Ministerstvo financií SR

Subscribe to kanál správ Ministerstvo financií SR
Ministerstvo financií Slovenskej republiky
Aktualizácie: pred 12 min 36 s

Príležitosť zefektívniť verejnú správu

18. december 2018

Počet verejných zamestnancov a výdavky na nich sú na Slovensku mierne nižšie, ako je priemer EÚ. Priebežná správa revízie výdavkov na zamestnanosť a odmeňovanie vo verejnej správe, ktorú pripravil Útvar hodnoty za peniaze, identifikovala priestor na zefektívnenie za 190 až 455 miliónov eur.

Kategórie: Štátna správa

Naše skúsenosti s reguláciou hazardu sú inšpiráciou pre Čiernu Horu

17. december 2018

Podpredseda vlády a minister financií Peter Kažimír je na pracovnej návšteve Čiernej Hory, kde sa stretol so svojím rezortným partnerom Darkom Radunovićom, s ktorým hovorili o spolupráci v oblasti reformy verejných financií. Obaja ministri zároveň podpísali dohodu, na základe ktorej slovenské ministerstvo financií poskytne do rozpočtu Čiernej Hory milión eur.

Kategórie: Štátna správa

Čerpanie ŠF a KF k 30.11.2018

11. december 2018
Kategórie: Štátna správa

Poslanci NR SR schválili štátny rozpočet na budúci rok

5. december 2018

Poslanci NR SR schválili 79 hlasmi štátny rozpočet na budúci rok, ktorý je súčasťou rozpočtu verejnej správy na roky 2019 -2021. Po prvý krát v histórii bude mať Slovensko vyrovnané hospodárenie, to znamená, že deficit bude nulový.

Kategórie: Štátna správa

Štátny rozpočet v novembri so schodkom 855 mil. eur

3. december 2018

Príjmy štátneho rozpočtu oproti rovnakému obdobiu minulého roka boli vyššie o 1,047 mld. eur, čo v medziročnom porovnaní predstavuje nárast o 8,8 %.

Kategórie: Štátna správa

Rozvojarmok

29. november 2018
Kategórie: Štátna správa

Peter Kažimír má záujem o post guvernéra Národnej banky Slovenska

27. november 2018

Minister financií Peter Kažimír má záujem uchádzať sa o pozíciu guvernéra Národnej banky Slovenska. Svoje rozhodnutie zverejnil potom, ako súčasný guvernér NBS Jozef Makúch oznámil odchod z funkcie guvernéra.

Kategórie: Štátna správa

Európska komisia zhodnotila návrhy rozpočtov

21. november 2018

Európska komisia zverejnila hodnotenie rozpočtových plánov jednotlivých krajín eurozóny. Slovensko sa opätovne zaradilo do skupiny krajín, ktoré plnia kritériá Paktu stability a rastu. 

Kategórie: Štátna správa

Vláda schválila návrhy rezortu financií

20. november 2018

Vládny kabinet rokoval aj o bodoch z dielne rezortu financií. Podpredseda vlády a minister financií Peter Kažimír predložil svojim kolegom celkovo 5 materiálov. Vláda všetky materiály prerokovala a schválila.

Kategórie: Štátna správa

Zdravotníctvo opäť pod drobnohľadom analytikov

14. november 2018

Slovensko výrazne zvyšuje výdavky na zdravotníctvo. K najlepšiemu rozpočtu na zdravotníctvo prispela aj revízia výdavkov, ktorá nielen identifikovala opatrenia na zefektívnenie výdavkov spolu za 140 mil. eur, ale najmä navrhuje ich lepšie využitie.

Kategórie: Štátna správa

Slovenská ekonomika bude rásť vďaka investíciám a exportu

8. november 2018

Slovenskej ekonomike sa bude dariť aj naďalej. Vyplýva to z jesennej prognózy, ktorú dnes zverejnila Európska komisia. Naša ekonomika by podľa nej mala rásť  o 4% v tomto a o 4,1% v budúcom roku.

Kategórie: Štátna správa

Slovensko definitívne vyhralo spor s Achmeou

8. november 2018

Slovenská republika vyhrala spor so spoločnosťou Achmea B.V. Nemecký Najvyšší súd (BGH) dnes v tejto veci zrušil arbitrážne rozhodnutie proti Slovenskej republike.

Kategórie: Štátna správa

Čerpanie ŠF a KF k 31.10.2018

8. november 2018
Kategórie: Štátna správa

Štátny rozpočet v októbri so schodkom 413 mil. eur

2. november 2018

Príjmy štátneho rozpočtu oproti rovnakému obdobiu minulého roka boli vyššie o 1,015 mld. eur, čo v medziročnom porovnaní predstavuje nárast o 9,4 %. Výdavky štátneho rozpočtu boli medziročne vyššie o 677,5 mil. eur (+5,9 %).

Kategórie: Štátna správa

Slovensko dosiahlo historicky najnižší deficit

22. október 2018

Eurostat zverejnil svoju jesennú notifikáciu s oficiálnymi údajmi o hospodárení verejných financií všetkých členov Európskej únie. Deficit verejných financií Slovenska dosiahol v roku 2017 podľa notifikácie historicky najnižšiu hodnotu a to na úrovni 0,78 % HDP.

Kategórie: Štátna správa

Návrh na implementáciu výdavkových stropov v rozpočte verejnej správy

19. október 2018

Diskusná štúdia IFP: Zavedenie viacročných záväzných výdavkových stropov do slovenskej rozpočtovej praxe má posilniť strednodobé rozpočtové plánovanie.

Kategórie: Štátna správa

Kráľ Kambodže sa s ministrom Kažimírom rozprával plynulou češtinou

16. október 2018

Zahraničná pracovná cesta podpredsedu vlády a ministra financií Petra Kažimíra pokračuje návštevou Kambodžského kráľovstva. Minister financií na úvod otvoril slovensko – kambodžské podnikateľské fórum.

Kategórie: Štátna správa

Slovensko pomáha sirotám v Kambodži

16. október 2018

Zahraničná pracovná cesta podpredsedu vlády a ministra financií Petra Kažimíra pokračuje návštevou Kambodžského kráľovstva. Minister financií navštívil detský domov House of Family v Phnom Penhe, kde odovzdal deťom darčeky a pomôcky spolu so šekom na 20 tisíc eur od slovenskej vlády.

Kategórie: Štátna správa

Peter Kažimír, po druhý krát, ministrom roka

15. október 2018

Peter Kažimír sa stal ministrom financií roka 2018 po druhý krát za posledných 10 mesiacov, tentokrát pre strednú a východnú Európu. Ocenenie mu, po časopise the Banker patriaceho do skupiny Financial Times, udelil časopis GlobalMarkets za úspechy dosiahnuté počas pôsobenia v kresle ministra financií SR.

Kategórie: Štátna správa

Stránky