VšZP podáva trestné oznámenie

Marian Faktor, foto: health.gov.skMUDr. Marian Faktor, generálny riaditeľ Všeobecnej zdravotnej poisťovne, a.s. (VšZP) podáva trestné oznámenie na MUDr. Vladimíra Haceka pre trestný čin ohovárania, nakoľko v otvorenom liste predsedníčke vlády SR uviedol nepravdivý údaj o výške jeho mesačného zárobku ako generálneho riaditeľa spôsobom, ktorý môže značnou mierou ohroziť jeho vážnosť u spoluobčanov a poškodiť ho v zamestnaní.

Tvrdenie uvedené MUDr. Hacekom v otvorenom liste predsedníčke vlády SR o mesačnom zárobku generálneho riaditeľa VšZP v sume 20 246,-EUR je nepravdivé. Hrubá mesačná mzda generálneho riaditeľa bola v roku 2011 priemerne 5 272,-EUR, čo je suma porovnateľná so mzdou prechádzajúcej generálnej riaditeľky. Príjmy generálneho riaditeľa MUDr. Mariana Faktora sú v zmysle zákona v náležitej forme zverejnené na stránke Národnej rady SR.

Súčasne VšZP podáva žalobu voči pisateľovi otvoreného listu vo veci neoprávneného zásahu do dobrej povesti a MUDr. Marian Faktor podáva žalobu o ochranu osobnosti.

Zdroj článku: