Humenne.sk

Subscribe to kanál správ Humenne.sk Humenne.sk
Aktualizácie: pred 6 min 34 s

<p>V sobotu 7. septembra 2019 sa na

18. september 2019

V sobotu 7. septembra 2019 sa na oddychovej zóne na Gaštanovej ulici uskutočnilo podujatie, ktoré prilákalo mnoho obyvateľov Gaštanovej ulice, Dubníka, Lieskovčíka, ale aj z mesta. V rámci projektu „Jedlá starých materí" si pochutnali na rôznych dobrotách.

Kategórie: Samospráva

<p>V Prešove sa uplynulý víkend konalo

16. september 2019

V Prešove sa uplynulý víkend konalo regionálne kolo Detského Davis Cupu a Fed Cupu. Zúčastnilo sa ho 8 družstiev chlapcov a 8 družstiev dievčat. Z východosloven­ského regiónu sa súťaže zúčastnili štyri mestá – Košice, Prešov, Michalovce a Humenné.

Kategórie: Samospráva

<p>V rámci Dní mesta Humenné sme tento

10. september 2019

V rámci Dní mesta Humenné sme tento rok odštartovali aj sprievodné podujatia pod názvom HUMENNÉ SEBE. Zapojili sa do nich viaceré základné školy, umelecké školy, športovci, Slovenský červený kríž, ale aj Vihorlatská hvezdáreň či hasiči. Počas troch dní tak na Vás čakajú zaujímavé hudobno-tanečné aktivity, ale aj výchovno-náučné ukážky a chýbať nebude ani Deň otvorených dverí na Mestskom úrade v Humennom.

Kategórie: Samospráva

<p>Hokejisti U12 z HK Humenské levy pod

9. september 2019

Hokejisti U12 z HK Humenské levy pod vedením trénerov Milana Macha a Jozefa Sorokáča sa počas posledných augustových dní zúčastnili mládežníckeho hokejového turnaja Summer cup v Košiciach. Počas dvoch dní tu odohrali 5 zápasov, víťazne pre nich skončili súboje s Prešovom, Levicami a s košickými sršňami. Na tímy Liba academy a HK Mládež Michalovce im sily nestačili, no medailová priečka im neunikla a získali pekné 3.miesto. Na turnaji boli ocenení aj jednotlivci a Humenčanka Nina Chovancová sa stala najlepšou brankárkou turnaja.

Kategórie: Samospráva

<p>V uplynulých letných mesiacoch bol

9. september 2019

V uplynulých letných mesiacoch bol zimný štadión v Humennom uzavretý z dôvodu rozsiahlych rekonštrukcií. V novej sezóne 2019/2020, tak budú hokejisti hrať vo vynovených priestoroch.

Kategórie: Samospráva

<p>Komunitné centrum Humenné začalo

9. september 2019

Komunitné centrum Humenné začalo svoju činnosť 2.mája 2019. Jeho hlavným účelom je poskytovanie podpory fyzickej, ekonomickej a sociálnej regenerácie zanedbaných komunít v mestských a vidieckych oblastiach. Dôkazom dôležitosti jeho vzniku bol príchod prvých 12 detí, pre ktoré je centrum prioritne určené, hneď v prvých dňoch otvorenia.

Kategórie: Samospráva

<p><strong>V rámci grantového programu

5. september 2019

V rámci grantového programu MUNICIPALITY 2019 – POZOR! ZEBRA NA CESTE, ktorého vyhlasovateľom je ČSOB Nadácia, bol Mestu Humenné schválený grant vo výške 3 885,– EUR. Finančné prostriedky z tohto grantu budú využité na zviditeľnenie a nové nasvietenie priechodu pre chodcov na najfrekventova­nejšej križovatke na Sídlisku Pod Sokolejom. Realizáciou projektu prispejeme k celkovému zlepšeniu dopravnej situácie v meste Humenné a hlavne k vyššej bezpečnosti pre školopovinné deti.

Kategórie: Samospráva

<p>Pri príležitosti 75. výročia

27. august 2019

Pri príležitosti 75. výročia Slovenského národného povstania sa v stredu, 28. augusta 2019, konal pietny akt kladenia vencov pri Pamätníku vďaky na Námestí slobody.

Kategórie: Samospráva

<p>Hru „Človeče, nehnevaj sa“ vymyslel

19. august 2019

Hru „Človeče, nehnevaj sa“ vymyslel v zimných mesiacoch na prelome rokov 1907/1908 Nemec Josef Friedrich Schmidt. Nechal sa inšpirovať indickou hrou Pachisi a anglickou hrou Ludo. Podľa Slobodnej encyklopédie táto hra bola od roku 1914 sériovo vyrábaná a malo sa jej predať viac než 60 miliónov kusov. Pravidlá sa od roku 1914 nezmenili.

Kategórie: Samospráva

<p>Zoznam sprievodných aktivít a akcií

16. august 2019

Zoznam sprievodných aktivít a akcií pred hlavným programom DNI MESTA Humenné 2019

Kategórie: Samospráva

<p>Od piatka 9. augusta spustila

9. august 2019

Od piatka 9. augusta spustila humenská samospráva bezplatné wifi pripojenie pre klientov centra 1. kontaktu na prízemí budovy Mestského úradu (MsÚ). Bezplatné internetové pripojenie však možno využiť iba v nevyhnutných prípadoch.

Kategórie: Samospráva

<p>Začiatkom augusta začali Technické

6. august 2019

Začiatkom augusta začali Technické služby mesta Humenné (TS) s postupnou realizáciou rozšírenia časti cesty ulice Dargovských hrdinov pri Kostole troch svätých mučeníkov. Nová cesta bude hotová do konca tohto týždňa za predpokladu presnej výroby a dodávky asfaltovej zmesi a pekného počasia.

Kategórie: Samospráva

<p>Mestské kultúrne stredisko počas

5. august 2019

Mestské kultúrne stredisko počas letných prázdnin už tradične otvorilo svoje brány deťom z nášho mesta. Každý štvrtok v priebehu júla a augusta predškoláci, ale aj žiaci základných škôl, skúšajú pod odborným vedením lektorky svoje schopnosti v oblasti výtvarných a ďalších umeleckých techník

Kategórie: Samospráva

<p>V utorok 9.júla 2019 sa futbalový

30. júl 2019

V utorok 9.júla 2019 sa futbalový klub FK KC Humenné skupina A, zúčastnil priateľského zápasu medzi komunitnými centrami v obci Sačurov, okres Vranov nad Topľou. Naši chlapci síce domov pohár a medaily nepriniesli, ale vrátili sa plní zážitkov.

Kategórie: Samospráva

<p>V sobotu 27. júla sa v areáli

29. júl 2019

V sobotu 27. júla sa v areáli tenisových kurtov na Chemlonskej ulici uskutočnil turnaj tenisových amatérov Axa Cup.

Kategórie: Samospráva

<p>Denné centrum na Laboreckej ulici aj

29. júl 2019

Denné centrum na Laboreckej ulici aj počas tohtoročných letných prázdnin pripravilo pre deti tvorivé dielničky pre šikovné ručičky. Témy boli rôzne ako napríklad tvorenie recykláciou, gombíková technika, háčkovanie a nechýbala ani koláž. Na dielňach sa zúčastňovali spolu s rodičmi a strávili tak krásne popoludnie. V poslednom júlovom týždni okrem tvorenia usporiadali aj grilovanie a súťaže v záhrade denného centra.

Kategórie: Samospráva

<p>V stredu 24. júla prijal primátor

24. júl 2019

V stredu 24. júla prijal primátor mesta Humenné Miloš Meričko družstvá, ktoré sa v rámci nášho mesta zapojili do celoslovenskej kampane Do práce na bicykli. Úspešným tímom i jednotlivcom odovzdal diplomy a darčekové tašky.

Kategórie: Samospráva

<p>V piatok 19. júla prijal primátor

19. júl 2019

V piatok 19. júla prijal primátor mesta Humenné Miloš Meričko na pôde Mestského úradu bývalého novinára a spisovateľa Jozefa Hrubovčáka, ktorý pochádza síce z Brekova, ale aktívne pôsobil v našom meste niekoľko rokov.

Kategórie: Samospráva

<p>Vo štvrtok 11. júla sa v priestoroch

18. júl 2019

Vo štvrtok 11. júla sa v priestoroch humenského amfiteátra uskutočnila ďalšia zo série tvorivých dielničiek Kreatívneho leta pre deti. Tentokrát boli pre šikovné rúčky pripravené vystrihovačky srdiečok a vtáčikov, ktoré neskôr deti ozdobili.

Kategórie: Samospráva

<p>Rok 2019 vyhlásilo Francúzsko a

4. júl 2019

Rok 2019 vyhlásilo Francúzsko a Slovensko za Rok Milana Rastislava Štefánika, keďže je to rok stého výročia tragickej smrti tejto významnej osobnosti spoločnej francúzsko-slovenskej histórie. Asociácia priateľov Francúzska na Hornom Zemplíne, Humenné realizuje v roku 2019 projekt venovaný M. R. Štefánikovi.

Kategórie: Samospráva

Stránky