Blíži sa uzávierka projektov Bezpečné školy

Inovatívny projekt spoločnosti Slovanet pod názvom Bezpečné školyInovatívny projekt spoločnosti Slovanet pod názvom Bezpečné školy pokračuje druhým ročníkom. Žiaci základných škôl môžu súťažiť v troch kategóriách: “Ne“bezpečný internet, Bezpečná škola a Programovanie.

Cieľom projektu Bezpečné školy je vzdelávať žiakov na oboch stupňoch základných škôl v oblasti informačných technológií a počítačovej gramotnosti, či motivovať najmladšiu generáciu k hlbšiemu záujmu o IT. Do projektu sa môžu tento rok zapojiť všetky základné školy na celom území Slovenska. Súťažiť môžu jednotlivci, ale aj skupiny žiakov či trieda.

Po minuloročnom úspešnom pilotnom ročníku, do ktorého sa zapojilo 27 škôl s viac ako 270 projektmi, odštartovala spoločnosť Slovanet druhý ročník súťaže s troma kategóriami: “Ne“bezpečný internet (prostredníctvom písomnej alebo výtvarnej tvorby), Bezpečná škola (cez videotvorbu), Programovanie. Každá škola však môže odovzdať len jeden projekt v rámci definovanej kategórie. Do súťaže tak môže škola prihlásiť maximálne 3 projekty.

Uzávierka projektov je 30. apríla 2015. V priebehu mája 2015 prebehne verejné hlasovanie na webstránke projektu a následne o najlepších prácach rozhodnú partneri súťaže (Veracomp, ESET, Lenovo, eSlovensko). Výsledky budú zverejnené koncom mája a ceny výherným školám budú odovzdané koncom školského roka v júni.

V každej kategórii bude vyhlásený jeden víťaz, ktorý predložil najlepší projekt a zároveň získal najväčší počet hlasov v rámci hlasovania. Víťazi získajú pre svoju školu internet, kamerový systém od Slovanetu na 3 roky zadarmo alebo hardvérové zabezpečenie siete.

Zdroj článku: