Rast platov o 300 eur je posledná ponuka ministerstva zdravotníctva

Ministerstvo zdravotníctva SR včera 17. novembra zaslalo Lekárskemu odborovému združeniu poslednú ponuku, Memorandum, ktoré rieši otázku platov, aj protikorupčných opatrení a etický kódex lekárov.

Predstaviteľom lekárskych odborov som včera ponúkol zvýšenie platov lekárov o 300 eur. O návrhu som informoval aj premiérku, ktorá s memorandom, ktoré navrhlo ministerstvo zdravotníctva SR súhlasila. Ide o maximum toho, čo si v súčasnosti štát môže dovoliť a teda aj finálnu ponuku. Ak odborári namiesto serióznej odpovede začínajú chrliť ďalšie pofidérne materiály, znamená to, že sa nechcú dohodnúť a situáciu chcú ďalej komplikovať,“ povedal minister zdravotníctva Ivan Uhliarik.

Minister zdravotníctva SR Ivan Uhliarik preto vyzýva lekárskych odborárov, aby do začiatku budúceho týždňa dali jasnú odpoveď, či súhlasia so zvýšením platov o 300 eur, prijatím protikorupčných opatrení a etického kódexu. „Ak áno, môžeme sa stretnúť a podpísať Memorandum. Ak nie, znamená to, že nechcú zvýšiť platy o 300 eur, prijať protikorupčné opatrenia a zaviesť etický kódex a rozhodli sa k 1. decembru 2011 opustiť svojich pacientov. Pýtam sa, komu by asi takýto nezodpovedný scenár vyhovoval, v čase predvolebnej kampane a v čase, keď sa prevalilo prepojenie medzi odborármi a exministrom zdravotníctva za SMER Richardom Rašim, cez PR agentúru, ktorú si platí LOZ a kde pracuje bývalá hovorkyňa exministra zdravotníctva,“ povedal minister zdravotníctva Ivan Uhliarik.

Zdroj článku: