V centre Bratislavy si oddýchnete v hniezde pre milovníkov zahraničnej odbornej literatúry

Logo kníhkupectva, zdroj: bookwormsnest.euV novembri 2013 bol v historickom centre hlavného mesta Slovenska otvorený showroom so zahraničnou odbornou literatúrou pod názvom Bookworm´s Nest (Art & Science Inspiration). Je to unikátne miesto na prezentáciu odborných a profesionálnych informácií zo svetových renomovaných vydavateľstiev.

Bohaté 22 ročné skúsenosti Antona Žemličku, zakladateľa kníhkupectva a vydavateľstva Malé Centrum, umožnili vytvoriť v bratislavskom Starom Meste (Michalská 2, vchod v pasáži Old City Hotel) hniezdo pre knihomoľov s čarovnou atmosférou a množstvom vzácnej literatúry. Showroom je doplnený umeleckými prezentáciami, prednáškami a podujatiami rôzneho zamerania. Flexibilné otváracie hodiny poskytnú každému záujemcovi možnosť nájsť presne to, čo potrebuje ku svojej ďalšej inšpirácii.

Bratislava, Michalská 2, vstup do pasáže Old City Hotel, vpravo cestička na Hlavné námestie, zdroj: bookwormsnest.eu

Marketingová a obchodná manažérka kníhkupectva Jana Žemličková, dcéra zakladateľa rodinnej firmy, tvrdí: „V tomto priestore ušetríte čas, ktorý bežne strávite hľadaním zahraničnej literatúry na internete, pretože tu môžete pracovať so všetkými publikáciami, ktoré máme skladom (okolo 14 000 titulov) a s tematickými katalógmi kníh z celého sveta priamo z vydavateľstiev, ktoré bežne nie sú dostupné.

Interiér kníhkupectva, zdroj: bookwormsnest.eu

Interiér kníhkupectva, zdroj: Malé centrumPojem Art & Science Inspiration vystihuje v Bookworm´s Nest všetky tvorivé činnosti, spojené s umením a vedou. Konali sa tam predajné výstavy v spolupráci s Ústrednou knižnicou Slovenskej akadémie vied, Národným centrom zdravotníckych informácií, Slovenskou lekárskou knižnicou v Bratislave a výstava umeleckých fotografií Martina Zvonára. Ďalšími lákadlami sú odborné či populárne prednášky alebo podujatia počas celého roka v úzkom okruhu ľudí (do 15 osôb).

Bratislavské hniezdo milovníkov kníh ponúka aj vám príležitosti na vlastnú popularizáciu, napr. formou prednášky o obchodných aktivitách, akademických či študentských nápadoch alebo zaujímavej záľube, ktorá by mohla pozvaných poslucháčov zaujať. Vašej kreativite sa medze nekladú. Návštevníci majú možnosť pripojenia k internetu.

Nakoniec bude pre Vás návšteva tu v hniezde knihomoľov väčším prínosom aj vďaka individuálnemu prístupu. V súčasnej uponáhľanej dobe by sme si mali nájsť čas na oddych, pohodlne sa posadiť s knihou v ruke a vychutnať si výborný čaj alebo kávu,“ dodáva Jana Žemličková.

Zdroj článku: 
Sekcia: 

Facebook Comments Box