Veľkonočná kvapka krvi rečníkov

Veľkonočná kvapka krvi rečníkov, zdroj obrázka: Miloslav OfúkanýČlenovia rečníckeho klubu Toastmasters Petržalka a vedecko-technického klubu Amavet 962 organizujú Veľkonočnú kvapku krvi rečníkov. Chcú pomôcť dobrej veci a súčasne pritiahnuť na toto dobročinné podujatie aj svojich blízkych, priateľov, kolegov a fanúšikov.

Prvýkrát v živote som daroval krv až vo februári 2018 vďaka iniciatíve Jána Horváta z Toastmasters Petržalka. Bol to pre mňa mimoriadny zážitok, pretože dovtedy som bol presvedčený o tom, že nikdy nebudem darcom kvôli vážnemu ochoreniu, ktoré som prekonal v detstve. Vtedy som si uvedomil, že keď ja svojou kvapkou krvi môžem zachrániť čo i len jedného človeka, potom má zmysel šíriť takéto povedomie okolo seba, ísť príkladom a svet sa stane ľudskejší. Som šťastný, že minulý rok sa k nám pripojili Dalibor Šabata a Tomáš Čičák. Verím, že na sviatok sv. Juraja, ktorý je legendou bojujúcou za dobro a spravodlivosť, ďalšie osoby rozšíria rady dobrovoľníkov,“ uviedol Miloslav Ofúkaný, vedúci Amavetu 962.

Veľkonočná kvapka krvi rečníkov sa uskutoční v stredu 24. apríla 2019 v Národnej Transfúznej Službe (NTS) v ružinovskej nemocnici (Ružinovská 6) od 7:00 do 14:00. Pridajte sa aj vy na ktoromkoľvek pracovisku NTS po celom Slovensku a dajte nám prosím vedieť. Vyzbieraná krv sa použije hlavne pri vážnych úrazoch, počas operácií a na výrobu liečiv.

Veľkonočná kvapka krvi rečníkov, zdroj obrázka: Miloslav Ofúkaný

Základné podmienky pre darcu krvi sú:

  • váži aspoň 50 kg
  • má viac ako 18 a menej ako 60 rokov
  • netrpí alebo neprekonal choroby, ktoré majú vplyv na krv (napr. žltačka – hepatitída B alebo C, HIV a pod.)
Zdroj obrázkov: 

Facebook Comments Box