Galéria mesta Bratislavy: Zvuky farieb

Rodinné programy v Galérii mesta Bratislavy, zdroj: GMBGaléria mesta Bratislavy (GMB) pozýva rodičov s deťmi v dňoch 14. a 15. februára 2014 do Pálffyho paláca na tvorivé programy OBRÁZKOVO a PUTOVANIA ZA UMENÍM na tému Zvuky farieb, ktorá súvisí s prebiehajúcou výstavou Miroslava Cipára.

Ako vzniká abstraktný obraz? Môže byť inšpirovaný prírodou, geometriou, vnútornými pocitmi umelca alebo práve hudbou. S hudbou sa dá experimentovať rôzne – experiment je dobrodružstvo, pretože dopredu nevieme, kam nás povedie a čo z neho vznikne. Deti sa započúvajú do rôznych druhov hudby a zvukov a skúsia vytvoriť vlastný abstraktný obraz.

OBRÁZKOVO organizuje GMB v spolupráci s občianskym združením Rodinné centrum PREŠPORKOVO (RC Prešporkovo) a je určený pre rodiny s deťmi predškolského veku od 3 do 5 rokov. Najbližší program sa koná v piatok 14.2. od 16:30 do 18:00 v Pálffyho paláci (Panská 19, Bratislava). Ak máte záujem o účasť, potom vyplňte dole uvedenú prihlášku a pošlite ju najneskôr 12. februára na carna@gmb.sk (kurátorka a galerijná pedagogička Mgr. Daniela Čarná, PhD.).

Tvorivý program PUTOVANIA ZA UMENÍM je pre rodiny s deťmi od 6 do 13 rokov. Ak chcete prísť v sobotu 15.2. o 15:00 do Pálffyho paláca, potom vyplňte dole uvedenú prihlášku a pošlite ju do štvrtka 13. februára.

Rodinné programy v GMB ponúkajú tvorivo strávený čas v historických palácoch. Prítomní spoločne s galerijnou pedagogičkou objavia príbehy umeleckých diel, ich súvislosti s naším každodenným životom a zapoja vlastnú fantáziu a tvorivosť. Pre deti od 3 rokov je vstupné vo výške 3 € (platí sa iba za 2 deti, každé ďalšie dieťa v rodine má vstup zdarma), sprevádzajúci dospelí neplatia.

Miroslav Cipár, Sem..., 2013, kombinovaná technika, drevo, 200x300 cm, majetok autora, zdroj: gmb.sk

Miroslav Cipár vo svojich obrazoch nerieši veľké spoločenské témy, sú to však veľké, hoci pre niekoho aj ťažko postrehnuteľné témy individuality. Nie sú to obrazy žijúce len zo svojej farby a tvaru. Výstava jeho prác potrvá v Pálffyho paláci do 2. marca 2014.

...............................................................................................................................................................
Prihláška:

Prihlasujem sa na rodinný program v GMB ZVUKY FARIEB (Pálffyho palác GMB, Panská 19):
Termín:
Meno a vek dieťaťa/detí:
Telefonický kontakt:

Prihlášku Vám obratom potvrdíme. Pokiaľ sa prihlásite a nebudete sa môcť programu zúčastniť, prosíme, aby ste nás o tom informovali, aby sa uvoľnilo miesto pre ďalších záujemcov.
...............................................................................................................................................................

Zdroj článku: 
Sekcia: 

Facebook Comments Box