Ballet Revolución sa predstaví vo Viedni

Ballet Revolución, zdroj: eventim.skDo Viedne prichádza kubánska tanečná explózia! Ballet Revolución spája to najlepšie, čo tanečná škola Ostrova slobody ponúka – od klasiky, cez balet, až po moderné rytmy, to všetko sprevádzané hudobnými hitmi najväčších speváckych hviezd súčasnosti.

Tanec na Kube je viac ako len forma umenia. Je to život samotný. Ballet Revolución je revolúciou a evolúciou zároveň. Kubánsky tanec je unikátnou globálnou kombináciou africkej a španielskej tradície, ruskej dokonalej techniky, čo robí z predstavenia perfektný mix žánrov v inovatívnom štýle, ktorý oslovuje každého. Tanec dopĺňa hudba z megahitov Shakiry, Rickyho Martina, Beyoncé, Enriqueho Iglesiasa, Sergia Mendeza, Stinga či Jennifer Lopez. Už austrálska premiéra v júli 2011 sa stretla s obrovským záujmom a mimoriadne pozitívnymi reakciami.

V Ballet Revolución vystupujú aj niektorí z najtalentovanejších klasických a moderných tanečníkov z Escuela Nacional Cubana de Arte a najznámejších kubánskych tanečných skupín. Predstavenie je mixom klasického baletu, moderného tanca a hip hopu, ktoré sa spájajú do explozívneho, silného zážitku rúcajúceho akékoľvek konvencie a predsudky.

Ballet Revolución absolvuje vo viedenskej Halle E v MuseumsQuartier šestnásť večerných vystúpení od 6. do 18. marca 2012 a vstupenky sa pohybujú v cenovom rozpätí od 26 do 72 Eur.

Zdroj článku: 
Sekcia: