Príď na Festival Kariéry a získaj prácu už teraz!

Organizátorom Festivalu Kariéry je AIESEC, zdroj obrázka: Miloslav OfúkanýŠtuduješ na vysokej škole, alebo máš tesne po skončení štúdia a premýšľaš, čo ďalej? Inšpiráciou môže byť Festival Kariéry, spájajúci pracovné príležitosti a zábavu. Kedy začať budovať svoju kariéru, ak nie teraz, keď máš pred sebou toľko možností? Festival Kariéry ti ich pomôže objaviť a využiť.

Mladí ľudia majú na Slovensku stále dostatok príležitostí, aby sa presadili a boli úspešní. To však treba najprv vystúpiť z komfortnej zóny, získať popri štúdiu aj prax a kontakty na potenciálnych zamestnávateľov. Účasť na tomto festivale môže byť pre Teba zaujímavou skúsenosťou. Môžeš sa vzdelávať na workshopoch, komunikovať s potenciálnymi zamestnávateľmi alebo networkovať.

Účastníci pracovného veľtrhu Národné Dni Kariéry, zdroj obrázka: PhotoMedia s.r.o.

Pripravené sú workshopy od týždenníka TREND a marketingovej agentúry Triad, zaujímavosťou je kuchársky workshop od Jem iné. Inšpiráciou môžu byť ľudia, ktorí už v mladom veku niečo dosiahli a radi o tom porozprávajú. Na Festivale vystúpi zakladateľ TrashOut Jozef Vodička, trénerka osobného rozvoja Janette Šimková, odborník na time-management Andrej Mikula a Juraj Kováč, ktorý stojí za projektom Rozbehni sa!

Workshop projektu Rozbehni sa! zdroj obrázka: PhotoMedia s.r.o.

Na Festivale budeš môcť komunikovať s viacerými spoločnosťami, ktoré predstavia svoje pracovné pozície a možnosti pre mladých ľudí. Určite si so sebou prines svoje CV, veď čo ak sa práve ty pripojíš k tým, ktorí svoju prácu získali práve na takomto podujatí? Ak sa popri vzdelávaní a networkovaní budeš chcieť odreagovať, tak sa môžeš skvele zabaviť – pripravená je lezecká stena, tombola o atraktívne ceny, stánky s občerstvením a afterpárty pre najaktívnejších. Jednoducho všetko, čo má správny Festival mať.

Pozrite si fotogalériu z pracovného veľtrhu Národné Dni Kariéry 2012, zdroj obrázka: Miloslav Ofúkaný

,,Študenti pre študentov,“ to je spôsob, ako mladí ľudia z organizácie AIESEC pripravujú pre svojich rovesníkov Festival Kariéry. Ten nadväzuje na známe Národné Dni Kariéry, ktoré sa ako tradičný veľtrh práce dočkali pri svojom 20. výročí zmeny formátu. Ak chceš urobiť niečo pre svoju kariéru a možno aj získať prácu, tak navštív od 18. do 19. marca bratislavskú Starú tržnicu. Na Slovensku v tom čase zrejme nikde inde nebude taká koncentrácia ambicióznych mladých ľudí a pracovných príležitostí.

Pozrite si fotogalériu zo 17. ročníka pracovného veľtrhu Národné Dni Kariéry, ktorý sa konal od 8. do 9. marca 2012 v bratislavskej Inchebe.

Tomáš Schügerl

Zdroj článku: 

Facebook Comments Box