Vyššia kvalita cestovania medzi Bratislavou a Viedňou

Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK) a Rakúske spolkové železnice (ÖBB) zvyšujú komfort cestovania  medzi metropolami. Do cezhraničných zrýchlených vlakov REX, ktoré premávajú cez Stadlau a Marchegg v hodinovom takte, začali radiť aj moderné vozne slovenského železničného dopravcu. Doposiaľ boli tieto vlaky tvorené  iba koľajovými vozidlami ÖBB, ale postupne bude všetkých 32 vlakov vybavených jedným vozňom ZSSK.

Ide o modernizované, klimatizované vozne radu Bdteer. Prvý išiel z Bratislavy do Viedne 29. novembra,“ potvrdil Jozef Rojík, riaditeľ Úseku prevádzky ZSSK. Vozne sú vybavené i elektrickými zásuvkami a vákuovými toaletami. Majú po 84 miest na sedenie a v úzkej spolupráci ÖBB a ZSSK boli upravené pre prevádzku po rakúskych tratiach. „Prostredníctvom ďalších zlepšení kvality by sme chceli privítať ešte viac cestujúcich v našich vlakoch,“ prízvukuje  spolu s Rojíkom aj Michael Fröhlich, riaditeľ regionálneho manažmentu ÖBB.

Dopravu medzi hlavnými mestami využíva v poslednom roku čoraz viac ľudí. Milión cestujúcich sa na tejto trase prepravilo už v septembri, kým vlani až o mesiac neskôr. Vlakové súpravy sú okrem vozňov ZSSK vybavené dvoma vozňami ÖBB City Shuttle a jedným riadiacim vozňom, s priestorom na prepravu kočíkov a bicyklov.

Viac informácií na internetových stránkach ZSSKÖBB alebo telefonicky na čísle Kontaktného centra ZSSK 18 188 alebo cez ÖBB-Hotline v rámci Rakúska na 05 1717.

Zdroj článku: 

Facebook Comments Box