Strana demokratickej ľavice nebude meniť názov

Logo Strany demokratickej ľavice, zdroj: mojasdl.skRepubliková rada Strany demokratickej ľavice (SDĽ) schválila 21. novembra vo večerných hodinách postup do predčasných parlamentných volieb s riadne zaregistrovaným názvom strany.

Sme si vedomí sťaženej situácie v marketingu na základe neférovej žaloby strany Smer, ktorá nám, za prispenia nekonania súdov, obmedzuje používanie názvu SDĽ. Nebudeme však meniť názov strany len preto, že to nevyhovuje Smeru a jeho mecenášom.

Žalobu Smeru by mal súd okamžite zmiesť zo stola. Namiesto toho už rok ani len nevytýčili pojednávanie. Ministerka Žitňanská, ktorá sa tvári ako bojovníčka za lepšie súdnictvo, sa s nami odmietla stretnúť. Aj na tomto prípade vidieť, že SMER a SDKÚ majú niektoré priority spoločné. Napríklad nepustiť si do „svojho rybníka“ nikoho nového. Fico s Dzurindom sa zbytočne tvária ako úhlavní nepriatelia. Každému je jasné, že sa už dlho tešia na spoločnú vládu po voľbách.

Ľudí na Slovensku však netrápi kto s kým a proti komu sa chystá vládnuť. Ich trápi prehlbujúca sa chudoba, vysoká nezamestnanosť, nedostupnosť bývania pre mladé rodiny, katastrofálny stav zdravotníctva a školstva. SDĽ ide do volieb, aby presadila Slovensko, ktoré funguje pre každého, nielen pre politikov a ich známych.

Volebného lídra a kandidátku SDĽ zvolí snem strany 3. decembra 2011.

Marek Blaha
Predseda SDĽ

Zdroj článku: