Zakvitnuté skalničky v Botanickej záhrade Univerzity Komenského

Lykovec (lat. Daphne), foto: Martin MiklánekKlub skalničkárov Bratislava vás pozýva na 27. výstavu skalničiek, ktorá sa dnes začala v Botanickej záhrade Univerzity Komenského (UK) v Bratislave a potrvá do 1. mája 2012. Výstava je otvorená denne od 09:00 do 18:00 a je spojená s poradenstvom a predajom skalničiek a drevín.

Klub skalničkárov Bratislava bol založený v roku 1972 pre milovníkov prírody a záujemcov o pestovanie skalničiek a okrasných drevín. Jeho členovia sa schádzajú vždy druhú stredu v mesiaci (mimo júla a augusta) o 17:00 v Botanickej záhrade UK.

zdroj: Botanická záhrada UK, uniba.skBratislavskí skalničkári pomáhajú svojim členom odborne sa zdokonaľovať a vzájomne si vymieňať praktické skúsenosti. Spolupracujú s ďalšími klubmi v rámci Slovenska a Českej republiky. Pripravujú tematické prednášky o rastlinách a zaujímavých domácich a zahraničných lokalitách, ktoré sú spojené s premietaním. Klub každoročne robí predajnú výstavu skalničiek pre odbornú aj laickú verejnosť a organizuje zájazdy na výstavy, skalky a do záhrad pestovateľov.

Botanická záhrada UK v Bratislave je otvorená pre verejnosť od 1. apríla do 31. októbra denne od 09:00 do 18:00. Posledný vstup do záhrady je o 17.30 hodine. Skupinové exkurzie, ktoré majú záujem o odborný sprievod, je potrebné vopred telefonicky nahlásiť. Deti do 6 rokov majú vstup voľný, nad 6 rokov a dôchodcovia platia 1,50 €, pre dospelého je lístok v cene 3 € a permanentná vstupenka na sezónu stojí 13,50 €.

Zdroj článku: 
Sekcia: