Fotogaléria Trafačka uviedla portréty Ondreja Synaka

Logo Fotogalérie Trafačka, zdroj: trafacka.skPozývame vás do novootvorenej, zrekonštruovanej a vynovenej Fotogalérie Trafačka v Nitre, ktorá včera 18. novembra uviedla výstavu Portréty od Ondreja Synaka, ktorý je študentom magisterského štúdia v ateliéri kameramanskej tvorby a fotografie na Vysokej škole múzických umení v Bratislave.

Ondrej Synak sa predstavuje nitrianskej verejnosti svojou portrétnou tvorbou z posledného obdobia. No nie sú to obyčajné portréty, z každej tváre vyžaruje človečina. „Ľudskú tvár vnímam ako zrkadlo. Oči sú oknami do duše, celkový výraz tváre a mimika odhalí veľa, celého človeka“ hovorí mladý fotograf, pre ktorého sa hľadáčik fotoaparátu stal akýmsi magickým okom. Momentálne sa ešte nachádza v životnej fáze, keď v rukách strieda oba prístroje a sám ešte nevie, čo je preňho väčším lákadlom – či je to filmová kamera, alebo fotoaparát.

Fotogaléria Trafačka sa nachádza v zrekonštruovanej budove bývalej transformátorovej stanice a je novým priestorom pre fotografiu. Galériu založil nitriansky fotograf František Kolář. Jej ambíciou je poskytnúť výstavný priestor významným protagonistom fotografického umenia a tiež otvoriť dvere súčasným talentovaným fotografom, ktorým učarila fotografia. Výstavný priestor v prízemí trafostanice je myšlienkovo prepojený s podkrovím budovy, kde sa nachádza ateliér. V ňom sa konajú vzdelávacie kurzy v odbore fotografia. Výstavy, kurzy, workshopy, semináre sú hlavným smerovaním fotogalérie.

Fotografie Ondreja Synaka, ktoré sú vystavené v Trafačke, je možné nájsť na jeho internetovej stránke.

Zdroj článku: 
Sekcia: