Spoločnosť SOFTEC sa stala finalistom Microsoft Industry Awards 2011

Ocenenie víťaz Microsoft Industry Awards 2011, foto: Miloslav OfúkanýSOFTEC, spol. s r.o. získala ocenenie finalista Microsoft Industry Awards 2011 v kategórii najlepšie riešenie pre štátnu správu, samosprávu a akademickú sféru za Informačný systém Modelu cestnej siete, ktorý realizovala spoločne s ArcGEO Information Systems spol. s r.o. na Slovenskej správe ciest.

Včera 30. marca 2011 sa v novootvorenom Technologickom centre Microsoft Slovakia na Prievozskej ulici v Bratislave udeľovali ocenenia ‘Microsoft Industry Awards‘ za inovatívne projekty postavené na platforme Microsoft. Tento rok sa do súťaže zapojilo rekordných 21 partnerov s 29 riešeniami.

S našimi partnermi tvoríme dokonalú symbiózu a preto som rád, že aj vďaka našim nástrojom dosahujú vynikajúce výsledky. Cenu odovzdávame už po piaty raz a najvyšší počet prihlásených partnerov a riešení v histórii súťaže iba dokazuje, že prestíž Microsoft Industry Awards je z roka na rok väčšia,“ uviedol generálny riaditeľ Microsoft Slovakia Peter Čerešník, ktorý odovzdal ceny v siedmich kategóriách nielen víťazom, ale po prvý raz v histórii aj finalistom.

Výsledky Microsoft Industry Awards 2011 v Slovenskej republike

1) Najlepšie „Cloud Computing“ Riešenie

 • Víťaz: Softip, a. s. (Hosting – venujte svoju energiu rozvoju vášho core businessu, nie údržbe vlastnej IT infraštruktúry“  - AEGON Partner, s.r.o, Ústav informácií a prognóz školstva, GRADIENT SLOVAKIA, spol. s r.o.)
 • Finalista: DATALAN, a.s. (BANK-EX CLOUD. Elektronizácia komunikácie medzi bankou a exekútorom pri dopytovaní na existenciu účtu dlžníka v banke - Exekútori v Slovenskej republike a dotknuté bankové domy)

2) Najlepšie riešenie nasadenia desktopových operačných systémov

 • Víťaz: Siemens IT Solutions and Services s.r.o. (ZUNO BANK AG na platforme Windows 7 - ZUNO BANK AG, pobočka zahraničnej banky)

3) Najlepšie riešenie zníženia nákladov na prevádzku

 • Víťaz: ANASOFT APR, spol.s r.o. (Elektronicky aj na rozhodcovských súdoch - Slovenská rozhodcovská a.s.)
 • Finalista: GRADIENT SLOVAKIA, spol. s r.o. (Automatizované spracovanie došlých faktúr v Tatra banke) - Tatra banka, a.s.

4) Najlepšie riešenie migrácie na Microsoft platformu

 • Víťaz: DATALAN, a.s. (Migrácia poštových služieb Lotus Domino v Duslo, a. s. na platformu Microsoft Exchange 2010 - Duslo, a. s.)
 • Finalista: exe, spol. s r. o. (Nasadenie servera Microsoft Exchange Server 2010, adresárových služieb v prostredí Windows Server 2008 R2 a aplikačného firewallu - WAY INDUSTRIES, a. s.)

5) Najlepšie riešenie pre štátnu správu, samosprávu a akademickú sféru

 • Víťaz: Data System Soft, spol. s.r.o. (Štatistický úrad Slovenskej republiky zefektívňuje prevádzkové činnosti spojené s údržbou dynamicky sa meniaceho IT prostredia - Štatistický úrad Slovenskej republiky)
 • Finalisti: SOFTEC, spol. s r.o. (Informačný systém Modelu cestnej siete - Slovenská správa ciest), versity, a.s. (Virtualizácia serverového prostredia v Žilinskom samosprávnom kraji – etapa II - Žilinský samosprávny kraj)

6) Najefektívnejšie riešenie podnikového informačného systému

 • Víťaz: GEMMA SYSTEMS, s.r.o. (Microsoft Dynamics AX2009: nová generácia ERP riešenia pre komplexnú strojársku výrobu – ELBA, a. s.)
 • Finalista: WBI, s. r. o. (Využitie inovantívnych riešení Microsoftu pre riadenie ekonomiky a centralizovaného nákupného systému - Národný ústav srdcových a cievnych chorôb, a. s.)

7) Najinovatívnejšie riešenie s použitím Microsoft technológií

 • Víťaz: TEMPEST a.s. (Platforma pre vývoj Magio webových, mobilných a IPTV aplikácií - Slovak Telekom, a.s.)
 • Finalisti: Millennium 000, spol. s r. o. (Moderné technológie spoločnosti Microsoft spájajú golfistov v globálnej sociálnej sieti - Greenieplanet.com, s. r. o.), GRADIENT SLOVAKIA, spol.s r.o. (Systém pre automatizované testovanie študentov TestElements na Vysokej škole manažmentu v Trenčíne - Vysoká škola manažmentu v Trenčíne)

Zástupcovia partnerov spoločnosti Microsoft Slovakia, foto: Miloslav OfúkanýVíťazi jednotlivých kategórií získavajú oprávnenie používať logo, plaketu a diplom Microsoft Industry Awards 2011 - Winner, marketingový balík „Solution Day“, ktorý zahŕňa prenájom Technologického centra spoločnosti Microsoft na jeden deň, vrátane občerstvenia pre zákazníkov, pomoc špecialistov Microsoftu pri príprave prezentácií a obsahu, ako aj vyhodnotenia spätnej väzby od zákazníkov. Finalisti získavajú oprávnenie používať logo a diplom Microsoft Industry Awards 2011 – Finalist.

Eva Holeščáková (Slovenská správa ciest), Slavomír Gnip (SOFTEC, spol. s r.o.) a Alica Szebényiová (Slovenská správa ciest) po prevzatí ocenenia finalista Microsoft Industry Awards 2011 v kategórii najlepšie riešenie pre štátnu správu, samosprávu a akademickú sféru<br /><br /> za projekt Informačný systém Modelu cestnej siete, foto: Miloslav OfúkanýSpoločnosť Softec na vyhlásení výsledkov Microsoft Industry Awards 2011 zastupoval vedúci úseku vývoja IS a projektový manažér RNDr. Slavomír Gnip. Za ich zákazníka, Slovenskú správu ciest, si ocenenie prevzala vedúca Odboru cestnej databanky Ing. Alica Szebényiová, CSc., ktorú sprevádzala Ing. Eva Holeščáková, vedúca Odboru technického rozvoja. So slávnostnej akcie sme zostavili fotogalériu.

Projekt Informačný systém Modelu cestnej siete získal minulý rok Cenu ITAPA v kategórii Zlepšovanie procesov.

Foto: Miloslav Ofúkaný

Zdroj článku: 
Sekcia: 

Facebook Comments Box