Ešte stále máš možnosť prihlásiť svoj projekt do súťaže Junior Internet 2014

Logo súťaže Junior Internet, zdroj: AMAVETSi študentom strednej alebo základnej školy? Si kreatívny, plný nápadov a zaujímaš sa o internet? Chceš porovnať svoje schopnosti so svojimi vrstovníkmi, dozvedieť sa veľa nových informácií o internete a nadviazať užitočné kontakty? V tom prípade využi túto výzvu a prihlás do 18. februára 2014 svoj projekt v rámci 9. ročníka súťaže Junior Internet.

Junior Internet organizuje Asociácia pre mládež, vedu a techniku (AMAVET), ktorá združuje 4000 žiakov v kluboch na území celého Slovenska. Minulý mesiac bola do súťaže spustená registrácia internetových projektov žiakov základných a stredných škôl na Slovensku.

Pre 9. ročník Junior Internet bolo vyhlásených nasledovných šesť súťažných kategórií:

  • JuniorWEB – webové stránky, internetové služby a projekty umiestnené na Internete,
  • JuniorDESIGN – design webových stránok a akékoľvek iné elektronické grafické práce,
  • JuniorTEXT – do súťaže môžete prihlasovať texty na tému "Sloboda na internete"; Slohový útvar je ľubovoľný. Rozsah súťažného textu musí byť min. 1000 znakov.
  • JuniorERB – do súťaže môžete prihlasovať webové stránky, internetové služby a projekty umiestnené na internete; Súťaž je určená webovým stránkam pre mestá, obce, regióny, turistické miesta či verejnú správu,
  • JuniorAPP – súťaž mobilných aplikácií resp. perspektívnych návrhov mobilných aplikácií a webových aplikácií,
  • JuniorLEARN – nová kategória určená pre nekomerčné webové stránky, poskytujúce vzdelávací obsah; Web určený pre výučbu s overeným hodnoverným obsahom, tzv. e-learningové projekty.

Pohľad na účastníkov konferencie Junior Internet 2013, zdroj: AMAVET

Junior Internet sa môže stať pre žiakov odrazovým mostíkom, ktorý ich „vystrelí“ do sveta úspešných mladých internetových webdesignerov, programátorov, internetových novinárov, projektových manažérov, či dokonca násťročných podnikateľov.

Prezentácia najlepších prác s vyhlásením výsledkov súťaže sa uskutoční počas mesiaca knihy a internetu na konferencii 28. – 29. marca 2014 v Bratislave.

Zdroj článku: 
Lokalizácia: 

Facebook Comments Box