Ak chceš prácu, prines si životopis na Národné Dni Kariéry

Tohtoročný projekt sa nesie sloganom Máme tvoju prácu! Ak ju chceš prines svoj životopis na NDK!V dňoch 8. – 9. marca sa v Bratislave už po sedemnásty raz uskutoční najväčší veľtrh práce zameraný na študentov a absolventov vysokých škôl, Národné Dni Kariéry (NDK). Organizátor podujatia, AIESEC, sa po úspešnom nultom ročníku rozhodol usporiadať ďalší ročník podujatia aj v metropole východu, a to 22. marca v Hoteli Centrum v Košiciach.

Tohtoročný projekt sa nesie sloganom Máme tvoju prácu! Ak ju chceš prines svoj životopis na NDK! V dnešnej dobe je pre mladého človeka náročné nájsť si prácu po ukončení štúdia, keďže konkurencia je vysoká a na trhu práce výrazne prevláda dopyt nad ponukou. Projekt Národné Dni Kariéry dáva účastníkom príležitosť dostať sa do kontaktu so zamestnávateľmi a spraviť prvý krok – priniesť svoj životopis. Mladý človek má jedinečnú šancu zistiť, aká je aktuálna ponuka práce na trhu a začať svoju cestu za úspešnou kariérou,“ hovorí Stela Beslerová, projektová manažérka podujatia.

NDK sa koná pod záštitou Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny a primátora mesta Košice. Odborným garantom sprievodného programu podujatia je líder na trhu v poskytovaní personálnych služieb v strednej a východnej Európe, spoločnosť Trenkwalder. Branislav Holík, Hiring Manager Trenkwalder hovorí: „NDK je podujatie venované predovšetkým študentom a absolventom VŠ, ktorí sú vo všeobecnosti významnou a veľmi zaujímavou súčasťou pracovného trhu. Je to akási kontinuálna skupina, ktorá sa každý rok v tom istom čase na trhu práce objavuje v podobe nových čerstvých absolventov, ktorí sú, alebo by mali byť pripravení prežiť v praxi. Našou úlohou je týmto ľuďom odovzdávať všetky potrebné vedomosti, zručnosti a rozvíjať ich kvality na to, aby jedného dňa mohli oni vychovať novú kontinuálnu skupinu“.

Podujatie ponúka firmám priamy kontakt s potencionálnymi zamestnancami. Ide o aktívnych a ambicióznych ľudí so zameraním na ekonómiu, manažment, marketing alebo IT. Spoločnostiam sa tak ponúka príležitosť  osloviť talentovaných študentov a interaktívne prezentovať svoju spoločnosť. Účastníci majú unikátnu príležitosť stretnúť sa s predstaviteľmi spoločností, nájsť si prácu a získať informácie o budúcom zamestnávateľovi, kontakty na personalistov či nadviazanie spolupráce so spoločnosťami v oblasti stáží a diplomových prác. K získaniu odborných vedomostí im pomáha sprievodný program. Novinkou tohto ročníka je rozdelenie programu do štyroch blokov pripravovaných v spolupráci so spoločnosťami v odboroch ekonómia, marketing, IT a technológia. V jednotlivých blokoch budú účastníci okrem odborných prednášok súčasťou riešenia prípadových štúdií, priamo pod vedením odborníkov z praxe. V rámci NDK 2012 sa predstaví aj alternatívna kariérna cesta „Rozbehni sa!“. Účastníkom sa predstavia 10 podnikatelia, ktorí sa rozbiehali už počas školy a začínali s „holou riťou", úplne od nuly.

Kvalita, tradícia a prestížne slovenské spoločnosti sú tu aj pre Vás. Ponúka ich najväčší veľtrh práce pre mladých na Slovensku.

Zdroj článku: