RSS čítačka

Pellegrini: Do Bardejova môže smerovať 55-miliónová investícia

PRservis.sk - pred 53 min 50 s

BRATISLAVA 20. októbra -

Bardejov môže získať investíciu v hodnote 55 miliónov eur. Investor plánuje vytvoriť až 125 vysokokvalifikovaných pracovných miest. Rozhodnutie by mal investor oznámiť do konca tohto roka. Rokovania samosprávy so spoločnosťou Kamax dnes podporil aj podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini.

„Začínajú sa oficiálne rokovania a urobíme všetko preto, aby sme investorovi, spoločnosti Kamax, ktorá v Bardejove pôsobí už 10 rokov a chce svoj výrobný závod s vysokou pridanou hodnotou rozšíriť, vytvorili také podmienky, aby pozitívne rozhodnutie prišlo čo najskôr,“ uviedol Pellegrini.

Investícia, ktorú ohlásila táto spoločnosť, je naplánovaná v dvoch fázach v celkovom objeme až 55 miliónov eur. Vďaka tejto investícií sa očakáva vytvorenie 125 nových vysokokvalifikovaných pracovných miest. To by znamenalo až zdvojnásobenie počtu zamestnancov v tejto bardejovskej firme.

„Išlo by o investíciu, kedy by sem do Bardejova boli inštalované najmodernejšie technológie, ktoré už spĺňajú podmienky Industry 4.0., to znamená high-tech produkcia tých najsofistikovanejších spojovacích materiálov, čím by opäť došlo k stabilizácii tejto investície a zamestnanosti v Bardejove,“ povedal Peter Pellegrini. Dodal, že už teraz priemerný plat v tejto spoločnosti vysoko prevyšuje priemer v tomto regióne.

Rokovaní sa okrem podpredsedu vlády a zástupcov spoločnosti Kamax zúčastnil aj štátny tajomník ministerstva práce, rodiny a sociálnych vecí Branislav Ondruš a primátor Bardejova Boris Hanuščák.

Komunikačný odbor

Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu

Kategórie: Podporujeme

Tip: Bundy - 24.99

Zlacnene.sk - pred 1 hod 23 min
Kategórie: Podporujeme

Paneurópska vysoká škola a televízia TA3 podpísali Memorandum o spolupráci

PRservis.sk - pred 2 hod 26 min

BRATISLAVA 20. októbra – Paneurópska vysoká škola v zastúpení dekanky Fakulty masmédií prof. PhDr. Ivety Radičovej, PhD. a spravodajská televízia TA3 v zastúpení generálnej riaditeľky PhDr. Martiny Kyselovej podpísali včera, 19. októbra 2017, Memorandum o spolupráci.

Memorandum zastrešuje aktivity vo forme spolupráce medzi inštitúciami pozostávajúce z aktívnej odbornej spolupráce školy a televízie s Mediálnym centrom Paneurópskej vysokej školy, prednášok a workshopov so žurnalistami televízie ako aj vytváranie možností vzdelávania študentov v praxi na pôde televízie a ich následného profesijného uplatnenia v spravodajskej televízii TA3.

Kategórie: Podporujeme

Na minútku s... prof. Petrom Sinčákom, vedúcim Centra pre inteligentné technológie

ITAPA - pred 2 hod 43 min
„Interakcia medzi počítačom a človekom je "egocentrická". Existuje tu potenciálna hrozba, že ľudia nebudú vedení k logickému uvažovaniu, lebo všetk...
Kategórie: Podporujeme

Šéfdirigent James Judd otvorí so Slovenskou filharmóniou 69. koncertnú sezónu 2017/2018

PRservis.sk - pred 2 hod 53 min

Bratislava, 20.10.2017 – Otváracie koncerty a zároveň prvé symfonické dvojice 69. koncertnej sezóny Slovenskej filharmónie sú na programe vo štvrtok a piatok 26. a 27. októbra 2017. Zaznejú pod taktovkou nového šéfdirigenta SF Jamesa Judda, s ktorým sa filharmonici v septembri t. r. predstavili na Otváracom koncerte 53. ročníka Bratislavských hudobných slávností.

Na Otváracích koncertoch sezóny zaznejú diela dvoch obľúbených skladateľov – Gustava Mahlera a Wolfganga Amadea Mozarta. Majster klasicizmu skomponoval zo svojich 600 diel viac ako 50 symfónií. Poslednou z nich je Symfónia C dur č. 41, Jupiterská, KV 551 z roku 1788, ktorú napísal 3 roky pred svojou smrťou. Ťažiskom Mahlerovho diela je jeho deväť dokončených symfónií. Symfónia č. 1 D dur, Titan patrí v súčasnosti medzi jeho najuvádzanejšie. Skladateľ ju skomponoval presne o 100 rokov neskôr r. 1888. V premiére zaznela r. 1889 pod taktovkou skladateľa v Budapešti. Všetky Mahlerove symfonické opusy v sebe nesú hlboké filozofické a myšlienkové posolstvo. V Prvej symfónii môžeme počuť známu pieseň „Bruder Martin, Bruder Jakob“, židovský klezmer či citát z cyklu Piesne potulného tovariša. Maestro Judd získal práve za nahrávku tohto diela Zlatú medailu francúzskeho Diapasonu a ocenenie spoločnosti Toblacher Komponierhäuschen za najlepšiu nahrávku roka. Na úvod programu zaznie zriedka uvádzané lyrické Blumine, pôvodne druhá časť 1. symfónie.

Slovenská filharmónia sa so šéfdirigentom predstaví aj o týždeň neskôr 2. a 3. novembra, kde okrem diel Alexandra Moyzesa Partita na poctu Majstra Pavla z Levoče, op. 67, Josepha Haydna Koncert pre violončelo a orchester č. 2 D dur, Hob. VIIb:2. zaznejú aj variácie Enigma britského skladateľa Edwarda Elgara. Sólistom večerov bude 31 ročný maďarský violončelista István Várdai, víťaz interpretačných súťaží Prix Montblanc v Ženeve a ARD v Mníchove.

Anglický dirigent povedie filharmonikov počas 69. sezóny na 7 dvojiciach koncertov hlavných abonentných cyklov (26./ 27. október 2017, 2./ 3. november 2017, 22./ 23. marec 2018, 28./ 29. marec 2018, 12./ 13. apríl 2018, 19./ 20. apríl 2018, 31. máj a 1. jún 2018). Program záverečnej dvojice je zostavený z diel Zdeňka Fibicha, Antonína Dvořáka a Eugena Suchoňa. Šéfdirigent James Judd ho uvedie so Slovenskou filharmóniou a Slovenským filharmonickým zborom na záverečnom koncerte festivalu Pražská jar, ktorý je venovaný 100. výročiu založenia Československej republiky.

*JAMES JUDD

Britský dirigent James Judd patrí k medzinárodne uznávaným umelcom pre svoju výnimočnú všestrannosť, jedinečné muzikanstvo a charizmatické pôsobenie aj mimo pódia. Vyznačuje sa mimoriadne komunikatívnym štýlom, prípravou dramaturgicky zaujímavých koncertov a pravidelné hosťovania v koncertných sálach od Viedne po Tokio svedčia o jeho vynikajúcom kontakte s publikom a hudobníkmi. Bohaté umelecké aktivity viedli Jamesa Judda k spolupráci s renomovanými orchestrálnymi telesami ako Berlínska filharmónia, Rotterdamská filharmónia, Orchestre National de France, Gewandhaus Orchester v Lipsku, Kráľovská filharmónia, Londýnsky symfonický orchester, Anglický komorný orchester, BBC Symphony Orchestra, NHK Symphony Orchestra v Tokiu a orchestre v Dallase, St. Louis, Baltimore a

Kategórie: Podporujeme

Máte zaujímavý komunikačný projekt?

PRservis.sk - pred 3 hod 40 min

Uzávierka súťaže Hermes Komunikátor roka 2017 je 31. októbra.

Bratislava, 20.10.2017 – Súťaž Hermes Komunikátor roka hodnotí nielen komunikáciu inštitúcií so zákazníkom ako celok – na základe výsledkov kvantitatívneho prieskumu MEDIAN SK a hlasovania verejnosti, ale aj jednotlivé komunikačné kampane. Do súťaže sa môžu prihlásiť kampane, ktoré prebiehali v období medzi januárom a októbrom 2017.

Ocenenie Cena agentúry 2017 získajú víťazi každej z hodnotených kategórií: Krízová komunikácia, Starostlivosť o klienta, Najlepší interiér predajného priestoru, Najefektívnejšie využitie nových médií, Inovatívny marketingový prístup a Interná komunikácia.

Prihlásené práce hodnotia garanti projektu Hermes Komunikátor roka 2017 – odborníci z oblasti marketingovej komunikácie, médií a marketingových prieskumov, spolu so zástupcami usporadúvacej agentúry, ktorá projekt organizuje.

Spoločnosti sa môžu do súťaže zapojiť len do 31. októbra. Výsledky budú vyhlásené 9. novembra 2017 na slávnostnom odovzdávaní ocenení v Bratislave.

Viac informácií na www.cenyhermes.sk.

O PROJEKTE

HERMES KOMUNIKÁTOR ROKA je jediné ocenenie pre najlepšie komunikujúcu inštitúciu v Slovenskej republike so zákazníkom. Viac info na www.cenyhermes.sk.

Odbornými garantmi projektu sú Prof. PhDr. Pavel Horňák, PhD., vedúci Katedry marketingovej komunikácie Filozofickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave, Ing. Jindřich Bardon, programový manažér a analytik výskumu sr., Slovenský rozhlas RTVS a Mgr. Josef Fišer, obchodný a marketingový riaditeľ, MEDIAN SK, s.r.o.

Kategórie: Podporujeme

Živé prenosy z prestížnych operných domov v Rádiu Devín

PRservis.sk - pred 3 hod 40 min

BRATISLAVA 20. októbra – RTVS v spolupráci s Európskou vysielacou úniou prinesie exkluzívne satelitné prenosy z prestížnych operných domov ako sú Covent Garden Londýn, milánska La Scala, či Metropolitná opera New York. Poslucháči na Slovensku tak budú môcť spolu s obecenstvom v divadelnej sále zažiť atmosféru predstavení s vynikajúcimi orchestrami a umelcami tých najžiarivejších mien ako sú Anna Netrebko, Plácido Domingo, James Levine, Yannick Nézet-Séguin, Sonya Yoncheva, či Vittorio Grigolo.

Prvý priamy prenos odznie v Rádiu Devín už túto sobotu 21. októbra od 19:00 z londýnskej Covent Garden. Pôjde o operu Otello Giuseppe Verdiho v hlavnej úlohe s hviezdnym Jonasom Kaufmannom.

Z La Scaly odvysiela Rádio Devín 18. novembra svetovú premiéru opery súčasného talianskeho skladateľa Salvatore Sciarina a jeho nového diela Ti vedo, ti sento, mi pedro. Už tradične budú poslucháči aj pri slávnostnom otvorení novej sezóny milánskej scény 7. decembra, na deň svätého Ambróza, patróna Milána. Na programe je titul Umberta Giordana – Andrea Chénier.

Nezabudlo sa ani na priaznivcov operných hviezd Metropolitnej opery. Dramaturgia prenosov sa odvíja od silných príbehov jednotlivcov. Ako vždy, aj v týchto tituloch sú zastúpené príbehy lásky, sily, vášne, odvahy či morálnej sily a hrdinstva. V priamych prenosoch z New Yorku si poslucháči Rádia Devín od januára budúceho roka vypočujú diela Giacoma Pucciniho: Tosca, Richarda Wagnera: Parsifal, Gioachina Rossiniho: Semiramide, Gaetana Donizettiho: Lucia di Lammermoor. Sériu z Metropolitnej opery v máji 2018 uzatvorí opera Charlesa Gounoda: Rómeo a Júlia.

Kategórie: Podporujeme

ŠKODA radí: Pripravte svoje auto na zimu už teraz

PRservis.sk - pred 4 hod 45 min

Bratislava 20. októbra 2017 – Zima je náročné obdobie na prevádzku auta. Aby bezpečne fungovalo aj v tomto období, treba ho na zimu včas pripraviť. Odborníci zo spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko motoristom odporúčajú, aby tak urobili už teraz. Pripravili niekoľko dôležitých odporúčaní a pre tých motoristov, ktorí zveria komplexnú prípravu automobilu autorizovanému servisu ŠKODA, ponúkajú niekoľko praktických služieb. Pri kúpe zimného kompletu kolies získajú napríklad zadarmo unikátnu službu ŠKODA Pneugarancia, ktorá garantuje výmenu pneumatiky v prípade neopraviteľných defektov.

Kedy je správny čas prezuť auto?

Používanie zimných pneumatík je na Slovensku povinné, ak je na vozovke súvislá snehová vrstva, ľad alebo námraza – toľko hovorí slovenská legislatíva. No viete, čím vás môže prekvapiť cesta napríklad na Donovaloch, keď pohľad z okna bytu povedzme v Šamoríne ničím zimu neprípomína? Praktickým pomocníkom je priemerná denná teplota – ak sa pohybuje na úrovni sedem stupňov nad nulou, nestrácajte čas a automobil prezujte. Netreba pritom zabudnúť na kontrolu diskov a pneumatík, vrátane správneho nahustenia. Zimné pneumatiky by mali ostať na aute približne do konca marca.

Zimné gumy s Pneugaranciou

Je dôležité, akú obuv na zimu svojmu autu doprajete, pretože ido o bezpečnosť posádky aj iných účastníkov cestnej premávky. Mnohé nezávislé testy zimných pneumatík ukázali, že nie každá je v zime aj skutočne spoľahlivá. „Autorizované servisy značky ŠKODA, ktorej automobily sú najbežnejšie využívané na slovenských cestách, disponujú širokým výberom diskov aj kvalitných zimných pneumatík. Zákazník môže výber vhodných pneumatík konzultovať s odborníkom. Navyše, pri kúpe kompletnej sady pneumatík od nás zákazník zdarma získa aj unikátnu službu ŠKODA Pneugarancia, ktorá pokrýva aj neopraviteľné poškodenia a defekty spôsobené neúmyselne pri bežnej prevádzke automobilu,“ odporúča Ing. Róbert Hukel, vedúci popredajných služieb spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko.

Komplexná kontrola v servise

Róbert Hukel však upozorňuje, že výmenou pneumatík sa príprava automobilu na zimu zďaleka nekončí: „Dnešné automobily sú veľmi komplexné a taká by mala byť aj príprava auta na zimu.“ Mnohé úkony si zruční vodiči dokážu spraviť sami, no práve pre komplexnosť automobilu a 100-percentnú istotu vodičom odporúča návštevu autorizovaného servisu: „Ak chcú mať motoristi stopercentnú istotu, že sa na nič nezabudne a auto bude na zimu dôkladne pripravené, odporúčame navštíviť autorizovaný servis. Iba ten garantuje komplexnú kontrolu a prípravu podľa najnovších smerníc a pokynov výrobcu,“ hovorí Róbert Hukel.

Srdcom auta je funkčný akumulátor

Čo komplexná kontrola v servise obnáša? „Mnoho motoristov sa mylne domnieva, že príprava auta na zimu spočíva iba v prezutí zimných pneumatík,“ hovorí Hukel a upozorňuje: „Vecí, ktoré treba skontrolovať je podstatne viac. Napríklad zlý stav akumulátora dokáže narobiť najmä v zime veľké nepríjemnosti.“

Akumulátor sa totiž v chladných zimných mesiacoch nadmerne namáha, preto môže ľahko zradiť. Kontrola a premeranie, resp. výmena akumulátora za nový ušetrí nechcené problémy na ceste. „Majiteľom starších automobilov odporúčame skontrolovať aj zapaľovaciu sústavu a sviečky. Oplatí sa mať v aute aj štartovacie káble. Neodporúčame auto roztláčať alebo rozťahovať, nakoľko sa tým môže zničiť katalyzátor,“ vysvetľuje Róbert Hukel.

Vidieť a byť videný

Zima prináša zhoršenie svetelných podmienok aj počas dňa. V tomto období roka je zásada „vidieť a byť videný“ ešte dôležitejšia. Preto je potrebné venovať pozornosť aj správne fungujúcemu osvetleniu automobilu. Nechajte si všetky svetlá skontrolovať a nastaviť tak pre svoju bezpečnosť, ako aj pre bezpečnosť ostatných. Rovnako myslite aj na náhradnú sadu žiaroviek, poistiek a overte si, kde máte uložený výstražný trojuholník.

V zime dostávajú zabrať aj stierače, preto je dôležité preveriť ich funkčnosť. V autorizovanom servise vám najlepšie poradia, či sú vaše stierače v dobrej kondícii a aký druh je pre vaše auto vhodný. Samozrejmosťou je kontrola funkčnosti ostrekovacej sústavy a výmena letnej náplne ostrekovača za zimnú v odporúčanej koncentrácii. K výhľadu z auta na cestu pomôže aj dobre pracujúca klimatizácia, ktorá v zime pomáha redukovať zahmlievanie okien.

Sneh na auto nepatrí

Ak nájdete svoje auto pokryté snehovou nádielkou alebo námrazou, urobte si čas na dôsledné odstránenie snehu a ľadu z karosérie skôr, než vyštartujete. Zďaleka nejde o estetickú záležitosť, ale o bezpečnosť. Sneh alebo hoci len malé kúsky námrazy môžu ohroziť ostatných účastníkov cestnej premávky. V prípade nehody s nesprávne vyčisteným autom môžete mať problémy nielen s políciou, ale aj poisťovňou. Vybavte sa teda metličkou na sneh a škrabkou na ľad. V modeloch značky ŠKODA je škrabka vždy po ruke vo viečku palivovej nádrže.

Ak plánujete cestu do vyššie položených oblastí alebo cez priesmyky, pribaľte si aj snehové reťaze. Do niektorých stredísk vás bez nich nemusia pustiť. Odporúčame si nasadzovanie reťazí nacvičiť v teple garáže alebo krytého parkoviska. Vhodné je aj vrecko plnené soľou alebo pieskom.

Jazdite plynulo a brzdite s citom

Brzdy musia byť v stopercentnom stave, skontrolovať treba aj brzdovú kvapalinu. V zimných mesiacoch sa snažte vyhýbať prudkému brzdeniu a vysokým rýchlostiam. Zrýchľujte plynulo, dodržiavajte väčšiu vzdialenosť medzi automobilmi a pri brzdení nerobte trhavé pohyby volantom.

Ako zahriať motor v zime

V zime nenechávajte motor bežať na voľnobeh, to na zahriatie motora nepomáha. Benzínový aj dieselový motor sa najlepšie zahreje pri plynulej jazde. Kým motor nie je zahriaty, odporúčame jazdiť v nízkych otáčkach a nevytáčať motor. Majitelia dieselových motorov by mali toto pravidlo dodržiavať o to dôslednejšie, že ich motory sa zahrievajú pomalšie. Rovnako tak motory vybavené turbodúchadlom treba zahrievať citlivo a „nedupať“ na plyn hneď po naštartovaní. Pri dodržiavaní uvedených jednoduchých pravidiel vám to motor vráti v podobe dlhšej životnosti a spoľahlivej prevádzky.

Pomoc v núdzi a pri dopravnej nehode

V prípade poruchy, nehody alebo akejkoľvek nepredvídateľnej situácie radíme motoristom kontaktovať asistenčnú službu daného výrobcu vozidla. Odporúčame preveriť si, čo všetko pokrýva poistenie a aké sú podmienky pri využití asistenčných služieb. To platí najmä pre motoristov, ktorí majú svoje auto po záručnej lehote, keď sa asistenčné služby môžu výrazne predražiť. Majitelia automobilov značky ŠKODA, ktorí využívajú služby autorizovaných servisov, majú k dispozícii automaticky a zdarma službu Doživotná garancia mobility Premium. V rámci nej môžu využiť službu ŠKODA Assistance dostupnú 24 hodín denne 365 dní v roku. Pokiaľ telefonujete zo Slovenska, vytočte bezplatné telefónne číslo 0800 124 125. Ak zo zahraničia, vytočte telefónne číslo s medzinárodnou predvoľbou +421 2 4329 1547.

Simply Clever výbava

V autorizovanom servise nájdete širokú ponuku praktického príslušenstva, ktoré vám spríjemní zimné cestovanie a uľahčí údržbu auta. Či už hovoríme o interiérovom vaku na lyže, originálnych gumových koberčekoch, rohožiach do batožinového priestoru, ktoré si lepšie poradia s roztápajúcim sa snehom, alebo o súprave značkovej autokozmetiky. ŠKODA dokonca ponúka aj originálne bezpečnostné pásy pre štvornohých miláčikov, ktoré aj pri prudkej zmene smeru alebo brzdení udržia vášho psíka v bezpečí. Ponuku vybraného zimného ŠKODA originálneho príslušenstva a dielcov okrem autorizovaných partnerov ŠKODA na Slovensku ponúka aj značkový ŠKODA E-shop.

Kategórie: Podporujeme

Výstavba singletrailov

StaraLubovna.sk - pred 5 hod 19 min
Kategórie: Samospráva

Hraničné situácie v živote diabetika

PRservis.sk - pred 5 hod 56 min

Bratislava, 20.10.2017 – V roku 2017 sa Slovensko teda Slovenská diabetologická spoločnosť pridáva k aktivitám a projektu s názvom „Žijeme život na hrane“, ktoré organizujú české pacientske organizácie. Cieľom projektu je zvýšiť povedomie o možných rizikách zle liečenej cukrovky.

Viete si predstaviť, ako sa s cukrovkou naozaj žije? Ako to ovplyvní život pacienta a jeho rodiny?

Aký je život na hrane, si budete môcť vyskúšať aj vy vďaka kampani, počas ktorej sa budete môcť vžiť do role diabetika.

Počas dní 24.10.2017 – 26.10.2017 bude pre širokú verejnosť v OC Eurovea v Bratislave pripravené stanovisko (pri predajni Reserved) určené na edukáciu širokej verejnosti a meranie glykémie pre nediabetikov ako aj glykovaného hemoglobínu u diabetikov.

Sprievodným programom okrem meraní bude aj slackline, čiže chodenie po lane, ktoré posilňuje zmysel pre rovnováhu a držanie celého tela. Od klasického lana sa líši tým, že na chodenie sa využívajú dva pevné body medzi ktoré sa naťahujú polyesterové popruhy šírky 25 mm. Ako aj ďalšie aktívne možnosti balansovania na hrane budú pre Vás pripravené aj bosu podložky, jednokolka, ale aj handwalking.

V dňoch 24 – 26. októbra 2017 si tak každý bude môcť odmerať svoje hodnoty cukru v krvi a aspoň symbolicky vyskúšať, aký je život na hrane s diabetom.

Hranice bezproblémového života pri diabete určuje správna liečba a životný štýl. Vďaka nim by sa hodnoty cukru v krvi diabetikov mali dlhodobo udržiavať v správnom rozmedzí. Ak tieto hodnoty presahujú určité hranice, prípadne často kolíšu mimo nich, hrozia vážne zdravotné komplikácie, ktoré vedú k invalidite a ohrozujú život pacienta. Život s cukrovkou nemusí byť životom na hrane, ak pacient pozná hraničné hodnoty, ktoré je potrebné dodržiavať a zvládne hraničné situácie, ktoré choroba môže priniesť.

Viac informácií nájdete na www.zivotbezcukrovky.sk

Kategórie: Podporujeme

Divadlo "O Danke a Janke" v MŠ NR

Hnusta.sk - pred 6 hod 48 min

Vo štvrtok 19.10.2017 dopoludnia sa naše deti zúčastnili divadelného predstavenia "Danka a Janka" v materskej škole Nábrežie Rimavy v Hnúšti.

