Jediný koncert Marty Kubišovej v tomto roku na Slovensku

Marta Kubišová, zdroj: tlacovasprava.skMarta Kubišová oslávila 1. novembra sedemdesiat rokov a vo štvrtok 22. novembra 2012 predstaví na jedinom koncerte na Slovensku skladby svoje hudobnej kariéry v rámci recitálu „S nebývalou ochotou...” v hudobnom sprievode skupiny Petra Maláska. V týchto dňoch jej vyšiel špeciálny box šiestich CD, ktoré vydal Supraphon pod názvom Zlatá šedesáta.

Marta Kubišová patrila v 60. rokoch minulého storočia k najvýraznejším speváckym osobnostiam tej doby. Spolu s dvojicou interpretov Václav Neckář a Helena Vondráčková vytvorila nezabudnuteľné trio Golden Kids, ktoré predalo neuveriteľných 250 000 nosičov. Po roku 1968, keď sa postavila proti ruskej okupácií, bola vtedajšou komunistickou garnitúrou perzekuovaná a jej verejná produkcia zakázaná. Počas uväznenia Václava Havla bola hovorkyňou Charty 77, ktorú podpísala. Po roku 1989 sa vrátila naspäť na koncertné a divadelné pódia. Od 29.10.2012 je držiteľkou najvyššieho francúzskeho štátneho vyznamenania Rádu čestnej légie.

Spev Marty Kubišovej si budete môcť vypočuť v Bratislave vo štvrtok 22. novembra vo veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu o 19:00. Cena vstupenky je 25 Eur, lístky je možné kúpiť na predajných miestach Dr.Horák a v sieti Ticketportal.