Galéria mesta Bratislavy: Ochranný plášť

logo Galérie mesta Bratislavy, zdroj: gmb.skGaléria mesta Bratislavy (GMB) pozýva rodičov s deťmi v dňoch 18. a 19. októbra 2013 do Mirbachovho paláca na tvorivé programy OBRÁZKOVO a PUTOVANIA ZA UMENÍM na tému Ochranný plášť, ktorá súvisí s prebiehajúcou výstavou Ave Mária – Mariánska ikonografia v zbierkach GMB.

V kresťanskej ikonografii má svoje dôležité miesto zobrazenie Panny Márie. Výstava a tvorivé programy priblížia, akými rôznymi spôsobmi sa v umení zobrazovala. Jej obrazy a sochy môžete vidieť v kostoloch a v bratislavskej galérii je ich vystavených vyše 100. Príďte sa pozrieť, či sa na seba podobajú, alebo je každý iný. Čo má na každom z nich Mária oblečené?

foto: Madona „so sklonenou hlavou“, Mexický grafik (?), 18. storočie, zbierka GMBOBRÁZKOVO organizuje GMB v spolupráci s občianskym združením Rodinné centrum PREŠPORKOVO (RC Prešporkovo) a je určený pre rodiny s deťmi predškolského veku od 3 do 5 rokov. Najbližší program sa koná v piatok 18.10. od 16:30 do 18:00 v Mirbachovom paláci (Františkánske nám. 11, Bratislava). Ak máte záujem o účasť, potom sa prosím príhláste najneskôr 16. októbra na carna@gmb.sk alebo 02/ 5443 2807 (kurátorka a galerijná pedagogička Mgr. Daniela Čarná, PhD.).

Tvorivý program PUTOVANIA ZA UMENÍM je pre rodiny s deťmi od 6 do 13 rokov. Ak chcete prísť v sobotu 19.10. o 15:00 do Mirbachovho paláca, ozvite sa prosím na vyššie uvedené kontakty do štvrtka 17.10.2013.

Rodinné programy v GMB ponúkajú tvorivo strávený čas v historických palácoch. Prítomní spoločne s galerijnou pedagogičkou objavia príbehy umeleckých diel, ich súvislosti s naším každodenným životom a zapoja vlastnú fantáziu a tvorivosť. Pre deti od 3 rokov je vstupné vo výške 3 € (platí sa iba za 2 deti, každé ďalšie dieťa v rodine má vstup zdarma), sprevádzajúci dospelí neplatí.

Zdroj článku: 
Sekcia: 

Facebook Comments Box