Galéria mesta Bratislavy: Výkrik hmoty

Cyklus stretnutí S kočíkom do galérie pre mamičky na materskej dovolenke, zdroj: gmb.skGaléria mesta Bratislavy pozýva mamičky na materskej dovolenke buď 23. alebo 30. septembra 2016 o 10:00 do Mirbachovho paláca na cyklus stretnutí S kočíkom do galérie na tému Výkrik hmoty, ktorá súvisí s prebiehajúcou výstavou Jozefa Jankoviča. Pre mamičky bude pripravený lektorský sprievod, tvorivý workshop a aktivity pre deti, o ktoré sa postarajú dobrovoľníčky.

V teoretickej časti programu účastníčky preniknú do symboliky a významov niekoľkých diel popredného sochára Jozefa Jankoviča. Praktická časť bude zameraná na ich formálnu stránku a mamičky si vyskúšajú prácu s materiálom, ktorý v procese mení svoj charakter. Pri peknom počasí časť stretnutia prebehne vonku na nádvorí, kde sú vystavené monumentálne exteriérové práce Jozefa Jankoviča.

Na piatkový program je potrebné sa prihlásiť najneskôr 1 deň vopred (teda 22.9. či 29.9.) buď na vzdelavanie@gmb.sk alebo telefonicky 02/ 5443 2807. Vstupné sú 4 € a za detičky sa neplatí. Dámy, príďte si oddýchnuť, vybočiť z domáceho kolotoča a venovať čas aj sebe!

Výstava Jozef Jankovič: Plynutie času, zdroj: gmb.sk

V zbierkach Galérie mesta Bratislavy sa nachádza 13 plastík a reliéfov od Jozefa Jankoviča. Jeho výstava Plynutie času potrvá v Mirbachovom paláci do 23. októbra 2016.

Zdroj článku: 
Zdroj obrázkov: 
Sekcia: