Galéria mesta Bratislavy: Papierový svet aj v januári

logo Galérie mesta Bratislavy, zdroj: gmb.skGaléria mesta Bratislavy (GMB) zorganizovala v novembri a decembri 2013 v Mirbachovom paláci tvorivé programy OBRÁZKOVO a PUTOVANIA ZA UMENÍM na tému Papierový svet, ktorá súvisela s prebiehajúcou výstavou Jozefa Bajusa v rámci projektu Henkel Slovensko Slovensku. Téma sa stretla s veľkým záujmom rodičov a detí, a preto ju opakujú od 16. do 18. januára 2014.

Skúšal si niekedy vytvoriť dielo s pomocou papiera, pauzáka, dierkovača, spinkovača alebo kopíráku? Kde sa tieto materiály väčšinou používajú? V programe sa deti stretnú s krehkosťou papiera a netradičnými experimentami s ním.

OBRÁZKOVO organizuje GMB v spolupráci s občianskym združením Rodinné centrum PREŠPORKOVO (RC Prešporkovo) a je určený pre rodiny s deťmi predškolského veku od 3 do 5 rokov. Najbližší program sa koná vo štvrtok 16.1. a v piatok 17.1. od 16:30 do 18:00 v Mirbachovom paláci (Františkánske nám. 11, Bratislava). Ak máte záujem o účasť, potom sa prosím príhláste najneskôr 16. januára do 11:00 na carna@gmb.sk alebo 02/ 5443 2807 (kurátorka a galerijná pedagogička Mgr. Daniela Čarná, PhD.).

Tvorivý program PUTOVANIA ZA UMENÍM je pre rodiny s deťmi od 6 do 13 rokov. Ak chcete prísť v sobotu 18.1. o 15:00 do Mirbachovho paláca, ozvite sa prosím na vyššie uvedené kontakty do piatka 17. januára.

Rodinné programy v GMB ponúkajú tvorivo strávený čas v historických palácoch. Prítomní spoločne s galerijnou pedagogičkou objavia príbehy umeleckých diel, ich súvislosti s naším každodenným životom a zapoja vlastnú fantáziu a tvorivosť. Pre deti od 3 rokov je vstupné vo výške 3 € (platí sa iba za 2 deti, každé ďalšie dieťa v rodine má vstup zdarma), sprevádzajúci dospelí neplatia.

Jozef Bajus, From Summer Reading series 2008, foto: gmb.sk

Jozef Bajus knihy používa ako výtvarný materiál (polotovar), deštruuje ich, prevŕtava, vyrezáva v nich a vytvára z nich nové malé plastiky. Staré odhodené a vlastne už nikomu nepotrebné knihy mení na nové výtvarné objekty, pričom prelepuje ich názvy a robí z nich niečo anonymné. Výstava Henkel Slovensko Slovensku v Mirbachovom paláci skončí 19. januára 2014.

Zdroj článku: 
Sekcia: