Počítačové hry ovládli Mlynskú dolinu

Logo študentskej organizácie YnetŠtudenti a návštevníci Mlynskej doliny v Bratislave si v sobotu 8. marca 2014 mohli zmerať svoje sily v hraní počítačových hier Counter Strike, Fifa 2014 (PS3), Fifa 2011 (PC), DOTA 2 či Warcraft 3. Nultý ročník herného turnaja Y-Games zorganizovala študentská organizácia Ynet v spolupráci so Študentským parlamentom elektrotechnikov a informatikov, združením Akcie na Mlynoch a portálom Svet IT.

Ynet je občianske združenie, ktoré vzniklo za účelom spojiť ľudí so spoločným záujmom v budovaní a zveľaďovaní intranetovej siete na študentskom domove Mladosť. Momentálne sa organizácia rozšírila na štyri internáty Slovenskej technickej univerzity v Bratislave.

Nultého ročníka herného turnaja Y-Games sa zúčastnilo takmer 100 ľudí, zdroj: YNET

"Nultý ročník herného turnaja záujmom ľudí prevýšil naše očakávania, čo nás veľmi potešilo. Zúčastnilo sa na ňom takmer 100 ľudí. Súťažiaci mali možnosť hrať o atraktívne ceny a putovný pohár, kde celková hodnota cien bola cez 500 eur. V budúcnosti budeme s turnajom určite pokračovať a ďalší ročník plánujeme rozšíriť o populárne hry, akými sú napríklad League of Legends a Trackmania Nations," uviedol Tomáš Bodnár, vedúci PR v Ynet.

Hráči víťazného tímu v Counter Strike 1.6 si taktiež odniesli digitálnu verziu novšej verzie počítačovej hry Global Offensive. Všetci zúčastnení mali po skončení turnaja možnosť v tombole vyhrať tričká alebo netbook.

Hráči víťazného tímu v Counter Strike 1.6 si taktiež odniesli digitálnu verziu novšej verzie počítačovej hry Global Offensive, zdroj: YNET

"Pôvodne som nečakal, že sa do DOTA 2 prihlási toľko tímov. Prišiel som len s kamarátom, a tak sme sa pridali do tímu k ďalším odvážlivcom. Hralo sa mi celkom dobre, organizačne bolo podujatie v poriadku. Možno by bolo potrebné kúsok poriešiť čakanie na zápasy, ale ten čas som si vyplnil pozeraním live streamu ostatných hier," uviedol Dávid Kubanda, jeden zo súťažiacich v hre DOTA 2.

Zdroj článku: