AIESEC prináša už po 17-krát pracovný veľtrh pre mladých ľudí

Tohtoročný projekt sa nesie sloganom Máme tvoju prácu! Ak ju chceš prines svoj životopis na NDK!Počas 8. a 9. marca 2012 sa otvoria brány bratislavskej Incheby, aby privítali študentov a absolventov vysokých škôl, ktorí sa rozhodli navštíviť podujatie s názvom Národné Dni Kariéry (NDK). Ide o najkvalitnejší pracovný veľtrh pre mladých, ktorý organizuje študentská medzinárodná organizácia AIESEC. Zúčastní sa ho viac ako 50 spoločností, ktoré ponúkajú prácu v oblasti ekonómie, financií, manažmentu, IT oblasti či techniky. Ďalších približne 15 spoločností sa postará o kvalitný sprievodný program.

Cieľom pracovného veľtrhu je ponúknuť študentom možnosť zorientovať sa v súčasnej situácii na trhu práce a nájsť si vhodné zamestnanie. Na podujatí sa stretnú so spoločnosťami ako AT&T, IBM, Lidl, T-systems či VÚB banka.

Podujatie sa koná pod záštitou Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny. Garantom sprievodného programu je Trenkwalder a.s. a exkluzívnym partnerom podujatia Kariera.sk.

Pre návštevníkov je pripravený sprievodný program, ktorý sa nesie v duchu "Konkurencieschopnosť na trhu práce". Uchádzači budú mať k dispozícií 5 konzultačných miestností v rámci ktorých je pre nich pripravených približne 39 tréningov, 15 prezentácií a panelová diskusia. Po prvý krát v histórii veľtrhu budú konzultačné miestnosti zamerané podľa odborov, kde si na svoje príde ekonóm, manažér, ale aj študent informačných technológií či techniky. Súčasťou programu bude tiež špeciálny blok pripravený pre študentov marketingu. Uchádzačom sa ponúka možnosť zúčastniť sa tréningov personálnej agentúry Trenkwalder a.s., alternatívnej kariérnej cesty s názvom Rozbehni sa! či inšpiratívnych tréningov so zástupcami úspešných spoločností nielen zo Slovenska.

Všetci návštevníci podujatia z rôznych kútov Slovenska cestujú na NDK vlakom a autobusmi Turancar so zľavou 50 %. V Bratislave bude premávať kyvadlová doprava zabezpečená spoločnosťou Turancar. Registráciou na internetovej stránke si rezervujú miesto na tréningoch a sú zaradení do zlosovania o vecné ceny. Žrebovanie tomboly prebehne 9. marca pred ukončením podujatia.

Pracovný veľtrh NDK sa v roku 2012 po druhýkrát presunie aj do metropoly východného Slovenska. Uskutoční sa 22. marca 2012 v priestoroch Hotela Centrum (Dom techniky ZSVTS) v Košiciach. Aj na tomto mieste sa firmy odprezentujú prostredníctvom tréningov, workshopov či prezentácií.

Organizátorom podujatia Národné Dni Kariéry je globálna, apolitická, nezisková študentská organizácia AIESEC Slovensko. AIESEC pôsobí na Slovensku viac ako 40 rokov a v súčasnosti poskytuje viac ako 300 mladým ľuďom možnosť realizovať sa prostredníctvom zahraničných odborných stáží, vedenia tímov a praktického vzdelávania. Zahraničné odborné stáže sú obľúbenou možnosťou pre študentov vysokých škôl ako vycestovať za cennými pracovnými skúsenosťami do zahraničia. V súčasnosti AIESEC organizuje aj viacero projektov zameraných na rozvoj spoločnosti. Za iniciatívu na podporu neziskového sektora získal AIESEC v roku 2010 mládežnícku cenu Karola Veľkého za najlepší projekt. Počas roka organizuje niekoľko otvorených konferencií ako Symposium, Talents of Tomorrow a DevelopIT, ktoré rozvíjajú zručnosti a prepájajú mladé talenty s firemným prostredím.

Zdroj článku: