Moja mobilná aplikácia Audiotéka pre Android

Audiotéka – Dobre nahovorené príbehy, zdroj: audioteka.skPatríte medzi tých, ktorí radi objavujú nové aplikácie? Určite vyskúšajte mobilné aplikácie Audiotéka, ktoré vám umožnia počúvať audioknihy kedykoľvek, kdekoľvek a na rôznych zariadeniach. V tomto článku si posvietime na verziu pre Android.

Ruku na srdce, vychádza niekto z vás z domu bez mobilu? Mobilný telefón sa stal súčasťou nášho každodenného žitia a pravdepodobne väčšina si už ani nevie predstaviť, čo by bez neho robila. Jeden malý prístroj s mnohými funkciami, ktorý dokáže poskytnúť nespočetne veľa možností. Aplikácie Audiotéka sú určené na počúvanie audiokníh prostredníctvom mobilu alebo tabletu. Sú k dispozícii pre operačné systémy Android (stiahni appku) a iOS.

Audiotéka – úvodná stránka v Android aplikácii, zdroj: audioteka.sk

Možno už viete, že služba Audiotéka nie je len na Slovensku, ale pôsobí i na trhoch v Českej republike, Poľsku, Nemecku, Švédsku a ďalších. Je to jeden z dôvodov, prečo môžete nájsť všetky podchytené krajiny v rámci jednej aplikácie. Pokiaľ ste zákazníkom, ktorý chce využívať napr. slovenský, český a anglický obchod, tak nemusíte mať nainštalované tri aplikácie Audiotéky, ale stačí v nastaveniach zmeniť obchod podľa vlastnej potreby.

Audiotéka – výber obchodu, zdroj: audioteka.sk

Priamo v mobilnej aplikácii je možné vyberať audioknihy podľa ich obľúbenosti, odporúčaných titulov, dátumu zaradenia do ponuky alebo podľa kategórií. Pred zakúpením si môžete prehrať krátku ukážku alebo stiahnuť časť audioknihy zadarmo. Audioknihy sa dajú jednoducho zakúpiť v aplikácii prostredníctvom Google Checkout alebo zaplatiť pomocou PayPal či PayU po presmerovaní na webové stránky.

Audiotéka – nastavenia Android aplikácie, zdroj: audioteka.sk

Prihlásenie do aplikácie umožní synchronizáciu vašej virtuálnej Poličky s audioknihami medzi viacerými telefónmi, tabletami aj s účtom na webovej stránke www.audioteka.sk. To znamená, že ak si zakúpite audioknihu na webových stránkach, tak po aktualizácii poličky nájdete daný titul i vo vašom mobile a naopak.

Audiotéka – Polička na Androide, zdroj: audioteka.sk

Počúvať audioknihy môžete už počas sťahovania, pretože nahrávka sa sťahuje po častiach, a preto nemusíte čakať na stiahnutie celej nahrávky. V prehrávači sa dá pohybovať po kapitolách alebo o 30 sekúnd dopredu i dozadu. Pri stiahnutí celého súboru je možné posunúť prehrávanie dozadu i o 15 sekúnd.

Audiotéka – Android prehrávač, zdroj: audioteka.sk

V aplikácii nájdete históriu počúvania a automatické záložky, ktoré sú vytvárané pri prerušení počúvania. Táto šikovná funkcia vám zabezpečí, že ak budete chcieť počúvať aj na inom mobilnom zariadení, tak nebudete musieť manuálne vyhľadávať bod, v ktorom ste ukončili počúvanie, ale sama aplikácia vám navrhne, či chcete prejsť na daný čas počúvania. Prípadne môžete vyhľadať všetky pauzy v počúvaní v histórii a to i tie, ktoré ste vykonali v inom zariadení.

Audiotéka – záložky na Androide, zdroj: audioteka.sk

V rámci prehrávača objavíte i skvelé funkcie ako je zaspávanie (sleep) alebo nastavenie rýchlosti čítania. Ak počúvate radi audioknihy v posteli, nastavte si automatické vypnutie prehrávania po zadanom časovom úseku (funkcia sleep). Ak vám nevyhovuje interpretove tempo čítania, jednoducho zmeníte rýchlosť čítania na pomalšie alebo rýchlejšie.

Audiotéka – nastavenie rýchlosti čítania na Androide, zdroj: audioteka.sk

Posledná vychytávka, ktorá sa zíde najmä ľuďom, ktorí neustále bojujú s nedostatkom miesta, je zmazanie už vypočutej časti audioknihy. Túto možnosť nájdete v nastaveniach, v sekcii Pamäť, kde môžete zmazať všetky už vypočuté súbory alebo si vybrať z jednotlivých audiokníh.

Audiotéka – pamäť a mazanie súborov na Androide, zdroj: audioteka.sk

Výhody aplikácie Audiotéka pre Android:

 • je zadarmo,
 • má intuitívne ovládanie,
 • umožňuje prehrať ukážku pri každej audioknihe,
 • ponúka kapitolu zadarmo na stiahnutie pri väčšine audiokníh,
 • vytvára a synchronizuje záložky s inými mobilnými zariadeniami,
 • obsahuje automatickú pauzu v prípade odpojenia slúchadiel, prichádzajúceho hovoru alebo ukončenia spojenia,
 • dovoľuje počúvanie so zamknutou obrazovkou,
 • disponuje funkciou Sleep,
 • poskytuje opakované sťahovanie audiokníh z Poličky,
 • nabáda k nákupu nových audiokníh priamo v aplikácii,
 • prepája zákazníka s účtom na webe www.audioteka.sk.
Zdroj článku: 
Zdroj obrázkov: 
Sekcia: