Vaše meno je Vaša osobná značka a ako ju vnímajú druhí ľudia

František Kozáček, foto: Miloslav OfúkanýČo Vám prvé napadne pri značkách ako napríklad Apple alebo Calvin Klein? Na svete sú milióny obchodných značiek, no existuje jediná a najpodstatnejšia práve pre Vás. Je to značka, ktorá formuje celý Váš život, či si to uvedomujete alebo nie. Tou značkou ste Vy sami! Vaše meno je Vaša osobná značka.

Osobná značka je o Vašej jedinečnosti, či už ide o to, kým som, čo robím, aké sú moje hodnoty, vlastnosti, názory a postoje. Ako komunikujem, spolupracujem a pomáham druhým ľudom. Dosaďte si čokoľvek, vďaka čomu ste jedinečný človek práve Vy. Áno, aj Vy ste jedinečný. Väčšina ľudí si počas svojho života nenájde čas, aby v sebe objavila svoju jedinečnosť a pritom ona sladko drieme a čaká, kedy ju prebudíte a naplno využijete.

Svoju jedinečnosť niekedy objavíte ľahšie za pomoci druhých. Je to ako nápis na Vašom čele. Ostatní ho vidia jasne a zreteľne, no Vy ho zbadáte, až keď sa pozriete do zrkadla, alebo Vám niekto o ňom povie. Práve teraz máte príležitosť pozrieť sa do Vášho osobného zrkadla. Prezradí Vám, ako Vás vnímajú Vaši kamaráti, kolegovia, partner, súrodenci alebo rodičia. Je na Vás, koho požiadate, aby Vám zrkadlo nastavil. Týmto zrkadlom je spätná väzba (angl. Feedback). Spätná väzba nie je kritika. Spätná väzba Vám dáva vedomie o tom, ako Vás vnímajú druhí.

Chcete vedieť v čom ste jedinečný? Chcete vedieť akú vlastnosť na Vás ľudia obdivujú? Chcete vedieť čo si o Vás myslia druhí a ako Vás vnímajú? Chcete vedieť čo na Vás ľudia nemajú radi a v čom máte priestor na zlepšenie? Ak ste aspoň dvakrát odpovedali „áno“, potom Vám odporúčam prečítať si 6 krokov ako funguje 360° spätná väzba – Feedback. Pomocou tejto služby získate 8 výhod úplne zadarmo do 31. decembra 2012.

Autorom systému na získanie názorov druhým ľudí na Vašu osobu je Ing. František Kozáček, zakladateľ spoločnosti EnjoyEmotions, ktorá prináša zaujímavé projekty v oblasti emocionálnej inteligencie a osobnom rozvoji.

Foto: Miloslav Ofúkaný

Sekcia: