Moja mobilná aplikácia Audiotéka pre iOS

Audiotéka – Dobre nahovorené príbehy, zdroj: audioteka.skAplikácia Audiotéka je určená na počúvanie audiokníh prostredníctvom mobilného telefónu alebo tabletu. Mobilnú aplikáciu objavíte v app store pre operačné systémy Android a iOS. V tomto článku sa pozrieme na verziu pre iOS.

V aplikácii Audiotéka pre iOS je možné vyberať audioknihy podľa ich obľúbenosti, odporúčaní, dátumu zaradenia do ponuky alebo podľa kategórií v rámci katalógu. Pred zakúpením titulu si môžete prehrať krátku ukážku alebo si stiahnuť časť audioknihy zadarmo.

Audiotéka – úvodná stránka v iOS aplikácii, zdroj: audioteka.sk

Audioknihy sa dajú jednoducho zakúpiť prostredníctvom In-App Purchase. Nakupovať môžete i priamo cez webové stránky www.audioteka.sk a následne aktualizovať virtuálnu poličku vo vašom zariadení. Registrácia umožní synchronizáciu poličky s audioknihami medzi viacerými zariadeniami. Aktualizácie v aplikácii vykonávate posunutím displeja smerom nadol.

Na poličke môžete triediť audioknihy podľa žánrov. Je tiež možné zobrazenie iba sérií, stiahnutých audiokníh alebo vyfiltrovanie kapitoly zadarmo (nezakúpené audioknihy). Ak máte na poličke veľa audiokníh a strácate sa v nich, určite bude pre vás užitočná možnosť skrytia audiokníh. To vykonáte potiahnutím displeja smerom doľava pri audioknihe, ktorú chcete schovať.

Audiotéka – Polička na iOS, zdroj: audioteka.sk

Po zvolení audioknihy, ktorú by ste radi začali počúvať, budete presmerovaní do prehrávača. I v iOS verzii Audiotéky sa začne audiokniha automaticky sťahovať po stlačení prehrávania. Dobrou správou je, že nemusíte čakať na stiahnutie celej audioknihy a počúvať ju môžete už počas sťahovania. V prehrávači sa dá pohybovať o 30 sekúnd vpred i dozadu alebo po kapitolách.

V rámci prehrávača objavíte i skvelé funkcie, akými sú nastavenie rýchlosti čítania alebo sleep. Ak vám nevyhovuje interpretovo tempo čítania, ľahko zmeníte rýchlosť čítania na pomalšie alebo rýchlejšie.

Audiotéka – iOS prehrávač, zdroj: audioteka.sk

Tiež si môžete nastaviť automatické vypnutie prehrávania po zadanom časovom úseku, zvoliť možnosť konca kapitoly alebo ukončenia po ďalšej kapitole. Skvelou novinkou funkcie sleep je to, že si môžete zapnúť v nastaveniach možnosť automatického obnovenia počúvania počas stišovania audioknihy. K znižovaniu zvuku dochádza pár sekúnd pred ukončením časového úseku. Táto funkcia je výborná najmä pre ľudí, ktorí radi počúvajú v posteli pred spaním. Ak by ste zadali vypnutie po 20 minútach, tak budete musieť ísť do aplikácie a znova zapínať počúvanie a nastavovať sleep. Tomuto sa vyhnete tak, že umožníte obnovenie po zatrasení mobilu počas stišovania.

Ďalej v aplikácii nájdete históriu počúvania a automatické záložky, ktoré sú vytvárané pri prerušení počúvania. Táto šikovná funkcia vám ušetrí čas, ak počúvate na rôznych zariadeniach. Nebudete musieť manuálne vyhľadávať bod, v ktorom ste ukončili počúvanie. Sama aplikácia vám navrhne, či chcete prejsť na daný čas počúvania. Prípadne môžete vyhľadať všetky pauzy v počúvaní v histórii vrátane tých, ktoré ste vykonali v inom zariadení.

Posledný odsek venujeme nastaveniu aplikácie. Môžete si napr. povoliť synchronizáciu, pauzu pri odpojení slúchadiel, automaticky posunúť počúvanie audioknihy o pár sekúnd dozadu po obnovení prehrávania, zobraziť všetky tlačidlá v prehrávači, ako aj už vyššie spomínané obnovenie odpočtu spánku zatrasením zariadenia.

Audiotéka – nastavenia na iOS, zdroj: audioteka.sk

Výhody aplikácie Audiotéka pre iOS:

 • je zadarmo,
 • má intuitívne ovládanie,
 • umožňuje prehrať ukážku pri každej audioknihe,
 • ponúka kapitolu zadarmo na stiahnutie pri väčšine audiokníh,
 • vytvára a synchronizuje záložky s inými mobilnými zariadeniami,
 • obsahuje automatickú pauzu v prípade odpojenia slúchadiel, prichádzajúceho hovoru alebo ukončenia spojenia,
 • dovoľuje počúvanie so zamknutou obrazovkou,
 • disponuje funkciou Sleep,
 • poskytuje opakované sťahovanie audiokníh z Poličky,
 • nabáda k nákupu nových audiokníh priamo v aplikácii,
 • prepája zákazníka s účtom na webe www.audioteka.sk.
Zdroj článku: 
Zdroj obrázkov: 
Sekcia: