Galéria mesta Bratislavy: Rodinný poklad

logo Galérie mesta Bratislavy, zdroj: gmb.skGaléria mesta Bratislavy (GMB) v rámci festivalu BLAF pozýva rodiny na kreatívny program Rodinný poklad, ktorý sa uskutoční v sobotu 28. septembra 2013 o 15:00 v priestoroch Mirbachovho paláca na Františkánskom nám. 11 v Starom Meste. Rodičia môžu stráviť príjemný čas so svojimi deťmi, vnúčatami, či inými detskými kamarátmi. Dospelí, zoznámte sa s detskou tvorivosťou a tvorte spoločne s nimi!

foto: Jozef Jankovič s dcérou Sabinou: Ja a moja dcéra, 1980, zdroj: GMBFestival BLAF je sprievodným podujatím k unikátnej výstave "Zostane to v rodine", ktorá prebieha v GMB od 5. septembra do 27. októbra 2013. Predstavuje výber diel 27 autorov rôznych generácií, v ktorých nahliadame na tvorbu priamo cez ich inšpiračné zdroje – deti. Cieľom výstavy je teda hľadanie a nachádzanie vstupov detí do procesu tvorby ich rodičov, či starých rodičov – umelcov.

Počet miest je limitovaný, preto je potrebné prihlásiť sa vopred (najneskôr 26.9.) na carna@gmb.sk, 02/ 5443 2807 (kurátorka a galerijná pedagogička Mgr. Daniela Čarná, PhD.). Pre deti od 3 rokov je vstupné vo výške 3 € (platí sa iba za 2 deti, každé ďalšie dieťa v rodine má vstup zdarma), sprevádzajúci dospelí neplatí.

Zdroj článku: 
Sekcia: