Humenne.sk

Subscribe to kanál správ Humenne.sk Humenne.sk
Aktualizácie: pred 6 min 32 s

<p>Na prahu nového roka oslovuje

10. január 2018

Na prahu nového roka oslovuje Vihorlatské múzeum v Humennom svojich návštevníkov, partnerov a priaznivcov novým nástenným kalendárom prezentujúcim rázovité artefakty kultúrneho dedičstva horného Zemplína v najmalebnejších zátišiach areálu skanzenu Vihorlatského múzea v Humennom.

Kategórie: Samospráva

<p>Humenská radnica pravidelne

9. január 2018

Humenská radnica pravidelne investuje do opráv a rekonštrukcií budov základných či materských škôl. Repas tak už podstúpili ZŠ Hrnčiarska a ZŠ Pugačevova, kde sa získané Nenávratné finančné prostriedky z eurofondov použili na výmenu okien, dverí a podláh, zateplenie stien a stropov, či modernizáciu kúrenia a výmenníkových systémov. Takisto sa opäť prostredníctvom dotácií opravovali telocvične na ZŠ Jána Švermu a ZŠ SNP, kde sa kompletne vymenila palubovka a izolácia, ale vynovilo sa aj pôvodné drevené obloženie stien. Rekonštrukcie sa dočkala aj ZŠ Dargovských hrdinov a ZŠ Kudlovská. Tentokrát však potrebovala pomoc telocvičňa ZŠ Pugačevova, ktorej strecha začala zatekať. Neriešenie tohto problému by spôsobilo škody väčšieho rozsahu, a teda aj väčšie náklady na ich odstránenie. Preto sa radnica rozhodla konať.

Kategórie: Samospráva

<p>Dva dni po Novom roku, našiel bocian

5. január 2018

Dva dni po Novom roku, našiel bocian s uzlíčkom aj humenskú pôrodnicu. Štyridsaťpäť minút po polnoci 2. januára sa mamičke Silvii narodil synček Richard s mierami 3 650 g a 51 cm. V piatok 5.januára bola prvé bábätko za všetkých Humenčanov osobne privítať primátorka mesta Jana Vaľová.

Kategórie: Samospráva

<p>V piatok podvečer dňa 29. decembra

28. december 2017

V piatok podvečer dňa 29. decembra 2017 sa v Mestskom kultúrnom stredisku uskutočnil III. Benefičný koncert mužského speváckeho súboru Rusinija spolu s ich hosťami. Pozvanie na koncert prijala aj primátorka mesta Humenné Jana Vaľová.

Kategórie: Samospráva

<p>[*

27. december 2017

[* http://www.humenne.sk//pics/sekcia01_cis_jpg/­big/Ekumenicky_kon­cert_v_Pravos­lavnom_chrame_sv_Cy­rila_a_Metoda_2017­.jpg 120×80 .(Ekumenický koncert v Pravoslávnom chráme sv. Cyrila a Metoda 2017) ] Na 2. sviatok vianočný, v utorok 26. decembra 2017, usporiadala Pravoslávna cirkevná obec v Humennom už XIX. ročník Roždestvenského ekumenického koncertu v Pravoslávnom chráme sv. Cyrila a Metoda. Koncert finančne podporilo aj Mesto Humenné.

Kategórie: Samospráva

<p>V pondelok 18. decembra si

19. december 2017

V pondelok 18. decembra si pripravili učitelia a žiaci Súkromnej základnej umeleckej školy Via Arto vianočný koncert pre svojich priaznivcov v Mestskom kultúrnom stredisku (MsKS). Tentokrát si k spolupráci prizvali aj Súkromné konzervatórium z Košíc.

Kategórie: Samospráva

<p>Hovorí sa, koľko ľudí, toľko chutí.

1. december 2017

Hovorí sa, koľko ľudí, toľko chutí. Kým niektorí ľudia majú radi tradíciu a Vianoce sa im spájajú s jedličkou, borovicou alebo smrekom, ktoré ešte pred pár dňami rástli v lese, iní zas svoju lásku k prírode prezentujú umelým vianočným stromčekom vo svojej obývačke.

Kategórie: Samospráva

<p>Turistické zatraktívnenie poľsko

27. október 2017

Turistické zatraktívnenie poľsko-slovenského pohraničia, to je cieľom projektu „Do Karpát – do inej klímy. Cezhraničná turistická ponuka Jaslo – Humenné“, v rámci ktorého v piatok, 27. októbra 2017, slávnostne otvorila primátorka mesta Humenné, Jana Vaľová, turistickú trasu Nordic walking.

Kategórie: Samospráva

<p>Futbalový klub Humenné organizuje

16. október 2017

Futbalový klub Humenné organizuje XVI. ročník Mestskej futsalovej ligy pod záštitou primátorky mesta, Jany Vaľovej. Prvé kolo začína 26. novembra 2017.

Kategórie: Samospráva

<p>Ani v mesiaci október nezaháľame a

13. október 2017

Ani v mesiaci október nezaháľame a pokračujeme v rekonštrukcii chodníkov v rôznych lokalitách nášho mesta. Tentokrát ide o opravy chodníkov na uliciach Laborecká, Wolkerova, Lesná a pri malej železničnej stanici.

Kategórie: Samospráva

<p>Stretnutia so seniormi v rámci

11. október 2017

Stretnutia so seniormi v rámci Radostnej jesene života pokračovali aj tento týždeň v Dennom centre (DC) na Laboreckej ulici.

Kategórie: Samospráva

Na mestskom cintoríne spília teraz 20 nebezpečných stromov, namiesto nich vysadia nové

6. október 2017

Tento týždeň začal výrub 20 najviac nebezpečných, resp. vyschnutých stromov na mestskom cintoríne, ktoré poškodzujú miesta posledného odpočinku. Namiesto nich vysadia Technické služby (TS) mesta Humenné nové dreviny. Ich riaditeľ Milan Kuruc sľubuje, že všetky práce, vrátane vyčistenia a upratania cintorína, budú hotové ešte pred Pamiatkou zosnulých.

Kategórie: Samospráva

Pozvánky na futbalové zápasy 6. - 8. októbra 2017

5. október 2017

Pozývame Vás na majstrovské zápasy mužov, dorastencov a žiačok FK Humenné, ktoré sa uskutočnia 6. – 8. októbra 2017.

Kategórie: Samospráva

Zlatí chlapci z Göteborgu, Ján Lašák a Rasťo Staňa, trénovali najmenších brankárov MHK Humenné

5. október 2017

Žiaci MHK Humenné absolvovali v stredu podvečer originálny hokejový tréning od profesionálov. Naše hokejové legendy Ján Lašák, strieborný z Petrohradu (2000), zlatý z Göteborgu (2002) a bronzový majster sveta z Helsínk (2003), zavítal spolu so svojou brankárskou „dvojičkou“ Rasťom Staňom na Zimný štadión v Humennom. Cieľom ich návštevy bol brankársky výcvik zameraný na najmenších hráčov – brankárov MHK Humenné.

Kategórie: Samospráva

Ako lepšie zviditeľniť svoje mesto

4. október 2017

Spolupráca medzi Poľskom a Slovenskom má silnú tradíciu, ktorú chcú obe krajiny využiť na rozvoj cestovného ruchu. Aj práve prebiehajúci mikroprojekt ,,Do Karpát do inej klímy. Cezhraničná turistická ponuka Jaslo – Humenné“ napĺňa tento spoločný cieľ.

Kategórie: Samospráva

Na trhoch partnerských miest v Poľskom Jasle mesto Humenné zviditeľnilo svoj turistický a kultúrny potenciál.

4. október 2017

V rámci mikroprojektu ,,Do Karpát – do inej klímy. Cezhraničná turistická ponuka Jaslo – Humenné“ Programu cezhraničnej spolupráce Interreg V-A Poľsko – Slovensko 2014 – 2020 sa konali v dňoch 28. – 29.07.2017 v Poľs­kom meste Jaslo trhy partnerských miest s medzinárodnou účasťou.

Kategórie: Samospráva

<p>Spolupráca medzi Poľskom a

4. október 2017

Spolupráca medzi Poľskom a Slovenskom má silnú tradíciu, ktorú chcú obe krajiny využiť na rozvoj cestovného ruchu. Aj práve prebiehajúci mikroprojekt ,,Do Karpát do inej klímy. Cezhraničná turistická ponuka Jaslo – Humenné“ napĺňa tento spoločný cieľ.

Kategórie: Samospráva

Futbalový štadión postupne rastie do výšky

4. október 2017

Aktuálne sa pracuje už na jeho 3. etape rekonštrukcie
Rekonštrukcia futbalového štadióna na Chemlonskej ulici je bezpochyby najväčšou investičnou akciou súčasného vedenia humenskej radnice za posledné obdobie. Dlhodobo chátrajúcemu futbalovému štadiónu sa tak postupne vracia život. Humenné sa ešte v roku 2015 zaradilo medzi dvadsiatku miest Slovenska, ktoré získali financie na rekonštrukciu a modernizáciu futbalového stánku. Aktuálne sa pracuje už na jeho 3. etape rekonštrukcie. Začiatkom budúceho roka slávnostne otvoríme jeho brány.

Kategórie: Samospráva

Výberové konanie - ZŠ SNP 1

4. október 2017
Kategórie: Samospráva

Stránky