Predĺženie registrácie na 10. ročník súťaže Junior Internet

Logo súťaže Junior Internet, zdroj obrázka: juniorinternet.skAsociácia pre mládež, vedu a techniku (AMAVET) aj v tomto roku vyhlásila pre žiakov základných a stredných škôl súťaž s názvom Junior Internet, ktorá má sedem kategórií. Registráciu projektov organizátor predĺžil do utorka 24. februára.

AMAVET je záujmové občianske združenie s orientáciou na mladých ľudí, popularizáciu vedy a techniky. Združuje 4000 žiakov v kluboch na území celého Slovenska. Medzi hlavné aktivity patrí organizovanie Festivalu vedy a techniky, súťažnej konferencie Junior Internet a ciest za vedou do vedeckého centra CERN a Chorvátska.

Aj ty sa môžeš stať jedným z mladých internetových tvorcov! Zaujíma ťa tvorba stránok, blogov, grafiky, aplikácií či textov? Práve Junior Internet 2015 sa môže stať tvojim odrazovým mostíkom do IT sveta. Súťaže sa každoročne zúčastňujú tí najlepší mladí informatici, blogeri a autori webu z celého Slovenska. Staň sa aj TY jedným z nich!

Pre 10. ročník Junior Internetu sú vyhlásené nasledovné súťažné kategórie:

  • JuniorWEB – do kategórie môžete prihlasovať vlastné webové stránky, webové aplikácie, vlastné CMS umiestnené na internete, ktoré ste vyvinuli/naprogramovali.
  • JuniorBLOG – do kategórie môžete prihlasovať vlastné blogy, fotoblogy, videoblogy, teda stránky/kanály, kde sa nachádza Váš jedinečný autorský obsah bez ohľadu na tému. Na rozdiel od kategórie JuniorWEB sa primárne nehodnotí vývojová/programátorská časť, ale predovšetkým obsah, myšlienka, originalita a forma podania.
  • JuniorDESIGN – do kategórie môžete prihlasovať grafické návrhy webových stránok, aplikácií, plagátov, korporátny dizajn a akékoľvek iné elektronické grafické práce umiestnené na internete (raster/vektor/3D).
  • JuniorTEXT – do kategórie môžete prihlasovať texty na vyhlásenú tému “Kto vlastne som? Európan, Slovák alebo oboje?“. Slohový útvar je ľubovoľný. Rozsah súťažného textu musí byť minimálne 1000 znakov. Text musí byť umiestnený na internete s uvedením jeho autora.
  • JuniorERB – do kategórie môžete prihlasovať webové stránky, internetové služby a projekty umiestnené na internete so špecifickým obsahom. Kategória je určená službám pre mestá, obce, regióny, turistické miesta či štátnu a verejnú správu.
  • JuniorAPP – do kategórie môžete prihlasovať funkčné mobilné aplikácie pre tablety a smartfóny.
  • JuniorLEARN – do kategórie môžete prihlasovať nekomerčné webové stránky poskytujúce vzdelávací obsah, web pre výučbu s hodnoverným obsahom, tzv. e-learningové projekty.

Registrácia projektov žiakov základných a stredných škôl zo Slovenska prebieha do 24. 2. 2015 do 23:59. Všetky webové stránky, galérie, dizajny, aplikácie a texty súťažiacich musia byťdostupné počas celého februára a marca 2015.

Autori najlepších prác postúpia do finále na konferenciu Junior Internet 2015, ktorá sa uskutoční na Fakulte informatiky a informačných technológiíu STU v Bratislave 27. a 28. marca.

Zdroj článku: 
Zdroj obrázkov: