Možno máte zvýšený krvný tlak

Používanie tlakomera Tensoval, foto: tensoval.skMožno nastal čas, aby ste doma urobili menšiu zdravotnú inventúru. Ak máte Vy aj Váš partner viac ako 40 rokov, je dobré začať s pravidelným meraním krvného tlaku, cholesterolu a cukru v krvi. Jedno z týchto vyšetrení zvládnete určite sami, v pokoji domova, a navyše celkom presne ako lekár. Poradíme Vám, ako na to.

Prečo pravidelné meranie
Máte viac ako 40? Váš partner tiež? Možno teraz nastal správny čas, aby ste u vás doma urobili menšiu zdravotnú inventúru. Prečo? Pretože vo veku medzi 40 – 50 rokmi začína ľudské telo vysielať varovné signály, ktoré môžu byť predzvesťou pomalého starnutia alebo niektorých závažných ochorení. Často si tieto signály neuvedomujeme. Zistiť ich môžeme iba pravidelným sledovaním a meraním.

Váš krvný tlak môže byť zvýšený
V pokoji si skúste odpovedať na tieto otázky: Som často unavená alebo nervózna? Potím sa opakovane počas dňa? Alebo je mi teplo, aj keď na to nemám dôvod? A čo schody, vyjdem po nich, ale mierne zadýchaná? Zle v noci spím? To isté urobte aj u svojho partnera. Ak je Vaša odpoveď aspoň raz áno, tak by ste obaja mali začať s pravidelným meraním krvného tlaku, cholesterolu a cukru v krvi. Tieto tri parametre totiž ukazujú, ako sú na tom Vaše srdce a cievy. Opakovane zvýšený krvný tlak signalizuje, že je Váš srdcovo-cievny systém v nebezpečenstve.

Krvný tlak si môžete merať sama
Že neradi chodíte k lekárovi? Skúste sa prekonať! Jedna spoločná návšteva vám nezaberie toľko času, navyše obaja získate istotu, že ste zdraví. Pre tých, ktorí hľadajú spôsob, ako si môžu sami odmerať hodnoty krvného tlaku a mať k dispozícii rovnako presné výsledky ako má lekár v ordinácii, máme jedno riešenie.

Presné meranie je základ
Na trh prichádza celkom nový tlakomer, ktorý dokáže merať krvný tlak v domácich podmienkach rovnako presne ako ortuťový tlakomer v ordinácii lekára. Volá sa Tensoval duo control. Jeho výhodou je, že ho môžu používať všetci pacienti s vysokým krvným tlakom. Teda aj tí, ktorí majú nepravidelný srdcový rytmus. Tensoval duo control je totiž vybavený špeciálnou technológiou, ktorá mu pri meraní umožňuje kombinovať 2 metódy snímania krvného tlaku s využitím 2 nezávislých senzorov. Vďaka tomu vedia zachytiť srdcovú arytmiu a v jej priebehu zmerať Váš krvný tlak celkom presne, čo iné digitálne tlakomery nedokážu.

Tlakomer s unikátnou manžetou
Tensoval duo control, ako predstaviteľ tlakomerov novej generácie pre domáce použitie, má zdokonalenú manžetu ako z hľadiska tvaru a zapínania, uťahovania, tak aj nafukovania. Vďaka špeciálnej úchytke a výseku v oblasti lakťovej jamky sa jeho manžeta nepretáča a je možné ju vždy nasadiť na rameno v presnej polohe. Tlakomer vie nafúknuť manžetu rýchlo a bezbolestne, pretože si sám pomocou špeciálnej technológie kontroluje, aby nafúknutie nebolo zbytočne silné. Veľmi kvalitný suchý zips na manžete pevne drží a súčasne sa ľahko rozopína.

Jednoduché ovládanie pri meraní
Tensoval duo control sa veľmi jednoducho ovláda vďaka veľkým tlačidlám s príjemne zdrsneným povrchom (čo ocenia najmä muži a starší pacienti). Zväčšený displej má špeciálny sklon proti lesknutiu obrazovky. Do tlakomera je možné veľmi jednoducho zadávať dáta a časové údaje. Dostatočne silný zvukový signál oznamuje začatie a ukončenie merania krvného tlaku.

Krvný tlak u 2 osôb súčasne
To, čo rozhodne na tlakomeri Tensoval duo control zaujme, je skutočnosť, že ho môžu využívať 2 osoby. Tzn., že si 2 užívatelia môžu nezávisle od seba merať svoj krvný tlak a potom jeho hodnoty uchovávať v pamäti prístroja. Zvýšená kapacita pamäte a batérií dovoľuje uložiť do pamäte 2x 60 hodnôt, vrátane režimu návštevy, a urobiť celkovo 1 400 meraní bez výmeny batérií. Každý používateľ si môže k svojmu tlačidlu na displeji napísať svoje meno.

Tri veľkosti
Ak máte doma chlapa ako horu, mali by ste vedieť, že Tensoval duo control má k dispozícii rôzne veľkosti manžiet: S, M, L (veľkosť S určená pre deti a ženy s úzkym ramenom s obvodom 17 – 22 cm, veľkosť M s obvodom 22 – 32 cm, veľkosť L s obvodom 32 – 43 cm).

Meranie s 5-ročnou zárukou
Celkom zásadnou výhodou je, že výrobca tohto špičkového tlakomera na domáce použitie, spoločnosť HARTMANN – RICO, poskytuje na prístroj predĺženú záručnú lehotu v dĺžke 5 rokov.

Zaujímavé informácie o krvnom tlaku
Ak sa chcete dozvedieť viac o tlakomeri Tensoval duo control a súčasne získať informácie o tom, ako si správne merať krvný tlak, akú rolu hrá pri zvýšenom krvnom tlaku psychika a stravovanie alebo čo znamená syndróm bieleho plášťa, navštívte internetovú stránku produktu.

Zdroj článku: 
Sekcia: