Vyššia úroková sadzba na Flexivklade extra

VÚB banka oddnes zvyšuje úrokovú sadzbu Flexivkladu extra na 3,7% ročne. Klient tak získa výhodné úročenie na obdobie štyroch rokov, pričom každý rok si môže vybrať až 20% úspor bez poplatku za predčasný výber.

Flexivklad extra je štvorročný termínovaný vklad, ktorého úroková sadzba sa pre všetky vklady do 300 000 eur zvyšuje na 3,7% ročne (úroková sadzba vyšších vkladov zostáva nezmenená - 2,9% ročne). Celkovo tak klient získa 14,8%-ný výnos. Veľkou výhodou vkladu je flexibilný prístup k peniazom pred uplynutím viazanosti. Sporiteľ si každý rok môže vybrať až 20% prostriedkov bez poplatku za predčasný výber. Vyberať peniaze je pritom možné kedykoľvek bez toho, aby to musel klient banke vopred oznámiť. „Jednoducho príde na pobočku a banka mu ich na požiadanie hneď vyplatí alebo si ich klient prevedie na iný účet aj bez návštevy pobočky. Počet bezplatných výberov nie je obmedzený a 20% úspor si tak môže vyberať aj na viackrát,“ uviedla Michaela Trenčáková, vedúca oddelenia depozitných produktov VÚB banky.

Vďaka možnosti predčasného výberu môže klient na Flexivklad extra vložiť napríklad aj peniaze, ktoré má ako pohotovostnú rezervu na sporiacom či krátkodobom termínovanom účte. „Získa tak až niekoľkonásobne vyššie úročenie bez obmedzenia prístupu k peniazom, keď ich bude potrebovať,“ dodáva Trenčáková.

Úroky bude VÚB banka vyplácať ročne a klient si môže vybrať medzi ich ponechaním na Flexivklade extra, kde sa mu budú ďalej zhodnocovať, alebo prevodom na iný účet. Minimálna výška otváracieho vkladu je len 99 eur, prídavné vklady je možné realizovať kedykoľvek bez obmedzenia. S otvorením, vedením a zrušením účtu nie sú spojené žiadne poplatky a peniaze sú chránená v rámci Fondu ochrany vkladov.

VÚB banka je členom medzinárodnej bankovej skupiny Intesa Sanpaolo, ktorá má zastúpenie vo viac ako 40 krajinách po celom svete. VÚB je aktuálnym držiteľom ocenení Najbezpečnejšia banka v strednej a východnej Európe od magazínu Global Finance a Banka roka od časopisu Trend. Svoje služby na Slovensku poskytuje prostredníctvom siete 206 retailových pobočiek, 32 firemných pobočiek a 11 hypotekárnych centier. Banka zároveň prevádzkuje aj jednu pobočku v Českej republike.

Zdroj článku: