Pozvánka na výstavu Flóra Bratislava 2012

Od štvrtka 26. do nedele 29. apríla 2012 sa uskutoční už 33. ročník populárnej výstavy kvetov Flóra Bratislava. Priestory Incheby tak obsadí takmer 200 vystavovateľov zo Slovenska, Talianska, Maďarska, Rakúska, Česka, Poľska a Nemecka.

Okrem samotnej výstavy je pre návštevníkov pripravený aj bohatý sprievodný program. Môžu odhaliť tajomstvo úspešného pestovania muškátov či si pozrieť niekoľko floristických šou v podaní špičkových slovenských a českých floristov.

Prvý krát v histórii Flóry sa návštevníci v sobotu o 15:00 v sprievodnom programe v hale B1 dozvedia viac aj o zelenine a jej ochrane pred škodcami,“ povedala organizátorka výstavy Ing. Katarína Kullová.

Počas výstavy Flóra Bratislava 2012 budú prebiehať v hale B aj nevšedné ukážky Nitrianskej bonsajovej školy, ktorá predvedie rôzne spôsoby tvarovania bonsajov a zasvätí záujemcov do princípov estetiky bonsajov a predvedie im súlad stromu a misky.

Atmosféru ďalekej Ázie ešte zvýrazní Čajovňa dobrých ľudí, ktorá predvedie špeciálne čajové čínske rituály v Kung-fu štýle. Záujem bude určite aj o ochutnávku čajov z Japonska, Taiwanu, Číny a nových jarných čajov z Himalájí či prezentáciu moderných i historických čajových kanvičiek.

Najväčšiu pozornosť bude isto pútať víťazná expozícia výstavy, o ktorej rozhodne odborná porota v zložení: Ing. arch. Karol Kállay, Ing. arch. Karol Kállay ml., Ing. arch. Jozef Kaliský, Ing. arch. Branislav Kaliský a Bedrich Schreiber.

Návštevníci si budú môcť pozrieť aj súťaž vo viazaní a aranžovaní kvetov na tému Pieta.

Zdroj článku: 
Sekcia: