Minister zdravotníctva rokuje s riaditeľmi nemocníc

Ivan Uhliarik, zdroj: health.gov.skMinister zdravotníctva SR Ivan Uhliarik rokoval s predstaviteľmi Lekárskeho odborového združenia (LOZ) naposledy v stredu tento týždeň, žiaden konkrétny návrh na dohodu mu však neponúkli a nedohodli sa ani na žiadnom konkrétnom termíne ďalšieho rokovania.

Minister zdravotníctva má dnes, tak ako každý piatok od podania hromadných výpovedí, rokovanie so všetkými riaditeľmi nemocníc od 10.00 hod., ktorí ho pravidelne informujú o aktuálnej situácii v ich nemocnici a príprave na zabezpečenie zdravotnej starostlivosti po 1. decembri 2011. Keďže včera predstavitelia odborárov vyhlásili, že potrebujú čas na preštudovanie memoranda, minister zdravotníctva SR Ivan Uhliarik im ho dáva do budúceho týždňa. Potom je pripravený stretnúť sa s predstaviteľmi LOZ a podpísať memorandum, ktoré okrem platov rieši aj otázku protikorupčných opatrení a etického kódexu lekárov.

Ivan Uhliarik zároveň vyzýva LOZ, aby informovalo verejnosť aj lekárov o tom, koľko platí profesionálnej PR agentúre, v ktorej pracuje hovorkyňa bývalého ministra zdravotníctva Richarda Rašiho zo Smeru, za to, že ovplyvňuje verejnú mienku. Exminister zdravotníctva Richard Raši by sa mal chlapsky priznať, že cez svoju hovorkyňu, ktorá pracuje v agentúre koordinuje svoje vyjadrenia. Ide teda o politickú akciu strany Smer.

Zdroj článku: