Reakcia Zsolt Simona na dnešné vyjadrenia Miroslava Jureňu

Zsolt Simon, foto: mpsr.skUž sme si zvykli, že pracovnou metódou Miroslava Jureňu a Slovenskej národnej strany (SNS) je klamstvo.

Márne som sa totiž snažil k zmienke o výmere tokajskej oblasti 908,77 ha v prístupovej zmluve medzi Slovenskom a EÚ dopátrať a pochybujem, že by ju tam ktokoľvek našiel, pretože v zmluve spomenutá nie je.

Je namieste pripomenúť, že ako minister pôdohospodárstva p. Jureňa v kauze „Tokaj“ nedosiahol absolútne žiadny posun vpred. Počas vlády Roberta Fica a za dôkladnej asistencie SNS sa docielilo, že Európska únia sa nás od októbra 2010 pýta, kedy zakážeme používanie značky „Tokaj“ ako chráneného označenia pôvodu na území Slovenskej republiky. V čase, keď bol ministrom p. Jureňa, nepožiadal o zápis značky Tokaj, ale o čosi úplne iné.

Je veľmi smutné, že SNS takýmto spôsobom pristupuje k riešeniu kľúčových ekonomických záujmov Slovenskej republiky. Nezabúdajme, že fľaša s označením „Tokaj“ má hodnotu 20 eur, v prípade, že je to len „niečo ako Tokaj“, ťažko bude stáť viac ako 2 eurá. Opätovne sa teda pýtam: zvíťazí politika, národnostné vášne, alebo zdravý rozum a odbornosť?

Na záver snáď len poznámka: úroveň vyjadrení p. Jureňu sa od maštaľného výstupu neposunula ďaleko.

Zsolt Simon
Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR

Zdroj článku: