Radoslav Števčík bude kandidovať na starostu Starého Mesta

Radoslav Števčík, foto: bratislavskenoviny.skAko nezávislý občiansky kandidát chce v nadchádzajúcich komunálnych voľbách na post starostu mestskej časti Bratislava – Staré Mesto kandidovať dlhoročný šéfredaktor Staromestských novín a Bratislavských novín 44-ročný Radoslav Števčík.

Začal som zbierať podpisy Staromešťanov pod petíciu za moju kandidatúru na starostu Starého Mesta. Chcem byť alternatívou straníckym kandidátom bez akýchkoľvek skúseností so samosprávou, alebo takých, ktorí v samospráve už zlyhali. Budem kandidovať bez podpory straníckych centrál, ale s dôverou voličov, ktorí chcú nezávislého a nestraníckeho starostu. Chcem Staré Mesto vrátiť Staromešťanom,“ uviedol Radoslav Števčík.

Volebný program chce Radoslav Števčík predstaviť, keď zozbiera dostatok podpisov pod petíciu.

Som presvedčený, že Staromešťania si zaslúžia lepšieho starostu. Takmer 20 rokov ako novinár sledujem dianie v samospráve, 10 rokov som predsedom bytovej samosprávy v jednom z najväčších bytových domov v Starom Meste, 4 roky som bol poslancom staromestského zastupiteľstva. Mám dosť skúseností na to, aby som bol plnohodnotným starostom Starého Mesta po celé štyri roky, nielen posledný rok pred voľbami,“ uviedol Števčík.

Komunálne voľby budú 15. novembra 2014. Kandidatúru v Starom Meste už ohlásila súčasná starostka Tatiana Rosová (SDKÚ-DS) a Gábor Grendel (NOVA, KDH, SaS, Most-Híd).

Zdroj článku: