Ema píše mame list o seminári Rodinný štrukturogram

logo Reiki Association InternationalAhoj maminka. Viem, že rada čítaš listy, a preto som sa rozhodla, že ti jeden napíšem. Chcem sa vrátiť k nášmu minulotýždňovému rozhovoru na tému Rodinný štrukturogram. Vtedy si mi povedala, že to vyzerá byť skvelý a nápomocný seminár, ale že nepôjdeš kvôli času a peniazom. Myslím si, že tebe a celej našej rodine môže tento kurz veľmi pomôcť, pretože jeho obsah má nevyčísliteľnú hodnotu.

Rozmýšľala si mamička niekedy, prečo sa našej rodine nedarí? Ty a obe moje sestry sa rozviedli. Môj ujo aj bratranec prišli o rodiny a sú bez práce. Ako je to možné, že starká, ty a tvoje deti majú finančné problémy? Keď som si uvedomila, že sa môžem zbaviť týchto okov, ktoré ma nechcú pustiť ďalej, tak mi určite za to stojí, aby som sa zúčastnila takéhoto seminára.

Rodinný štrukturogram vysvetľuje, ako takéto situácie vznikajú. Ide o prenos energie, ktorá sa vytvorila niekedy v minulosti a je tu stále prítomná. Tieto energie sa nevedome prenášajú najviac v rodine, ale aj na kolegov v práci, škole, na všetkých ľudí, s ktorými prichádzame do styku. Hovorí sa, že aká matka, taká Katka. Ty dobre vieš, ako veľa pracujem, ako moc sa s manželom snažíme. Aj napriek tomu je tu niečo, čo nás zatiaľ nepustí ďalej. Doslova cítim, ako ma niečo brzdí. Ako keď sa zaseknú traky a ja sa rozbehnem, no oni ma ťahajú naspäť.

Na seminári Rodinný štrukturogram sa tieto energie zrušia. Uvoľnia sa tam bloky nielen v účastníkoch, ale aj vo všetkých ľuďoch, na ktorých sa ten konkrétny problém preniesol. Mami, ak sa zúčastníš seminára, vyriešiš tak nielen svoj problém, ale aj starostí svojich detí, starkej, kolegov a známych, ktorých sa to týka. Ja na tento kurz určite idem a môže sa stať, že sa oslobodím od toho, čo sa týka aj teba, a preto pomôžem aj Tebe. Hoci máme niektoré problémy spoločné, sú mnohé aj odlišné. A preto má zmysel, aby si tam prišla aj ty.

S Michalom som sa včera večer rozprávala, čo je pre nás v živote najťažšie. Trápi nás, keď niekto z našej rodiny odmieta prijať našu pomocnú ruku. Vedia, že im môžeme pomôcť, ale nechcú. Ako keď im podávame pohár s vodou, keď sú smädní, no nevezmú si ho. Namiesto toho sa trápia a my ostávame bezmocní. Vieš si mama predstaviť, aký je to pocit?

Chápem, že sa snažíš vyriešiť si svoje problémy sama. Keď sa ti to však nedarí, prečo nevyskúšaš niečo iné? Vždy si nás učila, že máme počúvať svoju intuíciu. Ja sa tým riadim a viem, že je to správna cesta. Nasleduj ju teraz aj Ty!

Minulý štvrtok si mi povedala, že seminár Rodinný štrukturogram je skvelý nápad a môže ti byť nápomocný. Už sa ho neviem dočkať, pretože začína v sobotu 21. septembra 2013 v bratislavskej časti Ružinov. Ďalšie informácie nájdeš na webstránke www.struktogram.eu a tam sa môžeš aj prihlásiť k účasti.

Milujem Ťa maminka!
Ema