čítať ďalej

Kategórie: Samospráva

Parkovanie – nočná mora a skúška nervov. Ako možno ušetriť nervy a čas každý deň?

ITAPA - pred 6 hod 56 min
Na chvíľu zabudnime na zdravšie alternatívy a prevencie pred pravidelnými vráskami z parkovania typu prechádzka do práce, zakúpenie bicykla alebo k...
Kategórie: Podporujeme

Plavanie Happy Kids 2017

[cvg-gallery galleryid=1 mode=showcase limit=5]

Kategórie: Partneri

ITAPA 2017: Technológie nahrádzajú ľudí. Nastane koniec ľudskej civilizácie?

ITAPA - 19. október 2017
Ľudstvo ich vytvorilo, aby nám slúžili. Ak si však nedáme pozor, podmania si ony nás - technológie. Využívame ich denne. Vedia naše adresy, telefón...
Kategórie: Podporujeme

Mladí vedci vyrazili do škôl

SAV.sk - 19. október 2017
Slovenská akadémia vied spustila projekt, ktorý vytiahol mladých vedcov z laboratórií či knižníc a preniesol ich k študentom na školy. Na hodine dejepisu, chémie a fyziky nahradil učiteľa mladý vedec, ktorý si pripravil vyučovanie v súlade s osnovami, s ohľadom na aktuálne dianie a trendy, a najmä s prvkami interaktivity a vyzdvihnutím skúseností z praxe. „Študenti sa pýtali napríklad na škodlivosť plastového odpadu a ako sa ho zbaviť či prečo a ako sa z fliaš uvoľňujú ...
Kategórie: Podporujeme

Na veľtrhu v Cannes je veľký záujem o rozprávky a seriály z dielne RTVS

PRservis.sk - 19. október 2017

BRATISLAVA 19. októbra – RTVS je na veľtrhu stabilným vystavovateľom, pričom túto jeseň predstavuje svoju najnovšiu produkciu hranej i animovanej tvorby. Z animovaných rozprávok sú to série Mimi a Líza, Drobci a pripravovaný koprodukčný seriál Websterovci, ktorý RTVS prvýkrát odvysiela počas vianočných sviatkov.

Hranú tvorbu zastupujú vianočné rozprávky, seriály Kolonáda, Tajné životy a s pozitívnym ohlasom sa stretol trailer k najnovšiemu seriálu Inšpektor Max v hlavnej úlohe s Jurajom Kukurom. Jeho premiéra je naplánovaná na jar budúceho roka.

Po prvý raz RTVS ponúka aj vlastný formát, ktorý bol vyvinutý na základe úspešnej série pre deti “Trpaslíci”. Zahraniční vysielatelia prejavili záujem o hrané vianočné rozprávky. Dobové rozprávky z produkcie RTVS budú môcť v ďalších rokoch vidieť napríklad diváci v Poľsku, Maďarsku, Litve či Lotyšsku. Televízia v Slovinsku zaradí do svojho vysielania animovaný seriál Websterovci, Mimi a Lízu a Drobcov.

„Veľmi priaznivý ohlas sme mali tiež na historickú koprodukčnú minisériu Mária Terézia, aj preto sa budeme veľmi skoro baviť s našimi partnermi o ďalšej spolupráci. A ak všetko dobre pôjde, tak sa nám na náročný nemecký trh podarí umiestniť naše rozprávky. Je to veľmi dobrá vizitka pre kreatívne prostredie RTVS,“ konštatoval programový riaditeľ RTVS Tibor Búza.

Televízny veľtrh v Cannes je zároveň vynikajúcou príležitosťou na uzatvorenie kontraktov na nákup špičkových filmov, seriálov či dokumentov. „Začali sme rokovať o viacerých veľmi kvalitných projektoch, ktoré určite zaujmú verejnoprávneho diváka na Slovensku,“ dodal Tibor Búza.

Na veľtrhu MIPCOM (Marché International des Programmes de Communication) sa každoročne stretne celý televízny priemysel od vysielateľov, producentov, distribútorov, nákupcov až po médiá, aby tam prezentovali novinky z najnovších televíznych produkcií.

Kategórie: Podporujeme

Stránky