Kunsthalle KIDS: Miznúca kresba

Kunsthalle KIDS: Miznúca kresba, zdroj obrázka: Dom umenia / Kunsthalle BratislavaKunsthalle Bratislava pozýva na rodinný tvorivý program Miznúca kresba, ktorý sa uskutoční 12. novembra 2016 o 10:00 a súvisí s prebiehajúcou výstavou A je tu zas? Slovenský štát v súčasnom umení.

Na výstave A je tu zas? si vyskúšame,či by z nás boli dobrí špióni, otestujeme, akú dobrú máme pamäť a vytvoríme "miznúcu" zašifrovanú kresbu. Aké znaky, značky a symboly sú okolo nás a akú informáciu v nich môžeme objaviť? Akú informáciu skrývajú vystavené diela?

Program je určený rodičom s deťmi od 4 do 10 rokov. Prihlášky s uvedením mena a veku dieťaťa prosím pošlite najneskôr v piatok 11. 11. na vzdelavanie@kunsthallebratislava.sk.

Fotogaléria z 12.11.2016

Kunsthalle KIDS: Miznúca kresba, zdroj obrázka: Dom umenia / Kunsthalle Bratislava

Výstava A je tu zas? Slovenský štát v súčasnom umení (od 04.11.2016 do 26.02.2017) sa zaoberá novodobou históriou Slovenska: obdobím slovenského štátu z pohľadu 25 súčasných umelcov. Politický režim využíval umenie na účely propagandy a jeho progresívne prejavy potláčal. Z odstupu takmer 80 rokov výstavný projekt hľadá odpovede, či a ako môže súčasné umenie prispieť k lepšiemu chápaniu histórie, k schopnosti sa s ňou vysporiadať a poučiť sa z jej chýb. Kam až umenie, ktoré sa vyjadruje k politickým súvislostiam, môže zájsť, aké sú jeho možnosti a hranice?

Sekcia: 

Facebook Comments Box