V programe konferencie Junior Internet vystúpi Ondrej Vrábel s Pinf hrami pre autistické deti

Vpravo Ondrej Vrábel – víťaz celoslovenskej súťaže Junior Internet v kategórii JuniorLEARN, foto: AMAVETSúťaž Junior Internet už po jedenástykrát umožní mladým nadšencom počas tri a pol minútovej verejnej prezentácie predložiť na posúdenie svoje projekty, tvorivú činnosť na internete a ďalšie vízie. Uverejňujeme finálny program celoslovenskej konferencie Junior Internet, ktorá sa uskutoční už tento piatok a sobotu na Fakulte informatiky a informačných technológiíu STU v Bratislave.

Do šiestich súťažných kategórií Junior Internetu sa prihlásilo 72 súťažiacich so 66 projektami. Ide o mladých tvorcov webu, grafiky, programátorov aplikácií alebo nezávislých blogerov. Šancu stať sa internetovou osobnosťou ponúka Asociácia pre mládež, vedu a techniku už tradične počas mesiaca knihy a internetu.

Práve Junior Internet sa už v predchádzajúcich ročníkoch stal pre mladých nadšencov internetu odrazovým mostíkom do sveta informačných technológií. Napríklad len 14-ročný Ondrej Vrábel, víťaz minuloročného Junior Internetu, bude mimo súťaž prezentovať ako sa raketovo rýchlo zmenil jeho život za jeden rok. Jeho didaktické počítačové hry pomáhajú veľkému počtu mentálne postihnutých detí a Pinf hry naďalej zdokonaľuje a slúžia už aj pre autistické deti.

Pre súťažiacich v kategórii JuniorLEARN je pripravený workshop Ako úspešne prezentovať projekt a viesť tímovú komunikáciu, ktorý povedie Mgr. Miloslav Ofúkaný, vedúci Amavet klubu č. 962, zakladateľ projektu WebMap a člen rečníckeho klubu Slovenskí Toastmasters.

Zdroj článku: 
Zdroj obrázkov: 
Sekcia: