný nealkoholický sladový špeciál vyrobený zo štyroch sladov – svetlého plzenského sladu z produkcie našej vlastnej sladovne, svetlého karamelového, bavorského a farebného sladu“, uviedol Matúš Benža, Brand manažér značky Zlatý Bažant Nealko a Zlatý Bažant Radler.

Zlatý Bažant Tmavé Nealko vo vôni a chuti charakterizujú dynamické tóny praženej kávy a čokolády. Sprevádza ich príjemná horkosť. Limitovaná edícia nealkoholického piva je dostupná v 500 ml plechovkách v maloobchodnej sieti od začiatku mája do vypredania zásob. Odporúčaná maloobchodná cena je 0,89 €.

SKVELÝ TIP

Ako si najlepšie vychutnáte Zlatý Bažant Tmavé Nealko?

V chuťovej kategórií tmavých a silných pív, do akej patrí aj Zlatý Bažant Tmavé Nealko, sú zastúpené pivá, ktoré chutia horko a majú tmavo sladovú až praženú príchuť. Sú výrazne chmeľové a zároveň majú jemnú sladkosť s intenzívnou dlhotrvajúcou chuťou. Pivá z tejto kategórie si najlepšie vychutnáte s opekaným, zemitým a komplexným jedlom, mäsom alebo dezertami.

Kategórie: Podporujeme

Pri kvalitných diaľniciach sa nedá pozerať len na ceny

PRservis.sk - pred 1 hod 53 min

Bratislava, 22.5.2017 – Podmienky pre podnikanie stavebných spoločností na Slovensku nie sú optimálne. O zákazky by mali mať možnosť súťažiť len firmy s dostatočným ľudským potenciálom, strojmi, technickým a technologickým vybavením, investíciami či materiálovými zdrojmi. V rozhovore to zdôraznil Róbert Šinály, generálny riaditeľ firmy Eurovia SK, ktorá je jednou z najväčších stavebných spoločností na Slovensku.

Podľa R. Šinályho pracujú v zahraničí s legislatívou, ktorá zakazuje hodnotenie iba podľa najnižšej ceny. Umožňuje sa tak zohľadňovať pri hodnotení ponuky aj iné kritériá. Stavebným firmám dnes podľa jeho slov chýba ochrana investícii a podpora, aby tu mohli kontinuálne a zmysluplne podnikať.

Čo všetko by mala zahŕňať cenová kalkulácia pripravovaná stavebnou firmou? Napríklad pri výstavbe diaľnice či iného projektu pre štát.

Tvorba ceny má viacero aspektov. Osvedčená teória hovorí, že cena za stavebné dielo by mala obsahovať priame náklady, správnu a výrobnú réžiu a primeraný zisk.

Pokiaľ sú tieto zložky v „rovnováhe“, zaručuje to firme bezproblémové fungovanie, výplatu miezd načas, včasné platby dodávateľom, možnosť investícií a rozvoja.

Funguje dnes sektor stavebníctva na Slovensku na tomto princípe?

Celý problém nastáva v momente, keď do výberových konaní vstupujú aj spoločnosti, ktoré spomínané zázemie nemajú. Či už sú to zahraničné firmy, ktoré sa k nám hlásia v rámci združení alebo často aj miestne firmy reprezentované len skupina šikovných právnikov. Pokiaľ ešte vyhrajú tender „podseknutím“ ceny pod reálne náklady, v tej chvíli nastávajú pre objednávateľa problémy, ktoré poznáme nielen zo súčasnosti, ale aj z histórie.

Stavby majú problém s termínmi, kvalitnou realizáciou či dodržiavaním miestnych technických predpisov. Nie je žiadnym prekvapením, že takéto nedostatky následne traumatizujú objednávateľov, starostov či primátorov a častokrát tu zanechávajú spúšť v podobe nezaplatených faktúr svojim dodávateľom.

Ako vnímate podmienky, ktoré dnes vytvára štát na podnikanie stavebných firiem?

V prvom rade chcem zdôrazniť, že stavebníctvo je jedným z najväčších zamestnávateľov. Ak by som stručne spočítal počet zamestnancov u tých najväčších firiem, teda Doprastav, Strabag, Váhostav, Eurovia a Skanska, dostaneme sa k číslu štyritisíc ľudí, ktorých priamo zamestnávame. Plus mnohí ďalší samozrejme pracujú u subdodávateľov.

Štát štedro podporuje zahraničných investorov v rozličných odvetviach, poskytuje im výrazné investičné stimuly na podporu zamestnanosti. My týchto pracovníkov reálne zamestnávame. Na rovinu, pre stavebné firmy dnes neexistuje žiadna podpora, aby tu mohli kontinuálne a zmysluplne podnikať a zaistiť dlhodobo istoty či sociálny štandard svojim zamestnancom. Zakrývame sa otvorenosťou v rámci EÚ či európskou legislatívou, ale skúsenosti aj z blízkeho zahraničia jasne hovoria, že trhy napríklad v Rakúsku a Maďarsku sú ďaleko uzatvorenejšie a výraznejšie tam preniknúť je skoro nemožné.

Aké opatrenia by z vášho pohľadu pomohli?

V ČR platí od októbra 2016 zákon o verejnom obstarávaní, ktorý umožňuje viackriteriálne hodnotenie stavebných zákaziek a v niektorých prípadoch priamo zakazuje hodnotenie podľa najnižšej ceny. Umožňuje sa tak zohľadňovať sociálny či environmentálny prínos.

Jednoznačne voláme po sprísnení podmienok vo verejnom obstarávaní, aby boli stanovené na Slovensku tak, že zákazky budú realizovať firmy, ktoré zamestnávajú miestnych ľudí a disponujú strojmi, vybavením, referenciami či materiálovými zdrojmi a platia na Slovensku dane.

Svet sa však globalizuje čoraz viac a každý má možnosť podnikať. Dokáže si štát efektívne ustrážiť, aby súťaž vyhral iba relevantný stavebník?

Som presvedčený, že áno. Všetko je o stanovení podmienok verejného obstarávania. Kritériá musia byť nastavené tak, aby si objednávateľ mohol vyberať dodávateľa, ktorý mu bude garantovať, že stavby budú realizované včas, kvalitne a s náležitosťami, ktoré požaduje.

Môže to však na prvý pohľad vyzerať skôr ako snaha stavebných firiem, aby si za každú cenu zabezpečili zisky a nemuseli sa s nikým „deliť“.

Naopak. Každá firma má možnosť prispôsobiť svoje nastavenie tak, aby spĺňala požiadavky investora na taký typ stavieb, aký má záujem realizovať. Nie je však možné zveriť realizáciu napríklad diaľnice firme, ktorá má „miešačku a dve lopaty“ . To je snáď pochopiteľné a toto predsa nemôže byť diskriminačné. Tu priamo hovoríme o ochrane našich zamestnancov. Aby sme im vedeli zabezpečiť sociálny štandard, aký je dnes nevyhnutný. A v neposlednom rade, ide aj o ochranu investora, aby stavby realizovali skutočne len také firmy, ktoré na to majú predpoklady, potenciál a vybavenie.

Róbert Šinály – generálny riaditeľ Eurovia SK

R. Šinály sa pohybuje v stavebnom odvetví už viac ako 25 rokov. Vyštudoval STU v Bratislave, odbor Pozemné stavby. Po skončení štúdia pracoval v niekoľkých menších stavebných spoločnostiach na rozličných technických a manažérskych postoch.

V Skupine EUROVIA CS pôsobí R. Šinály od roku 2002. Ako projektový manažér stavby Nitra, západ – Selenec sa podieľal na výstavbe jediného PPP projektu – výstavby R1 doteraz realizovaného na Slovensku. Na post generálneho riaditeľa nastúpil v roku 2012, keď spoločnosť Eurovia SK oslavovala 60. výročie založenia.

Kategórie: Podporujeme

Formuje sa Centrum digitálnych humanitných vied?

SAV.sk - pred 1 hod 54 min
Idea aj potreba sú v zhode. Slovensko v súčasnosti už bytostne potrebuje Centrum Digital Humanities. V Európe sú už samozrejmosťou nielen vo vyspelých krajinách, najviac ich je v Nemecku, v krajinách Beneluxu a v Anglicku, ale realizujú ich aj okolité krajiny V4. Absencia Centra digitálnych humanitných vied v našich podmienkach, poslanie projektu a idea jeho realizácie boli hlavnou témou seminára predstaviteľov ústavov tretieho oddelenia SAV v pondelok 22. mája v Bratislave. Pri prezentácii sa skloňovalo najmä osem funkcií ...
Kategórie: Podporujeme

Mestské zastupiteľstvo 032

Hnusta.sk - pred 2 hod 46 min
Číslo MsZ:  32

 Zápis z 32. zasadnutia MsZ v Hnúšti konaného dňa 15.5.2017.

Kategórie: Samospráva

MPRV: Ministerstvo pôdohospodárstva: Na podanie Jednotnej žiadosti zostáva už len 9 dní

PRservis.sk - pred 3 hod 18 min

BRATISLAVA 22. mája -

Ministerstvo pôdohospodárstva: Na podanie Jednotnej žiadosti zostáva už len 9 dní

30. máj 2017 – Konečný termín na predkladanie Jednotnej žiadosti na rok 2017Omeškanie o 25 dní = zníženie nárokovateľnej čiastkyŽiadosti sa predkladajú na regionálne pracoviská PPAMinisterstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (MPRV SR) upozorňuje žiadateľov, že konečný termín predkladania Jednotnej žiadosti na rok 2017 je 30. máj. Záujemcovia o podporu tak majú na podanie žiadosti posledných deväť dní.

„Tí žiadatelia, ktorí predložia žiadosti v lehote do 25 kalendárnych dní po konečnom termíne, teda od 31. mája do 24. júna, budú mať nárokovateľnú čiastku zníženú o 1% za každý pracovný deň omeškania,“ vysvetlil Juraj Kožuch, generálny riaditeľ Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA). Žiadateľom zároveň neodporúča nechávať si predkladanie žiadosti na poslednú chvíľu ani po riadnom termíne, vzhľadom na uplatnenú sankciu a možnú oneskorenú administráciu takto podaných žiadostí.

Pôvodný termín na predkladanie žiadostí bol do 15. mája, predĺženie termínu sa týka všetkých priamych podpôr, ktoré sú administrované prostredníctvom Jednotnej žiadosti na rok 2017. Jednotná žiadosť sa týka oblastí platieb na plochu, na poľnohospodárske postupy prospešné pre klímu a životné prostredie, chmeľ, mladých poľnohospodárov, viazané priame platby,agroenvironmentálno-klimatické opatrenia, ekologické poľnohospodárstvo, oblasti s prírodnými obmedzeniami a platby v rámci sústavy NATURA 2000.

Jednotnú žiadosť na rok 2017 je potrebné do 30. mája predložiť na regionálne pracovisko Pôdohospodárskej platobnej agentúry, kde sa dajú vyzdvihnúť aj všetky predtlačené formuláre. Grafický materiál je možné vytvoriť zo systému GSAA, ktorý je dostupný na stránke Výskumného ústavu pôdoznalectva a ochrany pôdy (VÚPOP) https://gsaa.vupop.sk . Ministerstvo odporúča neodkladať zakreslenie grafickej prílohy v systéme GSAA na poslednú chvíľu, aby sa žiadatelia vyhli nedostupnosti aplikácie z dôvodu maximálneho počtu paralelne pracujúcich užívateľov.

Mgr. Zuzana Peiger Ačjaková

Odbor komunikácie a marketingu

Kategórie: Podporujeme

Oznam pre obyvateľov Brečtanovej ul.

Banm.sk - pred 5 hod 35 min
Z dôvodu prebiehajúcich stavebných prác na Brečtanovej ulici, spoločnosť OLO a.s. umiestnila pre obyvateľov menovanej ulice náhradné 1100 l zbern...
Kategórie: Samospráva

Vyhlásenie výberového konania na obsadenie funkcie riaditeľ ZŠ s MŠ Česká 10 Bratislava

Banm.sk - pred 6 hod 48 min
Mestská časť Bratislava-Nové Mesto vyhlasuje výberové konanie na obsadenie funkcie: RIADITEĽ ZÁKLADNEJ ŠKOLY S MATERSKOU ŠKOLOU, Česká č. 10...
Kategórie: Samospráva

Akčná cena: Laser - 1199.00

Zlacnene.sk - pred 7 hod 16 min
Kategórie: Podporujeme

MPRV: Klienti sociálnych služieb dostanú možnosť prejsť z veľkých neosobných centier do malých komunitných

PRservis.sk - pred 7 hod 20 min

BRATISLAVA 22. mája -

Poskytovatelia sociálnych služieb budú môcť získať finančné prostriedky na podporu prechodu z inštitucionálnej formy na komunitnú. Týka sa to zariadení sociálnych služieb, sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately. Z fondov EÚ je vyčlenených takmer 68 miliónov eur.

„Rozvoj vidieka je popri poľnohospodárstve najväčšia priorita nášho rezortu, čoho dôkazom je aj suma 2,1 mld. eur vyčlenená na integrovaný regionálny operačný program,“ uviedla Gabriela Matečná, ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR, ktorej rezort je riadiacim orgánom pre Integrovaný regionálny operačný program (IROP). „Od novembra minulého roka sme vyhlásili 12 výziev za približne 720 mil. eur.“ Ide o finančné prostriedky na cesty, cyklodopravu, zatraktívnenie verejnej dopravy či budovanie zelenej infraštruktúry v mestách. „Veľkú pozornosť venujeme aj sociálnej oblasti. Vyhlásili sme výzvy, ktoré sa týkajú prakticky všetkých vekových kategórií od škôlkarov až po seniorov. Pomáhame zvyšovať kapacity škôlok, zlepšovať technické vybavenie základných a stredných škôl. Najnovšia výzva je zamerané na prechod poskytovania sociálnych služieb, sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately z inštitucionálnej formy na komunitnú.“

„Základným princípom tejto výzvy je budovanie tzv. deinštitucionalizovaných centier, laicky povedané, ide o presun klientov z veľkých neosobných centier do malých komunitných centier rodinného typu, čím budeme naprieč celým Slovenskom zvyšovať kvalitu týchto služieb,“ vysvetľuje Marek Mitošinka, generálny riaditeľ sekcie programov regionálneho rozvoja MPRV.

Celková alokácia na eurofondovú výzvu prestavuje sumu 67,449 milióna eur. Výzva je otvorená do vyčerpania alokácie so zohľadnením územného prerozdelenia, uzavretie 1. hodnotiaceho kola je 25. 8. 2017 a uzavretie 2. hodnotiaceho kola 24. 11. 2017. Oprávnenými aktivitami sú rekonštrukcia, rozširovanie a modernizácia vhodných stavebných objektov, zriaďovanie a výstavba nových stavebných objektov, investovanie do materiálno-technického vybavenia zariadení a opatrenia na zvýšenie energetickej hospodárnosti budov. Výzvu pripravilo Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka v spolupráci s ministerstvom práce, sociálnych vecí a rodiny.

Cieľom IROP-u je prispieť k zlepšeniu kvality života a zabezpečiť udržateľné poskytovanie verejných služieb regiónov, miest a obcí. IROP má šesť prioritných osí: bezpečná a ekologická doprava v regiónoch, ľahší prístup k efektívnym a kvalitnejším verejným službám, mobilizácia kreatívneho potenciálu v regiónoch, zlepšenie kvality života v regiónoch s dôrazom na životné prostredie, miestny rozvoj vedený komunitou a technická pomoc.

Michal Feik

Odbor komunikácie a marketingu

Kategórie: Podporujeme

Výberové konanie do MŠ Klokočova

Hnusta.sk - pred 7 hod 21 min

Mesto Hnúšťa, v zmysle § 4 zákona NR SR č. 596/2003 Z. z. o štátnej správe v školstve a školskej samospráve a o zmene a doplnení niektorých zákonov v z.n.p. a § 5 zákona č. 552/2003 Z. z. o výkone práce vo verejnom záujme v z.n.p., ako zriaďovateľ MŠ bez právnej subjektivity vyhlasuje Výberové konanie na obsadenie funkcie riaditeľa/riaditeľky školy: Materská škola Klokočova č.741 Hnúšťa s predpokladaným nástupom od 1.9.2017.

čítať ďalej

Kategórie: Samospráva

eGovernment po roku príprav

ITAPA - pred 7 hod 43 min
Od prijatia Stratégie informatizácie verejnej správy a prvej Národnej koncepcie informatizácie verejnej správy uplynulo 9 rokov. eGovernment na Sl...
Kategórie: Podporujeme

Revolučné globálne digitálne trendy

ITAPA - pred 7 hod 46 min
Väčšina technologických trendov, ktoré futurológovia a experti v súčasnosti označujú za smerodajné pre globálnu spoločnosť v horizonte nasledujúcic...
Kategórie: Podporujeme

Akčná cena: Touch - 1299.00

Zlacnene.sk - pred 8 hod 36 min
Kategórie: Podporujeme

Stránky

Facebook Comments Box