Vianočná kvapka krvi rečníkov Toastmasters Petržalka

Vianočná kvapka krvi rečníkov Toastmasters PetržalkaČlenovia rečníckeho klubu Toastmasters Petržalka organizujú vianočnú kvapku krvi. Chcú darovať čo najviac vlastnej krvi a súčasne prilákať na toto benefičné podujatie aj svojich blízkych, priateľov a kolegov.

Kvapku krvi sme sa rozhodli zorganizovať už po tretíkrát a postupne sa stáva tradíciou v našom rečníckom klube. Vo februári a júni tohto roku sa nám podarilo získať dvoch prvodarcov spomedzi našich členov, čo je znakom toho, že sme úspešní vo zvyšovaní povedomia v oblasti darcovstva krvi,“ uviedol Ján Horvát, prezident Toastmasters Petržalka.

Dobročinné podujatie Vianočná kvapka krvi rečníkov Toastmasters Petržalka sa uskutoční 20. decembra 2018 v Národnej Transfúznej Službe (NTS) v ružinovskej nemocnici (Ružinovská 6) od 7:00 do 14:00. Benefíciu podporuje aj vedecko-technický klub Amavet 962. Budeme veľmi radi, ak sa svojou kvapkou pridáte aj vy. Vyzbieraná krv sa použije hlavne pri vážnych úrazoch, počas operácií a na výrobu liečiv.

Vianočná kvapka krvi rečníkov Toastmasters Petržalka, zdroj obrázka: Toastmasters Petržalka

Základné podmienky pre darcu krvi sú:

  • váži aspoň 50 kg
  • má viac ako 18 a menej ako 60 rokov
  • netrpí alebo neprekonal choroby, ktoré majú vplyv na krv (napr. žltačka – hepatitída B alebo C, HIV a pod.)

Facebook Comments Box