Portál Mapujeme.sk vstúpil do roku 2012 v novom šate a s novými službami

Portál Mapujeme.sk pripravil novinky, zamerané hlavne na zvýšenie užívateľského komfortu a urýchlenie mapovanie občianskych podnetov.

Zásadnou zmenou na Mapujeme.sk je nová funkcionalita, umožňujúca nastavenie predvolenej polohy, na ktorej sa ocitnete vždy, keď si mapu nanovo otvoríte. Vďaka tejto zmene nebudete musieť hľadať vašu mestskú časť či ulicu.

Druhou novinkou je možnosť vstúpiť do mapy na pozadí úvodnej internetovej stránky, vďaka ktorej sa budete môcť jednoducho dostať priamo do mapy.

Prihlasovanie sa na stránku je po novom možné aj prostredníctvom vášho facebook konta, stačí k tomu využiť príslušné tlačidlo a zadať potrebné údaje. Výhodou je, že nepotrebujete zadávať prihlasovacie údaje dvakrát.

Na stránke pribudli nové štatistiky a grafy, ktoré informujú o počte podnetov na mape, ich štruktúre, stave, počtu užívateľov portálu a podobne. Takto budete mať lepší prehľad o tom, čo na portáli nájdete, prípadne ako môžete pri vytváraní jeho obsahu pomôcť.

Podnety je najnovšie možné vyhľadávať podľa názvu či kategórie. Podobne môžete vyhľadávať aj užívateľov portálu. Vďaka tejto zmene môžete vyhľadať podnety, ktoré vás najviac zaujímajú, takže sa už v našej databáze nestratíte.

Po novom mapa obsahuje vysvetlivky, ktoré vám uľahčia orientáciu medzi podnetmi a hlavne jednotlivými cyklotrasami. Novinky na stránke vám sprostredkujú aj striedajúce sa obrázky s aktualitami portálu priamo pod horným menu.

Samotná stránka bola obohatená o dve nové témy: Zelená hliadka (mapovanie znečistených verejných priestorov), Pohyb bez bariér (mapovanie bariér znepríjemňujúcich pohyb po meste – schody, obrubníky a iné prekážky).

Neváhajte sa zapojiť do zbierania podnetov na samostatných mapách. Veríme, že prezentované novinky vám spríjemnia prácu s portálom Mapujeme.sk. Ak by ste mali akékoľvek nápady či pripomienky, potom kontaktujte prosím Matúša Čupku.

Zdroj článku: