Inovátori chcú ísť do Silicon Valley

Slovenský start-up rozvojový program agentúry SARIO a súťaž Startup Awards.SK vyvolali medzi mladými podnikateľmi rozruch. O stáž v prestížnom podnikateľskom inkubátore sa uchádza 37 inovatívnych projektov.

Slávnostné odovzdávanie historicky prvých cien Startup Awards.SK sa bude konať 17. novembra 2011 v Bratislave. Náročný výberový proces bude ukončený galavečerom, počas ktorého odborná porota vyhlási štyri najlepšie inovatívne firmy zo Slovenska. Hlavnou cenou pre víťazov je trojmesačný pobyt v Plug and Play Tech Center v Silicon Valley v USA, ktorý zabezpečí agentúra SARIO v rámci Slovenského start-up rozvojového programu. Víťazi tak získajú jedinečný prístup k investorom, mentorom a veľkú pomoc pri rozvíjaní firmy.

Medzi prihlásenými startupmi sú dominantne technologické projekty a prototypy mobilných aplikácií. „Hlavným zámerom Slovenského start-up rozvojového programu je vytvoriť mechanizmus na podporu a rozvoj slovenských firiem orientovaných na inovácie a technológie, za účelom ich budúceho vstupu na svetový trh,“ hovorí Róbert Šimončič, generálny riaditeľ SARIO. „Kvalitou a množstvom prihlásených startupov sme pozitívne prekvapení. Mnoho z nich našlo potrebnú motiváciu zviditeľniť sa práve v Startup Awards.SK,“ pripomína Ivan Štefunko zo spoločnosti Neulogy, ktorá vystupuje v úlohe odborného garanta súťaže.

Startup Awards.SK podporili spoločnosti Dell a KPMG. Spoločnosť Dell je generálnym partnerom súťaže a KMPG hlavným partnerom. Viac informácií o priebehu Startup Awards.SK nájdete na internetovej stránke súťaže.

Zdroj článku: